تاریخ : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024
2

لورس :صرافی کوین لوکالی کلاهبرداری است یا معتبر؟

 • کد خبر : 2641632
 • ۰۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۰
لورس :صرافی کوین لوکالی کلاهبرداری است یا معتبر؟
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

کوین لوکالی (Coinlocally) یک صرافی ارز دیجیتال نوپا است که فعالیت خود را از سال ۲۰۱۹ آغاز کرده است. این صرافی ادعا می کند با ارائه خدمات مالی پیشرفته در بستر بلاکچین، یک مرکز جهانی برای کاربرانی به وجود آورده است که قصد ورود به اکو سیستم دارایی های دیجیتال را دارند. پشتیبانی از صد ها توکن و جفت ارز معاملاتی، ارائه انواع سفارشات و پشتیبانی از ابزارهای معاملاتی از جمله سفارشات اسپات، تبدیل ارز و ابزارهای مختلف تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برخی از ویژگی های کوین لوکالی است. اما شایعاتی مبنی بر اینکه کوین لوکالی کلاهبرداری است وجود دارد.
نقد و بررسی صرافی کوین لوکالی در این بخش می خواهیم موارد مهمی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم که باعث شده است این شبهه در بین کاربران به وجود بیاید که کوین لوکالی کلاهبرداری است.
موارد زیر دلایلی است که در بین کاربران شبهه به وجود آورده است که کوین لوکالی کلاهبرداری است یا خیر؟
لیست نشدن صرافی کوین لوکالی در صرافی کوین مارکت کپ مشخص نبودن محل دفتر کوین لوکالی نا معلوم بودن موسس و تیم توسعه دهنده کوین لوکالی عدم فعالیت در شبکه های اجتماعی کوین لوکالی عدم شفاف..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

کوین لوکالی (Coinlocally) یک صرافی ارز دیجیتال نوپا است که فعالیت خود را از سال ۲۰۱۹ آغاز کرده است. این صرافی ادعا می کند با ارائه خدمات مالی پیشرفته در بستر بلاکچین، یک مرکز جهانی برای کاربرانی به وجود آورده است که قصد ورود به اکو سیستم دارایی های دیجیتال را دارند. پشتیبانی از صد ها توکن و جفت ارز معاملاتی، ارائه انواع سفارشات و پشتیبانی از ابزارهای معاملاتی از جمله سفارشات اسپات، تبدیل ارز و ابزارهای مختلف تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برخی از ویژگی های کوین لوکالی است. اما شایعاتی مبنی بر اینکه کوین لوکالی کلاهبرداری است وجود دارد.

نقد و بررسی صرافی کوین لوکالی

در این بخش می خواهیم موارد مهمی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم که باعث شده است این شبهه در بین کاربران به وجود بیاید که کوین لوکالی کلاهبرداری است.

موارد زیر دلایلی است که در بین کاربران شبهه به وجود آورده است که کوین لوکالی کلاهبرداری است یا خیر؟

 1. لیست نشدن صرافی کوین لوکالی در صرافی کوین مارکت کپ
 2. مشخص نبودن محل دفتر کوین لوکالی
 3. نا معلوم بودن موسس و تیم توسعه دهنده کوین لوکالی
 4. عدم فعالیت در شبکه های اجتماعی کوین لوکالی
 5. عدم شفافیت در مورد نحوه فعالیت کاربران ایرانی در کوین لوکالی
 6. ادعای همکاری مشکوک با بایننس و بای بیت توسط کوین لوکالی
 7. پشتیبانی ضعیف صرافی کوین لوکالی

لیست نشدن صرافی کوین لوکالی در صرافی کوین مارکت کپ

کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) در حال حاضر یکی از وب سایت های معتبر حوزه ارز دیجیتال است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد کوین مارکت کپ، رتبه بندی صرافی ها بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند حجم معاملات روزانه است. این رتبه بندی به کاربران کمک می کند تا با استفاده از این اطلاعات صرافی هایی را که از نظر حجم معاملات، نقدینگی و امنیت قابل اعتماد هستند، شناسایی کنند.

این در حالی است که در زمان نگارش این مقاله (۱۲ ژوئن ۲۰۲۴) کوین لوکالی در کوین مارکت کپ رتبه بندی نشده است. زیرا به نظر می رسد این صرافی، شرایط لازم برای حضور در این پلتفرم را نداشته باشد.
همان طور که مشاهده می کنید کوین مارکت کپ، در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از صرافی کوین لوکالی را نمایش نمی دهد.

نامعلوم بودن محل دفتر صرافی Coinlocally

اطلاع از محل دفتر یک صرافی ارز دیجیتال، یکی از عواملی است که می تواند در ارزیابی اعتبار و امنیت آن صرافی نقش داشته باشد. زیرا صرافی های ارز دیجیتال موظف هستند قوانین و مقررات مربوط به کشور محل فعالیت خود را رعایت کنند. دانستن محل دفتر صرافی، به کاربران کمک می کند تا از اینکه صرافی تحت نظارت نهادهای قانونی معتبر قرار دارد یا خیر، اطمینان حاصل کنند.اطلاعات مختلفی در مورد محل دفتر این صرافی در منابع مختلف ارائه شده است که با یکدیگر متناقض هستند.

در وب سایت رسمی این صرافی محل دفتر مرکزی در ارمنستان اعلام شده است اما هیچ آدرس مشخصی برای آن وجود ندارد. از طرفی در برخی از وب سایت های خبری حوزه ارز دیجیتال، محل دفتر کوین لوکالی را در دبی اعلام کرده اند. با توجه به این تناقضات، نمی توان با قاطعیت محل دقیق دفتر صرافی کوین لوکالی را مشخص کرد.با این حال، لازم به ذکر است که عدم وجود دفتر فیزیکی در یک کشور خاص، به معنای نا معتبر بودن آن صرافی نیست.

صرافی های معتبر زیادی وجود دارند که به طور آنلاین فعالیت می کنند و دفتر فیزیکی در هیچ کشوری ندارند. به همین دلیل باید عوامل دیگری را هم در ارزیابی اعتبار صرافی کوین لوکالی در نظر گرفت.

ناشناس بودن موسس و تیم توسعه دهنده Coinlocally

تا به امروز، هویت و اطلاعات دقیقی از موسس و تیم توسعه دهنده صرافی کوین لوکالی در دسترس عموم قرار نگرفته است. این موضوع، یکی از ابهامات و چالش های اصلی این صرافی به شمار می رود. زیرا عدم شفافیت در مورد هویت گردانندگان صرافی های ارز دیجیتال، می تواند ریسک کلاهبرداری و سوء استفاده از اطلاعات کاربران را افزایش دهد. البته برخی از صرافی های غیرمتمرکز از نام های مستعار برای حفظ حریم خصوصی خود استفاده می کنند، اما با ارائه اطلاعاتی مانند سابقه فعالیت و تخصص تیم، به دنبال جلب اعتماد کاربران خود هستند.

به همین دلیل عدم شفافیت کافی در مورد تیم توسعه دهنده، این نگرانی را در کاربران به وجود آورده است که کوین لوکالی کلاهبرداری است.

شبکه های اجتماعی غیرفعال کوین لوکالی

شبکه های اجتماعی می توانند ابزاری قدرتمند برای صرافی های ارز دیجیتال باشند و به آنها در ایجاد اعتماد و افزایش آگاهی از برند کمک کنند. صرافی کوین لوکالی در ابتدای فعالیت خود، فقط یک صفحه رسمی در لینکدین داشت. اما در حال حاضر کوین لوکالی در شبکه های اجتماعی مانند مدیوم، توییتر، تلگرام و اینستاگرام، حساب کاربری دارد. با این حال بررسی کانال های رسمی کوین لوکالی نشان دهنده حضور و فعالیت حرفه ای تیمی در این صرافی نیست و می توان مشاهده کرد که تعاملات جامعه کاربران نیز کم است.

برای مثال تعداد لایک ها و کامنت های درج شده زیر پست های اینستاگرام کوین لوکالی در مقایسه با برخی دیگر از صرافی های ارز دیجیتال کم است.البته دلایل مختلفی می تواند برای این موضوع وجود داشته باشد. کوین لوکالی یک صرافی نسبتاً جدید است و هنوز مخاطبان زیادی را به خود جذب نکرده است. این موضوع می تواند بر تعداد دنبال کنندگان و تعاملات آنها در شبکه های اجتماعی تاثیر بگذارد. علاوه بر این تعداد دنبال کنندگان و تعاملات کوین لوکالی در شبکه های اجتماعی در حال رشد است.

عدم شفاف سازی در مورد نحوه فعالیت کاربران ایرانی در صرافی کوین لوکالی

فعالیت کاربران ایرانی در کوین لوکالی از نظر قانونی پیچیده است و به طور واضح مشخص نیست. این صرافی به طور صریح اعلام نکرده است که آیا به کاربران ایرانی خدمات ارائه می دهد یا خیر. در وب سایت این صرافی هیچ اشاره ای به ایران نشده است و در لیست کشورهایی که پشتیبانی می شوند نیز ایران وجود ندارد. با این وجود، کاربران ایرانی در حال حاضر از کوین لوکالی استفاده می کنند.

البته وب سایت کوین لوکالی به زبان های مختلف از جمله فارسی ترجمه شده است. این موضوع می تواند نشان دهنده تمایل این صرافی برای جذب کاربران ایرانی باشد. علاوه بر این ما از پشتیبانی صرافی در مورد اینکه آیا ممنوعیتی برای فعالیت کاربران ایرانی در کوین لوکالی وجود دارد یا خیر، سوال پرسیدیم و پاسخی با این مضمون دریافت کردیم که:
در حال حاضر این صرافی مشکلی با کاربران ایرانی ندارد و آن ها می توانند بدون نیاز به احراز هویت در این پلتفرم ترید کنند.

ادعای همکاری مشکوک با بایننس و بای بیت توسط Coinlocally

این صرافی با ادعای همکاری با صرافی معتبر بایننس و بای بیت و ارائه رابط کاربری مشابه آن ها، توانسته توجه کاربران ارز دیجیتال (به خصوص کاربران ایرانی سابق بایننس) را به خود جذب کند. در صفحه اصلی وب سایت رسمی این صرافی هم در قست شرکا، نام و لوگوی صرافی بایننس و بای بیت درج شده است.

همکاری کوین لوکالی

اما توجه به این نکته حائز اهمیت است در لیستی که توسط اپراتوار بایننس (Binance Labs) در سایت صرافی بایننس منتشر شده است هیچ نام و لوگویی از صرافی کوین لوکالی وجود ندارد.

پشتیبانی ضعیف کوین لوکالی

صرافی کوین لوکالی برای ارائه خدمات به معامله گران و مشتریان خود، کانال های پشتیبانی مختلفی را در نظر گرفته است. این کانال ها شامل چت آنلاین، ایمیل و تماس تلفنی هستند. با این حال، گزارش ها و تجربیات کاربران نشان می دهد که کیفیت پشتیبانی این صرافی همواره مطلوب نیست و در برخی موارد با چالش هایی مواجه است. به عنوان مثال، برخی از کاربران گزارش کرده اند که در دریافت پاسخ شفاف به سوالات خود در مورد مجوز و اعتبار صرافی با مشکل مواجه شده اند یا سرعت پاسخگویی بسیار کند است.

پشتیبانی صرافی کوین لوکالی

مزایای کوین لوکالی (Coinlocally)

در کنار تمام شائبه هایی که مبنی بر کوین لوکالی کلاهبرداری وجود دارد باید بگوییم که این صرافی ارز دیجیتال دارای نقاط قوت مهمی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • دسترسی آسان و رابط کاربری روان: کوین لوکالی از طریق وب سایت و اپلیکیشن موبایل در دسترس است و امکان انجام معاملات آسان و کارآمد را برای کاربران فراهم می کند.
 • پشتیبانی از طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال: کوین لوکالی از تمام ارزهای دیجیتال مشهور و اغلب ارزهای دیجیتال نوظهور پشتیبانی می کند.
 • پشتیبانی از بازارهای اسپات و فیوچرز: این ویژگی به کاربران امکان می دهد تا از استراتژی های معاملاتی مختلف برای کسب سود استفاده کنند.
 • عرضه توکن CLYC: کوین لوکالی از توکن خود به نام CLYC استفاده می کند. کاربران با خرید CLYC می توانند از مزایای متعددی مانند کاهش کارمزد معاملات، شرکت در برنامه های وفاداری و دریافت سود توزیعی بهره مند شوند.

سایت کوین لوکالی

جمع بندی

پاسخ قطعی به این سوال که آیا صرافی کوین لوکالی کلاهبرداری است یا خیر دشوار است. از یک طرف، کوین لوکالی برخی از ویژگی های مثبت مانند عدم نیاز به احراز هویت، رابط کاربری آسان، کاربر پسند و مشابه بایننس، کارمزدهای رقابتی و … دارد؛ از سوی دیگر، نکاتی وجود دارد که باید مد نظر قرار داد. برای مثال سابقه، شفافیت و امنیت صرافی کوین لوکالی جای تامل دارد.

با توجه به موارد ذکر شده، قضاوت نهایی در مورد صرافی کوین لوکالی بر عهده شما است. توصیه می کنیم قبل از استفاده از هر صرافی ارز دیجیتال، تمام جوانب را به دقت بررسی کنید، تحقیقات خود را انجام دهید و نظرات کاربران را مطالعه کنید تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید.

نوشته صرافی کوین لوکالی کلاهبرداری است یا معتبر؟ اولین بار در صرافی آنلاین اریترون. پدیدار شد.

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2641632

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها