صعود شاخص دلار ؛ افت قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح هفته

0
35

افت قیمت بیت کوین

روند صعودی دوباره شاخص دلار آمریکا (DXY) برای جفت ارز بیت کوین/دلار که با این شاخص همبستگی معکوس دارد، دردسر ساز خواهد بود و رابطه ناسازگار این دو را بیشتر نمایان خواهد کرد.

بیت کوین (BTC) در تاریخ ۲۱ سپتامبر، به قدرت‌گیری دوباره دلار آمریکا واکنش نشان داد و همراه با بازار سهام روند نزولی را در پیش گرفت و از تراز ۱۱۰۰۰ دلار دور شد.

بازار رمزارز

تصویر عملکرد بازار رمزارز – ۷ سپتامبر

افزایش شاخص دلار، افت قیمت بیت کوین را به همراه داشت

داده‌های کوین ۳۶۰ (Coin360) و بازارهای کوین تلگراف (Cointelegraph Markets) نشان داد که جفت ارز دلار/بیت کوین روز دوشنبه به پایین‌ترین سطح یعنی ۱۰۵۷۰ دلار رسیده است، که کمترین میزان در یک هفته گذشته می‌باشد.

روز یکشنبه بیت کوین با مقاومت ۱۱۲۰۰ دلار روبرو شد و همزمان با تزلزل بازارهای کلان در زمان بازگشایی، قیمت بیت کوین نیز ۳ درصد کاهش یافت. در زمان نگارش این مطلب، جفت ارز دلار/بیت کوین کمی بالاتر از تراز ۱۰۶۰۰ دلار در حال معامله است.

دلار بیت کوین

نمودار جفت ارز دلار بیت کوین

براساس گزارشات قبلی، بروز مجموعه‌ای از عوامل (ویروس کرونا، سیاست اقتصادی بانک مرکزی و یک رسوایی با مشارکت جداگانه موسسات بزرگ) باعث بروز تردیدهایی در هفته جاری شدند.

مایکل ون د پوپه (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر بازار رمزارز کوین تلگراف، پیش‌بینی کرده بود که مقاومت ۱۱۲۰۰ دلاری شکسته نمی‌شود.

در همین حین، شاخص دلار دوشنبه گذشته از ۹۳ واحد عبور کرد و کاهش متقابل قیمت بیت کوین ثابت کرد که همبستگی معکوس بین این دو همچنان وجود دارد.

شاخص دلار

نمودار شاخص دلار (ساعتی) در یک هفته گذشته

پیش از این نیز با قدرت گرفتن شاخص دلار، شاهد افت قیمت بیت کوین، طلا و بازار سهام بوده‌ایم چرا که معامله‌گران به منظور استفاده از فرصت‌های معاملاتی سرمایه خود را به سمت بازار دلار هدایت کرده بودند.

منبع: Cointelegraph

نوشته صعود شاخص دلار ؛ افت قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح هفته اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید