عواقب سقوط شدید شاخص اعتماد مصرف کننده بر قیمت بیت کوین

0
65

شاخص اعتماد مصرف کننده یکی از شاخص‌های اقتصادی بسیار مهم در کشورهای پیشرفته به شمار میرود که برای اندازه‌گیری میزان خوشبینی مصرف‌کننده نسبت به وضعیت عمومی اقتصاد جامعه به کار گرفته می‌شود. اینکه مصرف‌کننده تا چه میزان نسبت به پایدار بودن درآمد خود در آینده مطمئن باشد، بدون شک در رفتارهای اقتصادی فرد مشهود است.

همانطورکه شاخص ها و اعداد و ارقام جدید به ما نشان‌ میدهند، اوضاع اقتصادی در ایالات متحده تا حدودی رو به وخامت است و اعتماد مصرف کنندگان نیز رو به کاهش‌ گذارده است.

آخرین آمار بیکاری در آمریکا از بسیاری از پیش‌بینی‌ها توسط اقتصاددانان پیشی گرفته‌است. فقط در یک هفته گذشته، حدود ۶.۶ میلیون آمریکایی درخواست بیمه بیکاری کردند. این ارقام نیز مصرف کنندگان را ناامید کرده و اعتماد مصرف کنندگان به شدت کاهش‌یافته است.

اعتماد مصرف کننده در آمریکا رو به افول

پر واضخ است که شیوع بیماری درحال حاضر به طور قابل توجهی بازارهای مالی را متلاشی کرده و اوضاع بحرانی هنوز ادامه دارد. تحلیلگران معتقدند با این فرض که این بحران همچنان ادامه داشته باشد، ما با رکود اقتصادی بیشتری مواجه خواهیم بود و در نتیجه، اعتماد مصرف کننده به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

عواقب سقوط شدید شاخص اعتماد مصرف کننده بر قیمت بیت کوین

بلومبرگ به تازگی گزارش داد که بدبینی چگونه میتواند به سرعت اقتصاد ایالات متحده را در تحت تاثیر قرار خواهد داد.

“سقوط شاخص اعتماد در بین مصرف کنندگان آمریکایی طی دو هفته گذشته یک رکورد تاریخی بجای گذاشت.”

اگرچه تعیین روندهای جدید با استفاده از داده های کوتاه مدت کار دشواری است، اما برخلاف آنچه در طی دهه‌های اخیر دیده‌ایم، آمار و ارقام اخیر گویای کاهش شدید اعتماد مصرف کنندگان در ایالات متحده دارد.

شاخص های کلان اقتصادی و بیت کوین

وضعیت اقتصاد جهانی پتانسیل آسیب رساندن به صنعت رمزارزها را نیز دارد. با کاهش قدرت خرید، احتمالاً مصرف کنندگان وقتی که نگرانی های بیشتری روی میز وجود داشته باشد علاقه‌ای به سرمایه گذاری در فضای بلاکچین ندارند.

بااین حال، فضای رمزارز و بلاکچین وقتی در مرکز توجه قرار میگیرد که چشم‌انداز بلندمدت را برای این صنعت متصور باشیم. همانطور که برخی از مفسران یادآور شده‌اند، ممکن است اقدام بعدی در مورد بیت‌کوین شبیه به حرکت طلا پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ باشد.

عواقب سقوط شدید شاخص اعتماد مصرف کننده بر قیمت بیت کوین

در آن زمان بود که طلا در دوره رکود ۲۰۰۸ سقوط کرد و با ادامه بحران اقتصادی، روند افزایشی و ترقی آن آغاز شد. طلا در اواخر سال ۲۰۰۸ رشد خود را آغاز کرد و این جریان تا اواخر سال ۲۰۱۱ ادامه داشت.

طلا طی این مدت توانست نزدیک به ۱۸۲% رشد کند و رکورد تاریخی خود را به ثبت برساند. ارزهای دیجیتال نیز میتوانند در دل این بحران به عرصه رقابت جهانی تبدیل شوند زیرا جهان درحال دورشدن از وابستگی به دلار است.

عواقب سقوط شدید شاخص اعتماد مصرف کننده بر قیمت بیت کوین

اگر بیت کوین نیز بتواند مسیر حرکت طلا را در بحران فعلی دنبال کند، با ثبت رکوردی ۱۸۲ درصدی میتواند به بالای تراز ۱۹۰۰۰ دلار دست یابد. این درحالی است که بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که رویداد هاوینگ پیش رو میتواند قیمت بیت‌کوین را حتی به سطح ۵۵ هزار دلار برساند.

بااین حال، پیش‌بینی کوتاه‌مدت همچنان نامشخص است و مسیر تحلیل‌گران در این مورد از هم جدا می‌شود. با افزایش بیکاری، صنعت رمزارز احتمالاً به یک نمایش فرعی صرف، با فشاری فزاینده، تهدیدات جهانی و نگرانی‌های جهانی تبدیل خواهد شد.

در نهایت، شاخص اعتماد مصرف کننده، یک شاخص ماکرو برای اقتصاد جهانی است که معامله‌گران ارزهای دیجیتال تا مدتی بر روی آن تمرکز خواهند داشت.

🗓

نوشته عواقب سقوط شدید شاخص اعتماد مصرف کننده بر قیمت بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید