اخبار ارز دیجیتال

طلا یا بیت کوین ؟ / مارک کوبان: موز به مراتب مفیدتر از بیت کوین است

طلا یا بیت کوین ؟

میلیاردر مارک کوبان، آنتونی پومپلیانو و پرستون پیش در توئیتر به بحث و تبادل نظر درخصوص دو دارایی که غالباً با یکدیگر مقایسه میشوند یعنی طلا و بیت کوین به بحث و تبادل نظر پرداختند. کوبان بر این باور است که بیت کوین نتوانسته انتظارات را برآورده سازد.

مارک کوبان موز را به مراتب مفیدتر از بیت کوین می داند

این بحث در اوائل ماه جاری آغاز شد. زمانیکه “جیمی سانگ” کارآفرین و مربی حوزه بیت کوین، مجموعه‌ای از رشته توئیت ها را پیرامون رد کردن ابهامات مارک کوبان در مورد بیت کوین منتشر ساخت. مارک کوبان معتقد است که استفاده، درک و تعیین ارزش بیت کوین بسیار دشوار است، اما هک کردن آن آسان است. سانگ و دیگر اعضای جامعه کریپتو به روش‌ها و ابزارهایی نظیر کیف پول، پشتیبان گیری، پلتفرم آموزشی اشاره کردند که استفاده از بیت کوین را آسان می‌سازند.

به علاوه، پرستون پیش سرمایه‌گذار بیت کوین و دیگر اعضای جامعه اظهار داشتند که سیستم واحد پول فیات درحال افول است. در این سناریو، به گفته پیش، یافتن یک واحد پول جهانی جامع مانند بیت کوین ضروری است. مهم‌ترین نگرانی کوبان، حمله ۵۱ درصدی است که می‌تواند یکپارچگی شبکه را به خطر بیاندازد. کوبان بر این باور است که بیت کوین ظرفیت تهدید سیستم مالی فعلی را دارد و کشورهایی مانند چین و روسیه ممکن است به دنبال حمله به آن به منظور حفظ پول فیات باشند.

پرستون پیش گفت که کشورها به دنبال دیجیتالی کردن ارزهای خود برای رویارویی و تقابل با این تهدید خواهند بود. اگر چه، ارز آن‌ها متمرکز و نا امن خواهد بود. چین فاز آزمایشی خود را برای یوآن آغاز خواهد کرد؛ این رویداد مطمئناً یکی از مهم‌ترین آن‌ها در سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

کوبان دغدغه های دیگری از جمله پتانسیل رایانه های کوانتومی، هوش مصنوعی، ایجاد کلیدهای پیشرفته تر را به اشتراک گذاشت. آنتونی پومپلیانو، بنیانگذار مورگان کریک، به این گفتگو پیوست و اگرچه وی به نگرانی های کوبان پاسخ داد، میلیاردر اصرار داشت که کشورها بدون توجه به هزینه، سعی در خرابکاری شبکه بیت کوین خواهند کرد.

پومپلیانو از کوبان پرسید که آیا بیت کوینی دارد و میلیاردر پاسخ داد که وی دقیقاً معادل ۵۴۹ دلار بیت کوین دارد. کوبان ادعا کرد که بیت کوین پتانسیل ارزش سپرده کارت بیس بال کلکسیونی را دارد و بنابراین نمی تواند با طلا رقابت کند. برای کوبان، طلا دارای خدمات و مزایای بسیاری است.

کوبان یک بیانیه جنجالی را بیان کرد که میتواند موضع وی را خلاصه کند. وی گفت که بخاطر مفید بودن، موز را بیش از بیت کوین ترجیح میدهد. “موز بخورید”

جک دورسی و تمرکززدایی توییتر

پرستون پیش بحث درخصوص سودمندی بیت کوین را ضروری ندانسته و تصریح کرد، ارزش ذاتی ارزهای رمزپایه برتر است و فرصتهایی را ارائه میدهد که میتواند شیوه کار شبکه های اجتماعی و اینترنت را تغییر دهد. پیش در همین راستا به پروژه جدید جک دورسی، مدیرعامل توییتر اشاره کرد.

دورسی میخواهد اصول بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را در شبکه اجتماعی پیاده سازی کند. این شبکه اجتماعی برای ساخته شدن بصورت منبع باز، تیمی از توسعه دهندگان و متخصصان را استخدام خواهد کرد. این امر باعث میشود توییتر نخستین شبکه اجتماعی در مقیاس بزرگ باشد که به سیستم غیرمتمرکز منتهی میشود.

منبع: crypto-news-flash

طلا یا بیت کوین ؟ / مارک کوبان: موز به مراتب مفیدتر از بیت کوین است

نوشته طلا یا بیت کوین ؟ / مارک کوبان: موز به مراتب مفیدتر از بیت کوین است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا