اخبار ارز دیجیتال

ظهور نشانه هایی مشابه با آغاز چرخه صعودی ۲۰۱۷ در بیت کوین

نشانه‌هایی مشابه با آنچه در آغاز چرخه صعودی ۲۰۱۷ دیدیم

رائول پال (Raoul Pal) می‌گوید که بیت کوین (Bitcoin) در حال نشان دادن همان سیگنال صعودی است که قبل از انفجار بزرگ قیمتی خود در چرخه صعودی سال ۲۰۱۷ نشان داده بود.

مدیر سابق گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، به ۴۶۷۵۰۰ دنبال کننده توئیتر خود گفت که شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین، در همان سطحی است که در مراحل اولیه بازار صعودی سال ۲۰۱۷ بود.

“RSI هفتگی نزدیک به سطوحی است که در قسمت اول چرخه صعودی سال ۲۰۱۷ شاهد بودیم و آن زمان هم اصلاحاتی مشابه این چند روز اخیر اتفاق افتاد، دقیقا پیش از اینکه بیت کوین روند صعودی قدرتمندش را شروع کرد. این توقف‌ها برای تازه کردن و انرژی دوباره بخشیدن به چرخه صعودی ضروری هستند.”

مقایسه سطوح شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین با چرخه صعودی سال 2017

مقایسه سطوح RSI با چرخه صعودی ۲۰۱۷

پال، بنیانگذار و مدیر اجرایی گروه ریئل ویژن (Real Vision Group) و گلوبال ماکرو اینوستور (Global Macro Investor)، همچنین خاطر نشان می‌کند که بر اساس اندیکاتور RSI، بیت کوین آنقدری به اشباع فروش رسیده است که تقریباً در سال گذشته بخاطر ظهور ویروس کرونا به آن مقدار از اشباع فروش رسیده بود.

“بیت کوین تقریباً به همان سطح فروش بیش از حدی رسیده است که در مارس ۲۰۲۰ رسیده بود.”

شباهت میزان اشباع با فروش بیت کوین بر اساس RSI با اوایل سال 2020

شباهت میزان اشباع با فروش با اوایل سال ۲۰۲۰

اتریوم

هفته گذشته، این حامی قدیمی BTC گفت که او بشدت وسوسه شده است تا تمام بیت کوین‌های خود را بفروشد و بجای آن‌ها برای خرید اتریوم (Ethereum) بیشتری اقدام کند.

پال این افکار را روز یکشنبه به روزرسانی کرد و خاطرنشان کرد که جفت ارز اتریوم/بیت کوین (ETH/BTC) در آستانه یک تغییر بزرگ است که روند نزولی چند ساله را پایان خواهد داد.

“همچنین، جفت اتریوم/بیت کوین قبل از شکستن روند نزولی خود ابتدا کمی اصلاح خواهد شد. چیزی که مشاهده می‌کنیم یک الگوی پایه و شروع کننده روند فوق العاده است.”

نمودار جفت ارز اتریوم به بیت کوین (ETHBTC) و خط روند آن

نمودار جفت ارز اتریوم به بیت کوین

به طور کلی، این استاد اقتصاد کلان می‌گوید سرمایه گذاران باید از این فرصت ویژه افت اقتصادی در بازار استفاده کنند.

“اصلاحات در یک بازاری که روندی صعودی دارد، فرصت خرید به حساب می‌آیند و تهدید نیستند. برای همگی شما آرزوی موفقیت می‌کنم. قرار است سال بسیار خوبی را شاهد باشیم… “

نوشته ظهور نشانه هایی مشابه با آغاز چرخه صعودی ۲۰۱۷ در بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا