اخبار ارز دیجیتال

فاجعه‌ای که بیت کوین را نیز تهدید میکند؛ سقوط هش ریت شبکه بیت کوین کش

هش ریت شبکه بیت کوین کش با ثبت یک سقوط شدید، در پایین ترین سطح از آپریل ۲۰۱۹ قرار گرفته است، درصورت عملکرد مشابه در مورد بیت کوین، عواقب فاجعه بار خواهد بود.

بیت کوین کش پس از رویداد هاوینگ، به دلیل خروج دسته جمعی ماینرها، با سقوط هشریت شبکه مواجه شده است. رویداد هاوینگ بیت کوین کش هفته گذشته اتفاق افتاد و با وجود جهش اندکی در قیمت، سود حاصل از آن بطور کامل از بین رفت. حتی بدتر از آن، ماینرها به دلیل پایین بودن میزان درآمد، شبکه بیت کوین کش را ترک میکنند که این امر منجر به سقوط شبکه این رمزارز میشود.

سقوط آزاد هش ریت بیت کوین کش

فاجعه‌ای که بیت کوین را نیز تهدید میکند؛ سقوط هش ریت شبکه بیت کوین کش

کاهش هش ریت شبکه بیت کوین کش مساله کم اهمیتی نبوده است. هش ریت شبکه از مورخ ۶ آپریل تاکنون در مقایسه با کمترین میزان ثبت شده در همین ماه، حدود ۶۰% کاهش یافته است.

به نظر میرسد که هاوینگ فشار فروش را تشدید کرده است. برخی از تحلیلگران میترسند که این ممکن است نشانه بدی باشد برای آنچه که در آینده نزدیک برای بیت‌کوین قرار است اتفاق بیفتد.

اما دیگران به این اندازه نیز قانع نیستند. طبق پیش بینی جسورانه مورگان کریک دیجیتال، بیت‌کوین قبل از شکست رکورد قیمت در سپتامبر ۲۰۱۷، به واسطه هاوینگ یک کف پایینتر را نیز درک خواهد کرد.

در زمان تحریر این مقاله، بیت کوین کش در حوالی ۲۲۱ دلار معامله میشود و ۴.۳۳ درصد کاهش روزانه را به همراه بقیه بازار ثبت کرده است. با وجود افزایش ناگهانی قیمت در روز ۸ آپریل به ۲۷۶ دلار، هاوینگ برای این رمزارز نتوانسته است یک حرکت صعودی پایدار را تا این لحظه رقم بزند.

نوعی سرسپردگی در حال رخ دادن است؟

هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا ماینرهای بیت کوین کش درحال مهاجرت به شبکه بیت کوین هستند یا خیر. بااین حال، هش ریت شبکه بیت‌کوین پس از برخورد به یک کف موضعی در اواسط ماه مارس همچنان به سمت بالا در حرکت است.

تحلیلگر بازار رمزارزها متی گرینسپن مینویسد، با فرض ادامه پایین آمدن میزان هش ریت، این میتواند یک واقعه سرسپردگی و تسلیم شدن برای هش ریت بیت کوین کش تلقی شود. بنابراین، ما میتوانیم شاهد کاهش بیشتر قیمت بیت کوین کش هم باشیم.

فاجعه‌ای که بیت کوین را نیز تهدید میکند؛ سقوط هش ریت شبکه بیت کوین کش

باتوجه به پژوهشی که اخیراً منتشر شده است، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد که قدر السهم سلطه هش ریت بیت کوین حاکی از آن است که فورک‌های آن یعنی بیت کوین کش و بیت کوین اس وی به طور قابل‌توجهی گرانتر از ارزش ذاتی‌شان هستند.

در این برآورد که قیمت بیت‌کوین، ۶۸۲۱ دلار در نظر گرفته شده است، با توجه به نسبت هشریت تخصیص یافته میان این ۳ رمزارز، قیمت بیت کوین کش و بیت کوین اس وی باید چیزی در حدود ۴۰.۹ دلار باشد.

درحال حاضر، انجام حمله ۵۱٪ به بلاکچین بیت کوین کش آسانتر از همیشه است. با استفاده از قدرت هش اجاره‌ای، یک هکر میتواند این کار را با کمتر از ۱۰۰۰۰ دلار انجام دهد. رقمی که برای یک پروژه رمزارز با سرمایه ۴ میلیارد دلاری بسیار باور نکردنی است.

بنابراین، امنیت بلندمدت همچنان در تردید جدی باقی می‌ماند. بدتر از آن، ممکن است این موضوع نشانه بدی برای بیت‌کوین باشد. چراکه بیت کوین کش هر ۲۴ ساعت سختی شبکه خود را تعدیل و سازگار می‌کند در حالی که بیت‌کوین همین کار را هر ۱۴ روز انجام میدهد. اگر بیت‌کوین بخواهد پس از هاوینگ به مثابه بیت کوین کش دچار سقوط هش ریت گردد، عواقب آن فاجعه‌بار خواهد بود.

تا رویداد هاوینگ بیت‌کوین تنها ۲۹ روز دیگر زمان باقی است.

🗓

نوشته فاجعه‌ای که بیت کوین را نیز تهدید میکند؛ سقوط هش ریت شبکه بیت کوین کش اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا