اخبار ارز دیجیتال

علت قرمز پوش شدن بازار رمزارز چه بود؟

علت بازار قرمز پوش رمزارز چه بود ؟

دیروز، چهارشنبه ۱۸ام فروردین، بازار قرمز پوش رمزارز به معامله‌گران خوش آمد گفت. این در حالیست که تقصیر، گردن معامله‌گران اهرمی و نیاز بازار برای لیکوئید کردن آن‌ها افتاد.

افت قیمت بیت کوین (Bitcoin) در میانه روز چهارشنبه اخطاری بود برای معاملات خرید مفرط و نیازی برای حذف کردن خریداران طمع‌کار و ایجاد موقعیت برای سودهای جدید.

نمودار یک ساعته جفت ارز بیت کوین/دلار (BTC/USD)

نمودار یک ساعته بیت کوین

قیمت بیت کوین به سختی روی حمایت ۵۶۰۰۰ دلار باقی ماند!

در طول معاملات روز چهارشنبه طبق داده های سایت کوین‌تلگراف مارکت‌پرو (Cointelegraph Market Pro) و تریدینگ‌ویو (TradingView)، جفت ارز بیت کوین/دلار (BTC/USD)، کف محلی جدیدی روی ۵۵۷۶۰ دلار ساخت.

روز دوم افت قیمتی بیت کوین در حالی شروع شد که آلتکوین ها نیز موفقیت‌های قبلی خود را از دست دادند. به ویژه اتریوم (ETH) که به پایین تراز ۲۰۰۰ دلار برگشت.

نگاهی به رفتارشناسی معامله‌گران نشان داد که قراردادهای اهرم‌دار زیادی در قیمت‌های قبلی باز شده بودند، که نشان دهنده اعتقاد به عدم وجود اصلاح و احتمال بیشتر افزایش قیمت بود. طبق نظر فلیب‌فلیب (Filbfilb)، یک تحلیلگر برجسته بازار، این معاملات اهرمی بایستی لیکوئید می‌شدند تا بیت کوین بتواند تلاش خود برای ساخت قله (ATH) قیمتی جدید را آغاز کند.

طبق داده‌های کنترل منابع بای بی تی (Bybt)، طی ۲۴ ساعت گذشته در این بازار قرمز پوش، ۲ میلیارد دلار معامله لیکوئید شده که ۶۰۰ میلیون آن تنها در یک ساعت اتفاق افتاد. سرویس کنترلی ویل‌مپ (Whalemap) اذعان داشت که ورودی بزرگی به کیف پول نهنگ در تاریخ ۲۳ام مارس روی قیمت ۵۵۱۷۲ دلار اتفاق افتاد.

“ببینیم که قیمت به این سطح چگونه واکنش خواهد داد. معمولاً قیمت از چنین حمایت قوی‌ای شروع به برگشت به بالا می‌کند.”

تحرکات نهنگ‌ها روی نمودار ساعتی جفت بیت کوین/دلار (BTC/USD)

تحرکات نهنگ‌ها روی نمودار بیت کوین

آلتکوین‌ها شروع قوی هفته را خراب می‌کنند!

عملکرد قوی آلتکوین‌ها به خطر افتاده است. این در حالیست که اتریوم به زیر سطح شاخص ۲۰۰۰ دلاری برگشته و در حال دور شدن از قله تاریخی خود است.

نمودار یک ساعته جفت اتریوم/دلار (ETH/USD)

نمودار یک ساعته اتریوم

در این بازار قرمز پوش ریپل (XRP) و پولکادات (Polkadot) بزرگترین افت را شاهد بوده و بیشترین ریزش ارزش بازار در میان ۱۰ رمزارز برتر را تجربه کرده‌اند. افتی معادل از دست دادن ۱۰ درصد از ارزش بازار خود. تمامی ۵۰ ارز برتر بازار بجز استیبل کوین‌ها (Stablecoins) و یک ارز دیگر همگی قرمز پوش بودند و بساری از معاملات باز را لیکوئید کردند. اسکات ملکر (Scott Melker)، معامله‌گر محبوب، معامله‌گران حساس را مقصر دانست. وی در توییتی اعلام کرد:

“بیت کوین عطسه می‌کند و قیمت چند صد دلار می‌ریزد، معامله‌گران حساس وحشت زده می‌شوند و آلتکوین‌های خود را مانند احمق‌ها می‌فروشند و تسلط بیت کوین بالا می‌رود. ابن دوران خوبی است.

این موضوع یادآوری می‌کند که معاملات آلتکوین چقدر حساس‌اند.”

آلتکوین‌ها به انتظار جرقه‌ای نشسته‌اند تا بازگشتی دراماتیک را در تابستان انجام دهند. در حالی که فلیب‌فلیب معتقد است ظهور دوم فصل آلتکوین‌ها همین الان هم اتفاق افتاده است.

نوشته علت قرمز پوش شدن بازار رمزارز چه بود؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا