اخبار ارز دیجیتال

شکل گیری گروه بلاکچین به منظور تشویق شرکت های حوزه بلاکچین سوئیسی

گروه بلاکچین سوئیس، به منظور انجام تحقیقات آکادمیک در خصوص فناوری بلاکچین (Blockchain) و تشویق شرکت های حوزه بلاکچین سوئیسی شکل گرفت.

این گروه جدید سوئیسی به منظور ترویج تحقیقات بلاکچین و حمایت از شرکت‌های حوزه بلاکچین تشکیل شده است. انجمن فناوری بلاکچین تیچینو (Ticino Blockchain Technologies Association) با همکاری دانشگاه جنوب سوئیس (USI) و دانشگاه علمی کاربردی و هنر سوئیس جنوبی (SUPSI) راه‌اندازی شده است.

هدف این گروه، حمایت علمی و پژوهشی از شرکت های حوزه بلاکچین سوئیسی و ترویج تحقیقات آکادمیک مرتبط با این فناوری نوین است. دیگر بنیان‌گذاران این گروه عبارتند از Bitcoin.com، هلدینگ کوپرنیکوس (Copernicus Holdings)، الیگما (Eligma)، یورونویت (Euronovate)، اونت بوست (Eventboost)، صندوق بلاکچین پانگه‌ا (Pangea Blockchain Fund)، گروه پوزیدون (Poseidon Group)، بنیاد کوادرانس (Quadrans Foundation) و کنسرسیوم بلاکچین سوئیس.

“بلاکچین مورد بحث‌ترین فناوری این روزها است. اغلب گفته می‌شود که این فناوری می‌تواند عوامل بسیاری را با اثرگذاری مستقیم روی بخش‌های متنوع همچون بهبود زنجیره‌های تأمین، سیستم‌های مالی و پرداخت، مشاغل اسناد رسمی، فرایندهای تجاری و دولت‌ها دستخوش تغییر کند. این‌ها فرایندهایی زمانبر هستند که به تحقیقات، مهارت‌ها، آموزش‌ها، سرمایه‌گذاری و آزمایش‌های جدید و تغییر ذهنیت نیاز دارند.”

این گروه افزود که علاقه روزافزون به بلاکچین موجب شده است تا دانشگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی به فکر ایجاد مرکز تعالی این فناوری بیافتند و شرکت‌های جدید را تشویق کنند تا بیشتر به بلاکچین توجه داشته باشند و مشاغل مهارت محور جدیدی را ایجاد کنند.

گفتنی است کشور سوئیس یکی از نظام‌های سیاسی پیشرو در عرصه رمزارز است که از سالیان گذشته تلاش دارد به پایتخت این حوزه از فناوری تبدیل شود. پیش از این نظام بانکداری سوئیس با راه اندازی Crypto Valley یا منطقه بلاکچینی اروپا گام بلندی را در مسیر پذیرش رمزارزها برداشته بود.

بر همین اساس تشکیل گروه بلاکچین را نیز می‌توان گام مهم دیگر این کشور در راستای گسترش و بکارگیری فناوری بلاکچین در میان شرکت‌ها و استارتاپ‌های سوئیسی و اروپایی قلمداد کرد.

منبع: Cointelegraph

نوشته شکل گیری گروه بلاکچین به منظور تشویق شرکت های حوزه بلاکچین سوئیسی اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا