اخبار ارز دیجیتال

شکل گیری مرزی باریک میان سلطه بیت کوین و آلتسیزن جدید !

مرزی باریک میان سلطه بیت کوین و آلتسیزن جدید

بیت کوین (Bitcoin) برای ماه‌ها، گوی سبفت را در بازار رمزارزها ربوده و نمایش حیرت انگیزی را از خود به نمایش گذاشته بود. اما اندکی پس از شروع رالی رمزارزها، سوددهی دوباره به سمت آلتکوین‌هایی که طی ماه گذشته روندی افزایشی را در پیش گرفته بودند، بازگشت. این امر مرزی باریک را میان سلطه بیت کوین و شروع یک آلتسیزن جدید پدید آورده است.

سلطه BTC نشان دهنده آن است که نبرد بین بیت کوین و آلتکوین‌ها تا کجا ادامه خواهد داشت. فقط یک خط باقی مانده است که عبور از آن ما را وارد آلتسیزن خواهد کرد. سلطه رمزارزهای مهم و اساسی نیز رو به افزایش است و این امر می‌تواند مهر محکمی بر این روند بزند.

بررسی وضعیت سلطه BTC

روزی روزگاری، فقط یک گزینه برای سرمایه گذاری در رمزارزها وجود داشت: بیت کوین. به دنبال مطرح شدن دیدگاه ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) در خصوص ارائه شکل بهتری از پول دیجیتال، طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال و آلتکوین‌ها پدید آمدند که هر یک برای هدفی خاص طراحی شده‌اند.

رمزارزها دیگر صرفاً یک ارز نیستند. آنها عناصر اصلی و تشکیل دهنده اکوسیستم مالی غیرمتمرکز، راهی برای حفظ حریم خصوصی معاملات و مواردی از این دست هستند.

جدایی سلطه‌ها

مقایسه سلطه بیت کوین نسبت به سلطه آلتکوین‌ها

در حالی که خود بیت کوین هنوز هم یک آزمایش محسوب می‌شود، اما اعتبار این رمزارز هر روز در حال افزایش است. زیرا موسسات این دارایی کمیاب را به عنوان یک ذخیره امن خریداری می‌کنند. با این حال آلتکوین‌ها، این روزها، به مراتب غیرقابل پیش‌بینی بوده و از حجم نقدینگی کمتری برخوردار هستند و به طور کلی یک سرمایه گذاری ناپایدارتر و پرخطرتر از بیت کوین به حساب می‌آیند.

زمانی که بیت کوین و آلتکوین‌ها در سال ۲۰۱۷ به طور گسترده در معرض دید عموم قرار گرفتند، عمر طولانی‌تر و پذیرش بالاتر بیت کوین به این ارز دیجیتال کمک کرد تا روزهای تاریک بازار رمزارز را بهتر تاب آورد. بیت کوین در این سال، ۸۴ درصد سقوط کرد، اما در مقایسه با آن سقوط آلتکوین‌ها بسیار شدیدتر بود.

زمانی که این اتفاقات رخ داد، بیت کوین از تنها رمزارز موجود در بازار به رمزارزی تبدیل شد که تنها ۳۵ درصد از کل سهم بازار را در اختیار داشت. اما از آن زمان به بعد، آلتکوین‌ها نسبت به بیت کوین روندی نزولی را در پیش گرفته‌اند و این روند در حال رسیدن به یک نقطه عطف بسیار مهم است و تا رسیدن به این لحظه بزرگ تنها یک خط باقی مانده است.

سلطه بیت کوین هم اکنون به ۲/۳ کاهش یافته است و با نگاهی به نمودار ماهانه BTC.D می‌توان متوجه شد که چرا این سطح بسیار مهم است.

اگر سلطه بیت کوین ادامه داشته باشد، به زودی خواهیم توانست آینده سلطه کل بیت کوین و رسیدن آن به تراز ۸۰ درصد یا بیشتر را ببینیم. اما اگر BTC نتواند تراز حمایتی را حفظ کند، یک فصل سودآورتر برای آلتکوین‌ها را پیش رو خواهیم داشت.

نمودار سلطه هر مسیری را که در پیش بگیرد، تغییراتی گسترده و معناداری را بر آینده سهم رمزارزها در بازار خواهد گذاشت.

نوشته شکل گیری مرزی باریک میان سلطه بیت کوین و آلتسیزن جدید ! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا