اخبار ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ ، پس از ۸ سال فعالیت، لندن را ترک می‌کند

صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ (Bitstamp)، یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین صرافی‌های رمزنگاری در جهان، قصد دارد فعالیت خود در لندن را متوقف کند.

گفته می‌شود خروج انگلستان از اتحادیه اروپا یا به اصطلاح برگزیت (Brexit)، باعث خروج بسیاری از کسب و کارها از این کشور شده است. بر اساس گزارش تراست نودز (TrustNodes) در جمعه گذشته، صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ در نظر دارد فعالیت خود در لندن را متوقف کند. بنابر این گزارش‌ها بیت استمپ فعالیت خود را از انگلستان به لوکزامبورگ منتقل خواهد کرد.

در همین راستا صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ حساب مشتریان خود در انگلستان را به بیت استمپ یوروپ اس‌ای (Bitstamp Europe SA)، یک نهاد تجاری مستقر در لوکزامبورگ، منتقل خواهد کرد.

بیت استمپ به این موضوع اشاره کرده که انتقال حساب کاربری روی خدمات آنها تأثیر نخواهد گذاشت و نیاز به انجام اقدامی از سوی کاربران نخواهد بود. این صرافی گفته است:

“به منظور رعایت الزامات قانونی و بهره‌وری عملیاتی، ما تصمیم گرفته‌ایم حساب مشتریان در بیت استمپ لیمیتد (Bitstamp Limited) را به بیت استمپ یوروپ اس‌ای (Bitstamp Europe SA)، نماینده تجاری‌مان در لوکزامبورگ، انتقال دهیم.”

در حال حاضر بیت استمپ هنوز هیچ بیانیه‌ی عمومی در مورد این جابجایی، منتشر نکرده است. گفتنی است بیت استمپ یکی از اولین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان است که معاملات خود را با استفاده از رمزارزهایی همچون بیت کوین انجام داده است.

براساس داده‌های بلومبرگ،‌ بیت استمپ لیمیتد؛ شعبه انگلیسی بیت استمپ مستقر در لندن، فعالیت خود را از ژوئیه ۲۰۱۲ آغاز کرده است. شعبه مستقر در لوکزامبورگ نیز، سال ۲۰۱۶ و پس از تصویب مقررات تنظیمی جهت فعالیت در اتحادیه اروپا، راه‌اندازی شده است. به نظر می‌رسد تصمیم بیت استمپ مبنی بر انتقال فعالیت به لوکزامبورگ، به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا مربوط است.

پس از آنکه انگلستان، در تاریخ اول فوریه ۲۰۲۰ به طور رسمی از اتحادیه اروپا خارج شد، مقامات این کشور برای تسهیل عملیات تجاری بین این کشور و کشورهای اتحادیه اروپا به طور جدی در حال مذاکره هستند.

جمعه گذشته میشل بارنیر (Michel Barnier)، مذاکره کننده اصلی برگزیت در اتحادیه اروپا، هشدار داد که پس از برگزیت، هرگونه توافق بین اتحادیه اروپا و انگلیس بعید به نظر خواهد رسید. وی همچنین گفت که دولت انگلیس وقت با ارزش ما را هدر می‌دهد.

منبع: Cointelegraph

نوشته صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ ، پس از ۸ سال فعالیت، لندن را ترک می‌کند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا