علاقه به سرمایه‌گذاری در کریپتوها پس از ۱۱۰۰۰ دلاری شدن قیمت بیت کوین

0
14

تشدید علاقه به سرمایه‌گذاری در کریپتوها

با افزایش روز‌افزون قیمت بیت کوین، سرمایه‌گذاران در هند مجدداً به حوزه ارزهای دیجیتال علاقمند شده‌اند. گزارش‌ها حاکی از آن است که ۱۱۰۰۰ دلاری شدن قیمت بیت کوین، بسیاری از سرمایه‌گذاران خفته را بیدار کرده و آنها را دوباره به پای میز معاملات ارزهای دیجیتال کشانده است.

بنابر گزارش‌ها، این موضوع افزایش توجه و علاقمندی سرمایه‌گذاران هندی را به تصمیم اخیر دادگاه عالی هند مبنی بر لغو ممنوعیت بانک‌ها از تجارت با رمزارزها، نسبت می‌دهد. گفتنی است که قانون ممنوعیت بانک‌ها از تجارت با ارزهای دیجیتال، توسط بانک ذخیره هند (RBI) در آوریل ۲۰۱۸ اعمال شده است.

نیشال شیتی، بنیانگذار و مدیرعامل صرافی ارزهای دیجیتال وازیرکس در هند، می‌گوید که کشور هند اکنون شاهد هیجان و شور شوقی تازه در حوزه معاملات کریپتوها است. وی گفت که رد شدن قیمت بیت کوین از مرز ۱۱۰۰۰ دلار در روز سه‌شنبه، منجر به این شد که وازیرکس با جهش بزرگی در حجم معاملات مواجه شود.

سومیت گوپتا، بنیانگذار و مدیرعامل صرافی رمزارزی Coindcx، دیدگاه متفاوتی نسبت به این شرایط دارد. به گفته گوپتا:

“این افزایش قیمت بیت کوین در اثر هجوم به دارایی‌های امنی رخ می‌دهد که به عنوان جایگزین‌هایی برای پول و سهام در نظر گرفته می‌شوند.”

گوپتا معتقد است که کاهش عرضه بیت کوین در دسترس ناشی از رویداد هاوینگ ماه مه نیز، یکی دیگر از عوامل اصلی افزایش قیمت این ارز دیجیتال برتر است.

قبل از رویداد هاوینگ، پاداش استخراج هر بلاک برابر با ۱۲.۵ بیت کوین بود اما این رقم بعد از هاوینگ به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یافت. این بدان معناست که درحال حاضر در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، تعداد بیتکوین‌های کمتری وارد بازار می‌شوند.

یکی دیگر از کارشناسان به نام آژیت خورانا که عضو کمیته بلاکچین و ارزهای دیجیتیال انجمن اینترنت و موبایل هند است، در توضیحات خود درباره این افزایش قیمت، به نقش بازار تاکید کرد. او در این باره چنین توضیح داد:

“سرمایه‌گذاران عادی در هر کلاس دارایی، در درجه اول تحت تاثیر تورم قیمت دارایی قرار می‌گیرند. یک معامله‌گر در یک کلاس دارایی به دلیل نوسانات برانگیخته می‌شود و انتظار دارد از هر دو جهت بتواند از تغییر قیمت‌ها درآمد کسب کند و بیت کوین در این چند وقت اخیر برای چنین کسانی بسیار مطلوب بوده است.”

خورانا همچنین معتقد است که سرمایه‌گذاران کریپتو، در سایر دارایی‌ها سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. بنابراین، افزایش قیمت بیت کوین می‌تواند باعث افزایش تعداد فعالان بازار رمزارزها، چه سرمایه‌گذاران و چه معامله‌گران شود.

با این حال، هنوز چهار ماه بیشتر از صدور حکم دادگاه عالی درخصوص تصویب یک چارچوب نظارتی برای رمزارزها نمی‌گذرد. علاوه بر این، پیش نویس لایحه دولت هند در زمینه ارزهای دیجیتال، به دنبال آن است که داشتن ارزهای دیجیتال را به عنوان جرم تلقی کند.

سوبهاش چاندرا گرگ، وزیر امور اقتصادی و دارایی سابق هند، در اوایل این ماه به جامعه رمزنگاری هند گفت، همانند کالاها، برای دارایی‌های رمزنگاری شده نیز باید قوانین و مقررات روشنی تنظیم شود.

علیرغم تمام اظهار نظرها، گرگ می‌گوید ما هنوز در تصویب لایحه ارزهای دیجیتال گیر کرده‌ایم.

منبع: jibitex

🗓

نوشته علاقه به سرمایه‌گذاری در کریپتوها پس از ۱۱۰۰۰ دلاری شدن قیمت بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید