اخبار ارز دیجیتال

فرصت کمیاب برای خرید بیت کوین در کف قیمت در تراز ۴۲ هزار دلار

فرصت کمیاب برای خرید بیت کوین

به گفته یک تحلیل‌گر رمزارز شاخص ارزش شبکه به معاملات (NVT) نشان دهنده یک فرصت کمیاب خرید بیت کوین در کف قیمت ، در حدود ترازهای ۴۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار، است که تنها افراد کمی طی هفته گذشته توانستند از آن بهره ببرند.

در حالی که بیت کوین هم اکنون در حال دست و پنجه نرم کردن با یک وضعیت حساس است، یک اندیکاتور کلاسیک نشان می‌دهد که این رمزارز به کف قیمتی خود رسیده است.

بر اساس شاخص ارزش شبکه به معاملات (NVT)، قیمت بیت کوین هم اکنون آماده حرکتی دوباره از تراز ۴۲۰۰۰ دلار است.

شاخص NVT بیان کننده حرکت بزرگ بیت کوین است

پس از اینکه قیمت بیت کوین به دنبال نظرات جنجالی ایلان ماسک (Elon Musk) در توییتر و افزایش احساسات منفی بازار روندی نزولی در پیش گرفت، به نظر می‌رسد خریداران به دنبال ایجاد حمایتی همه جانبه در نزدیکی تراز ۴۲۰۰۰ دلار هستند. این تراز قله قیمتی پیشین بیت کوین در ماه فوریه به حساب می‌آید.

در همین حال قیمت پیشنهادی شاخص NVT، که برای شناسایی ترازهای قیمتی مهم به کار گرفته می‌شود، بر این دلالت دارد که بازار شرایطی مشابه با اوایل سال ۲۰۱۸ یا ماه مارس را تجربه می‌کند.

آغاز سال ۲۰۱۸ شروع یک دوره نزولی یا به اصطلاح خرسی برای بازار رمزارز بود که تا اواسطه سال ۲۰۲۰ ادامه داشت. اما بازیابی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰، پس از سقوط بازار به دنبال همه گیری ویروس کرونا، یک رالی صعودی آغاز شد که از نظر برخی کارشناسان همچنان ادامه دارد.

حال که سقوط قیمت بیت کوین تا تراز ۴۲۰۰۰ دلار ارزش این رمزارز را به زیر قیمت NVT رسانده است، ویلی وو (Willy Woo) سعی دارد توجهات را به اتفاقاتی که طی ۱۲ سال گذشته رخ داده‌اند جلب کند.

همچنانکه در خبرهای پیشین گزارش شده بود، شاخص NVT و دیگر شاخص‌های مشابه به درستی رشد انفجاری در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ را پیش‌بینی کرده بود.

با این حال نمی‌توان شاخص NVT را به تنهایی برای تأیید ادامه روند صعودی بازار به کار گرفت. اما داده‌های جدید نشان می‌دهند که هودلرهای قدیمی و جدید بیت کوین رفتاری کاملاً متفاوت را از خود به نمایش گذاشته‌اند. برای مثال کاهش اخیر قیمت از فروش گسترده بیت کوین توسط خریداران تازه کار نشأت گرفته است که دارایی خود را با ضرر بسیار به فروش رسانده‌اند. این در حالیست که هودلرهای قدیمی‌تر با آسودگی خیال در حال جمع آوری بیت کوین‌های حراج شده هستند. چرا که یک چنین فرصت‌هایی همیشگی نیستند.

نوشته فرصت کمیاب برای خرید بیت کوین در کف قیمت در تراز ۴۲ هزار دلار اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا