اخبار ارز دیجیتال

فردی در ایتالیا به جرم استخراج اتریوم با کامپیوترهای یک فرودگاه دستگیر شد

شما نمی‌توانید برای کسب سود بیشتر، از ابزار و کامپیوترهای دیگران برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کنید. اما طبق ادعای رسانه‌ها، یک کارمند در یکی از فرودگاه‌های ایتالیا از سیستم‌های کامپیوتری محل کار خود برای استخراج اتریوم استفاده کرده است.

به گزارش کوین تلگراف و بنابر ادعای رسانه‌های محلی، کارمند فرودگاهی واقع در لامزیا ترمه (Lamezia Terme) ایتالیا، یک بد‌افزار استخراج را روی سیستم‌های کامپیوتری فرودگاه نصب کرده است. او با استفاده از سیستم‌های پردازنده فرودگاه، چندین ریگ استخراج ایجاد کرده بود. سرانجام مقامات با استفاده از تصاویر دوربین‌های امنیتی، وی را دستگیر کرده‌اند.

شرکت ساکال سولوشنز (Sacal Global Solutions)، که یک ارائه‌دهنده خدمات فنی است، بر چارچوب فنی فرودگاه‌های منطقه کالابریا در ایتالیا نظارت می‌کند. ظاهراً این کارمند فرودگاه که ۴۱ ساله است، برای نصب بد‌افزار ماینینگ به سیستم‌های ساکال سولوشنز نفوذ کرده است. این گونه اقدامات کارمندان بر روی سیستم‌های پردازنده فرودگاه، خطرات بسیاری به همراه دارد. رسانه محلی رای نیوز در این مورد نوشته است:

بازرسان با همکاری مقامات فرودگاه، پارتیشن‌‌های مختلف شبکه فناوری اطلاعات فرودگاه را بررسی کردند و متوجه شدند که دو مزرعه استخراج مختلف در دو اتاق جداگانه ایجاد شده است. این فارم‌ها از طریق سیستم‌های اختصاص‌داده‌شده برای مدیریت خدمات فرودگاه و با استفاده از منبع تأمین برق فرودگاه، به شبکه اینترنت خارجی متصل شده بودند.

در ادامه این گزارش آمده است:

بازرسان به همراهی دادستانی لامزیا ترمه، با برررسی‌های فنی انجام‌شده که امکان ارزیابی آدرس‌های IP دستگاه‌های نصب‌شده را فراهم می‌کرد، متوجه شدند که این مزرعه استخراج به استخر استخراج اترماین (Ethermine) متصل شده است.

بدافزار استخراج ارزهای دیجیتال، پدیده غیرمعمولی در این صنعت نیست. در زمان اوج قیمتی ارزهای دیجیتال در ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶)، چنین نرم‌افزارهایی ۵۵ درصد از شرکت‌های جهان را درگیر کرده بود.

The post فردی در ایتالیا به جرم استخراج اتریوم با کامپیوترهای یک فرودگاه دستگیر شد appeared first on ارزدیجیتال.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا