اخبار ارز دیجیتال

عاملی جدی که ممکن است باعث ممنوعیت جهانی بیت کوین شود

چه عاملی می‌تواند به ممنوعیت جهانی بیت کوین منجر شود؟

جیم راجرز (Jim Rogers)، سرمایه گذار و مفسر مالی کلان می‌گوید در صورت شروع تهدیدی جدی برای ارزهای فیات از سمت رمزارزها، دولت‌ها ممکن است در جهت ممنوعیت جهانی بیت کوین (Bitcoin) اقداماتی انجام دهند.

در یک ویدیوی جدید، راجرز استدلال می‌کند که اگر استفاده از بیت کوین به عنوان یک ارز همگانی شود، احتمالی واقعی برای از کار افتادن ارزهای فیات وجود دارد. راجرز پیش بینی می‌کند که در صورت وقوع چنین چیزی، دولت ها به دنبال “غیرقانونی” کردن بیت کوین خواهند رفت.

“اگر بیت کوین تبدیل به یک ارز مناسب شود، نه فقط یک وسیله برای سرمایه گذاری و معامله، بلکه یک ارز مناسب، دولت‌ها ممکن است آن را غیرقانونی اعلام کنند.

اگر فقط یک وسیله برای سرمایه گذاری و معامله باشد، من دلیلی نمی‌بینم که آنها بخواهند بیت کوین را غیرقانونی اعلام کنند. مگر اینکه پای پولشویی یا مواردی از این قبیل در میان باشد. اما اگر مردم سعی ندارند از آن برای رقابت با پول دولت‌ها استفاده کنند، چرا که نه؟ وجود آن مشکلی نخواهد داشت.”

نسخه‌های دیجیتالی ارزهای دولتی

این سرمایه گذار کلان اضافه می‌کند که تهدیدهایی که دولت‌ها برای بیت کوین ایجاد می‌کنند، زمانی که نسخه‌های دیجیتالی ارزهای فیات خود را تولید کنند، بیشتر و جدی‌تر خواهد شد.

“دولت‌ها نمی‌خواهند کنترل خود را از دست بدهند. آنها انحصار خود را دوست دارند و هنگامی که همه آنها پول دولتی دیجیتال خود را داشته باشند، آیا فکر می‌کنید که آنها می‌گویند: ‘خب، این دلار آمریکا است و آنها روی کامپیوتر هستند، اما اگر خواستید از ارز دیگری استفاده کنید، راحت باشید.’؟

در واقع این تجربه‌ای است که من از دولت‌ها در هر زمان از تاریخ دارم… البته در اکثر مواقع در تاریخ. و نمی‌توانم تصور کنم که دولت آمریکا به مردم اجازه دهد این کار را بکنند.”

اما در حال حاضر، راجرز خاطرنشان کرد که وی بیت کوین را در درجه اول فقط یک دارایی قابل معامله می‌داند که دارای موارد استفاده کمی نیز می‌باشد.

نوشته عاملی جدی که ممکن است باعث ممنوعیت جهانی بیت کوین شود اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا