اخبار ارز دیجیتال

عبور اتریوم از تراز ۲۰۰۰ دلار ، ثبت رکوردی جدید از سوی صندوق گری اسکیل

عبور اتریوم از تراز ۲۰۰۰ دلار

قیمت اتریوم (Ethereum)، دومین رمزارز بزرگ دنیا، تا تراز ۲۰۰۰ دلار افزایش یافت و رکورد تاریخی جدیدی را از خود به جای گذاشت. در زمان نگارش این مطلب، اتریوم با رشدی ۵ درصدی در تراز ۲۰۰۷ دلار در حال معامله بوده و ارزش بازار این رمزارز به ۲۳۰ میلیارد دلار افزایش یافته است. با این حساب اتریوم از آغاز سال تا کنون رشدی ۱۷۰ درصدی را تجربه کرده است.

رالی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۱

رالی قیمت اخیر اتریوم به دنبال سرمایه گذاری ادامه‌دار سرمایه گذاران نهادی و سازمانی شکل گرفته است. از آغاز ماه فوریه ۲۰۲۱، صندوق گری اسکیل اتریوم تراست (ETHE) به شکل ادامه‌داری بر ذخایر اتر خود افزوده است. این صندوق در این مدت در حدود ۲۳۰۰۰۰ ETH را به لیست دارایی‌های تحت مدیریت خود اضافه کرده است و تنها در ماه جاری ۴۰۰ میلیون دلار را برای این منظور اختصاص داده است.

بدین ترتیب ارزش دارایی‌های تحت مدیریت صندوق گری اسکیل اتریوم تراست (ETHE) برای اولین بار از مرز ۶ میلیارد دلار گذشته است. صندوق ETHE به تنهایی سهمی ۱۴ درصدی از ۴۲.۴ میلیون دلار دارایی تحت مدیریت گری اسکیل را در اختیار دارد.

علاوه بر این، راه‌اندازی معاملات آتی اتر در بورس کالای شیکاگو (CME) در تاریخ ۸ فوریه نیز باعث شده است تا این رالی قیمت با قدرت بیشتری ادامه یابد. در اولین هفته معاملاتی ETH در بورس کالای شیکاگو، رکورد ۱۶۸ میلیون دلاری برای حجم معاملات انجام شده ETH ثبت گردید. این نشان می‌دهد که اتریوم همچنان توجه سرمایه گذاران بزرگ را به خود جلب می‌کند.

همچنین داده‌های منتشر شده از سوی سانتیمنت (Santiment) نشان می‌دهند که آدرس‌های نهنگ‌های اتریوم که بیش از ۱۰ هزار ETH در اختیار دارند به بیش از ۱۲۰۰ مورد افزایش یافته است.

افزایش قیمت اتریوم ، علی رغم افت حجم معاملاتی و رسانه‌ای

داده‌های درون زنجیره‌ای منتشر شده از سوی سانتیمنت نشان می‌دهند که نمودار “حجم معاملاتی نسبت به قیمت اتریوم” یک واگرایی بسیار نگران کننده را به نمایش گذاشته است. اگرچه قیمت ETH افزایش یافته است، اما حجم معاملات آن با کاهش همراه شده که بیان کننده کاهش علاقه سرمایه گذاران است.

نمایش کاهش حجم معاملاتی نسبت به قیمت اتریوم در نمودار

کاهش حجم معاملاتی نسبت به قیمت اتریوم

همچنین، حجم فعالیت‌های اجتماعی مرتبط با اتریوم نیز پس از رسیدن این رمزارز به بالاترین تراز قیمتی خود به شکل قابل توجهی نسبت به دوره‌های زمانی مشابه پیشین، پایین است. در گزارش سانتیمنت بیان شده است:

“شاید مردم دیگر به اندازه قبل در خصوص اتریوم هیجان زده نیستند. این عدم علاقه به طور کلی خوب است چرا که مردم تمایل دارند درست در بالاترین قیمت‌ها وارد شوند. تا زمانی که قیمت بتواند خودش را با حجم فعالیت‌های اجتماعی پایین تثبیت کند، این یک وضعیت جالب توجه خواهد بود.”

یکی از مشکلات بزرگی که سرمایه گذاران اتریوم هم اکنون با آن مواجه هستند، هزینه‌های گس بالای این رمزارز است. رسیدن فعالیت‌های دیفای (DeFi) به بالاترین میزان خود باعث شده است تا بایننس اسمارت چین (BSC)، رقیب اتریوم، و در نهایت قیمت بایننس کوین (BNB) از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا کنون با رشدی ۱۰ برابری همراه شود و بدین ترتیب جایگاه سومین رمزارز بزرگ بازار از نظر حجم بازار را از آن خود کند. بایننس کوین توانسته است به تازگی تراز ۳۰۰ دلار را پشت سر بگذارد.

نوشته عبور اتریوم از تراز ۲۰۰۰ دلار ، ثبت رکوردی جدید از سوی صندوق گری اسکیل اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا