عقب گرد آلت کوین ها / بررسی سقوط مرگبار آلت‌کوین‌ها طی دو سال گذشته

0
42

سقوط مرگبار آلت کوین ها

این روزها تمام بازارهای مالی دنیا اعم از بازار سهام، شاخص‌های مهمی نظیر داوجونز و S&P500 و دارایی‌های امنی نظیر طلا و حتی بیت‌کوین که در پی اثبات خود به‌عنوان طلای دیجیتال در تلاش است، بدلیل عوامل مختلف نظیر شیوع و ترس از ویروس کرونا از یکطرف، عدم توافق تولیدکنندگان بزرگ نفتی دنیا و متعاقب آن جنگ نفت از طرف دیگر و تصمیمات نرخ بهره بانک‌های مرکزی جهان دستخوش نوسانات گسترده و متعاقباً کاهش‌های چشمگیری شده‌اند.

تمام موارد فوق ذهن تحلیلگران را به این سمت و سو میبرد که احتمالاً طوفان ۲۰۰۸ دیگری، اینک در ماه‌های آغازین سال ۲۰۲۰ وزیدن گرفته و به نوعی تمام اقتصاد دنیا را درگیر خود کرده است.

از آنجاکه عمده آلت کوین ها در پیروی از حرکات مثبت و منفی پادشاه رمزارزها جهت گیری میکنند، با کاهش قیمت بیت‌کوین انتظار فروکش روند صعودی آلتکوین‌ها نیز وجود داشت. در ادامه به بررسی کاهش چند نمونه از آلت‌کوین ‌های قدیمی‌تر و معروف بازار میپردازیم.

عقب گرد آلت کوین ها / بررسی سقوط مرگبار آلت‌کوین‌ها طی دو سال گذشته

داستان آیوتا، رمزارز پرداخت ماشین به ماشین از همه غم انگیزتر است. آیوتا علاوه بر همه موارد فوق، قریب به یک ماه است که با هک شدن حساب کاربرانش که از کیف پول ترینیتی استفاده کرده بودند نیز روبرو بود.

آیوتا به تازگی و در روز سه شنبه بالاخره موفق شد از این بحران عبور کند و مجدداً نود تطبیق دهنده خود را برای انجام فرآیند تراکنش‌ها وارد مدار کند. با این حال زمان لازم بود تا آبروی رفته با تلاش تیم بنیاد آیوتا بازگردد.

به هر حال این رمزارز هم اینک در جایی قرار گرفته که ۸۶۳ روز پیش قرار داشته است و ۹۸% کاهش را از اوج قیمت خود به ثبت رسانید.

عقب گرد آلت کوین ها / بررسی سقوط مرگبار آلت‌کوین‌ها طی دو سال گذشته
ریپل سومین رمزارز جدول کریپتوکارنسی ها که سعی در متحول ساختن سیستم و هزینه تراکنش‌ها را دارد و البته بر روی متمرکز بودن یا نبودن آن در محافل رمزارزی اختلاف نظر وجود دارد، علیرغم اینکه با بسیاری از بانک‌ها و ارائه کنندگان خدمات مالی وارد قراردادهای مشارکت شده و روزی نیست که خبری از آن نشنویم، در پی اتفاقات اخیر با رقمی بالغ بر ۹۵% کاهش نسبت به روزهای اوج به قیمت ۹۷۰ روز قبل خود باز گشته است.

عقب گرد آلت کوین ها / بررسی سقوط مرگبار آلت‌کوین‌ها طی دو سال گذشته
لایت‌کوین ارز دیجیتال همتا به همتایی که بدلیل تایید سریع تراکنش‌ها و ظرفیت بالای شبکه در میان ارزهای دیجیتال بسیار شهرت دارد و بعنوان یکی از گزینه‌های مناسب در سال‌های اخیر از سوی کاربران انتخاب شده است و برای استخراج آن میتوان از سخت افزارهای ASIC بدلیل مصرف انرژی پایین‌تر استفاده نمود، نیز از این شرایط جان سالم به در نبرده است.

این رمزارز درحال حاضر با حدود ۳۴۴ دلار افت، ۹۱/۷۷ درصد کاهش را از اوج قیمت خود به تماشا نشسته و امروز عقب گردی ۳۹۷ روزه را به ثبت رسانده است.

عقب گرد آلت کوین ها / بررسی سقوط مرگبار آلت‌کوین‌ها طی دو سال گذشته
بایننس کوین توکن اختصاصی صرافی محبوب بایننس هم در پی اتفاقات اخیر حال و روز چندان خوشی ندارد.

اگر چه این صرافی سعی زیادی در جا انداختن این توکن بواسطه اکسچنج محبوبش را دارد؛ بطوریکه امکان ترید بر روی برخی جفت ارزها را حذف و بایننس کوین را جایگزین آن کرده، اما در پی مشکلات جهانی اخیر می‌بایست مشکلات مربوط به هک شدن پلتفرم، خاموش شدن گاه و بیگاه پلتفرم ترید، مشکلات فیشینگ برای کاربران ترک را نیز به آن اضافه کرد.

قیمت این توکن نیز با بیش از ۷۶% کاهش از اوج قیمت خود، در حال حاضر به ۳۷۳ روز پیش خود بازگشته است.

عقب گرد آلت کوین ها / بررسی سقوط مرگبار آلت‌کوین‌ها طی دو سال گذشته

کاردانو ؛ درخصوص این رمزارز فقط به یک نکته بسنده میشود: “کاردانو هیچگاه از زمان لانچش در این قیمت نبوده است.”

در پایان اینکه با اتفاقات فوق‌الاشاره به نظر میرسد تحلیل و خوشبینی اکثر قریب باتفاق تحلیلگران و جوامع رمزارز از آنچه که بعنوان “فصل آلتکوین‌ها” یاد میشد در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

باید منتظر ماند و دید که سرمایه‌گذاران نهایتاً به کدام بازار اطمینان بیشتری میکنند.

🗓

نوشته عقب گرد آلت کوین ها / بررسی سقوط مرگبار آلت‌کوین‌ها طی دو سال گذشته اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید