اخبار ارز دیجیتال

صدور کارت های شناسایی بر بستر بلاکچین توسط پروژه کاردانو

کاردانو کارت های شناسایی دیجیتال بر بستر بلاکچین تولید می‌کند

شرکت بلاکچین و توسعه دهنده کاردانو (Cardano)، اینپوت اوتپوت هونگ کونگ (IOHK)، از همکاری با دولت اتیوپی با هدف دیجیتالی کردن بخش آموزش کشور خبر می‌دهد. این شرکت قصد دارد تا برای میلیون‌ها دانش آموز آفریقایی کارت های شناسایی دیجیتال بر بستر بلاکچین تولید کند.

در یک پست وبلاگ، مدیر عملیاتی آفریقای IOHK، جان اوکانر (John O’Connor)، می‌گوید که این شرکت بلاکچین راه حل هویت غیرمتمرکز آتالا پریزم (Atala PRISM) خود را در هزاران مدرسه در دومین کشور پرجمعیت آفریقا راه اندازی خواهد کرد.

این راه حل هویتی که بر روی کاردانو ساخته شده است، برای “تأیید دیجیتالی نمرات، نظارت از راه دور بر عملکرد مدارس و تقویت آموزش و اشتغال” در سراسر اتیوپی استفاده خواهد شد.

“این کار همه دانشجویان را مجهز به مدارک دیجیتالی تأیید شده توسط بلاکچین خواهد کرد، که برای کاهش تقلب در دانشگاه و برنامه‌های شغلی و افزایش تحرک اجتماعی با اجازه دادن به کارفرمایان برای تأیید نمرات همه متقاضیان بدون نیاز به آژانس‌های شخص ثالث استفاده خواهد شد.”

مشارکت بین IOHK و دولت اتیوپی در ابتدا به عنوان بخشی از استراتژی تحول دیجیتال این کشور، ۳۵۰۰ مدرسه، ۵ میلیون دانش آموز و ۷۵۰۰۰۰ معلم را مجهز خواهد کرد.

آینده این پروژه بزرگ

در آینده، سیستم هویت ملی مبتنی بر بلاکچین برای معلمان و دانشجویان می‌تواند برای موسسات آموزش عالی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

“این پروژه می‌تواند در نهایت به دانشگاه‌هایی تعمیم یابد که مدارک نیز به صورت دیجیتالی در بلاکچین کاردانو تأیید می‌شوند و به کارفرمایان اجازه خواهد داد تا به راحتی صحت مدارک تحصیلی متقاضیان را تأیید کنند.”

در اوایل ماه جاری، بنیانگذار و مدیر عامل IOHK، چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، به دلیل برنامه‌ریزی این شرکت بلاکچین، برای گسترش در این قاره، به فرصت‌های آینده در آفریقا اشاره کرد.

“ما همچنین در قسمت تبلیغات واقعاً در حال گسترش بخش تجاری خود هستیم و به طور خاص در قاره آفریقا، قطعاً قصد داریم منابع مالی را به ابعاد هشت رقمی برسانیم، زیرا اخبار خوب زیادی در انتظار شما خواهد بود.”

نوشته صدور کارت های شناسایی بر بستر بلاکچین توسط پروژه کاردانو اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا