اخبار ارز دیجیتال

عبور قیمت اتریوم از تراز ۱۰۰۰ دلاری ، دلیل رشد انفجاری ETH چیست ؟

تراز ۱۰۰۰ دلاری اتریوم پس از ۳ سال

سال ۲۰۲۱ فرا رسیده است و اتریوم (ETH) در همین آغاز کار یک رالی قیمت قدرتمند را آغاز کرده است. طی ۲۴ ساعت گذشته قیمت این آلتکوین شاخص، با حرکتی انفجاری و برای اولین بار در سه سال گذشته، از تراز ۱۰۰۰ دلاری گذشت.

دلیل رشد قیمت انفجاری اتریوم چیست؟

مشابه این اتفاق آخرین بار در ژانویه سال ۲۰۱۸ رخ داده بود. در زمان نگارش این مطلب رمزارز اتریوم در تراز ۱۰۶۱ دلاری در حال معامله است و ارزش بازار آن به ۱۱۴ بیلیون دلار افزایش یافته. جالب توجه است که از سقوط بازارهای مالی در مارس سال ۲۰۲۰ تا کنون، قیمت اتریوم ۱۰ برابر بیشتر شده است.

بررسی چارت هفتگی جفت ارز اتریوم (ETH) و بیت کوین (BTC)

چارت هفتگی جفت ارز اتریوم و بیت کوین

نکته حائز اهمیت این است که جفت ارز اتریوم / بیت کوین رشد قابل توجهی را در چارت روزانه و هفتگی شاهد بوده است. طی هفته گذشته، ETH رشد قیمت اتریوم نسبت به پادشاه رمزارزها ۱۰۰% بیشتر بوده است. این در حالی است که بیت کوین به تازگی روز یکشنبه به بالاترین قیمت تمام دوران خود در تراز ۳۴۰۰۰ دلار رسیده است. اگر که به نمودار اتریوم و بیت کوین نگاهی بیاندازیم، می‌توان دید که روند اولیه این جفت ارز نزولی است. چرا که بیت کوین در این بازه زمانی یک رشد قیمت قابل توجه را پشت سر گذاشته بود. هرچند، در ۲۴ ساعت گذشته این جفت ارز روندی معکوسی را در پیش گرفته است.

تمام شور و هیجان ایجاد شده پیرامون اتریوم به دلیل حمایت‌های صورت گرفته از طرف سرمایه گذاران سازمانی ایجاد شده است. راه اندازی معاملات آتی اتریوم از ماه آینده در بورس کالای شیکاگو (CME) باعث شده است که هیجان و اشتیاق جامعه اتریوم در خصوص ورود دیگر سرمایه گذاران نهادی افزایش یابد.

همچنین جدیدترین رالی قیمت اتریوم با افزایش حجم مبادلات روزانه تا سقف ۵۰ بیلیون دلار همراه بوده است.

افزایش نرخ هش ریت شبکه ETH به بالاترین میزان در تمام دوران

رالی قیمت اخیر اتریوم در حالی روی داده است که نرخ هش ریت این بلاکچین به بالاترین میزان خود در تمام دوران رسیده است. بر اساس اطلاعات بدست آمده از اتراسکن (Etherscan)، میانگین نرخ هش ریت اتریوم هم اکنون به بالاترین میزان خود در تراز ۳۰۶۳۴۶.۶۰۱ گیگاهش بر ثانیه رسیده است. هش ریت اتریوم در سال ۲۰۲۰ به صورت مداوم در حال افزایش بوده است و می‌توان عواملی همچون افزایش قیمت و نرخ بالای فعالیت کاربران در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) را از جمله دلایل این رشد تلقی کرد.

همچنین شایان ذکر است که متوسط هزینه کارمزد یا گس (Gas) در شبکه اتریوم به ۱۹۱ گویی (Gwei) افزایش یافته است. بر اساس اطلاعات بدست آمده از استخر F2 طی ۲۴ ساعت گذشته درآمد ماینرهای اتریوم ۳ برابر بیشتر از درآمد ماینرهای بیت کوین بوده است.

با وجود رشد انفجاری قیمت ETH، قیمت کنونی این رمزارز هنوز در حدود ۳۵۰ دلار با بالاترین رکورد تاریخی خود فاصله دارد.

نوشته عبور قیمت اتریوم از تراز ۱۰۰۰ دلاری ، دلیل رشد انفجاری ETH چیست ؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا