اخبار ارز دیجیتال

فشار خرید بسیار زیاد ، حتی در تراز ۶۰ هزار دلاری، برای بیت کوین همچنان ادامه دارد

فشار خرید بسیار زیاد برای بیت کوین همچنان ادامه دارد

بازیابی قیمت که مدت‌ها در انتظارش بوده‌ایم، سرانجام رخ داد و قیمت بیت کوین (Bitcoin) را به بالاترین تراز تمام تاریخ خود رساند. این امر تقریباً همانطور که تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند، اتفاق افتاد. پس از آنکه خریداران در اوایل این هفته به روند صعودی بازار شتاب دادند و حرکت خود را با هدف شکستن مقاومت پیشین شدت بخشیدند، قیمت این رمزارز تا تراز ۶۱۸۰۰ دلار افزایش داد. اما با این حال فشار خرید بسیار زیاد برای بیت کوین همچنان ادامه دارد.

با وجود فروش یکباره بیت کوین از سوی نهنگ‌ها در بازارهای معاملاتی، باز هم انتظار بازار از روند این رمزارز صعودی بود. اما این امر باعث شده تا سرمایه گذاران خرد به هدفی آسان برای نهنگ‌ها تبدیل شوند چرا که آنها در هر کف قیمتی از روی ترس اقدام به فروش دارایی خود می‌کردند.

در همین حال، پوزیشن‌های فروش بیت کوین با در اختیار گرفته شدن بازار توسط خریداران از بین رفتند. اطلاعات بدست آمده نشان می‌دهد که حجم زیادی از پوزیشن‌های فروش بیت کوین، به ارزش ۳۴۴.۴ میلیون دلار، تنها ۴ ساعت پیش از عبور این رمزارز از تراز ۶۰ هزار دلار لیکوئید شده است.

همانطور که چندی پیش گزارش شده بود، عبور قیمت از تراز ۶۰۰۰۰ دلار قریب الوقوع بود، چرا که تجمع سرمایه گذاران سازمانی و خرید بیت کوین از سوی آنها از برخی معیارهای درون زنجیره‌ای بیت کوین پیشی گرفته بود.

نمودار بیت کوین

نمودار روند بیت کوین

همانطور که ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر مشهور بلاکچین، از قبل پیش‌بینی کرده بود، بیت کوین برای عبور از تراز ۶۰ هزار دلار در موقعیت خوبی قرار داشت و پاداش خوبی را برای سرمایه گذاران خود فراهم کرد. این امر در حالی اتفاق می‌افتد که بر اساس معیارهای درون زنجیره‌ای کیف پول سرمایه گذاران سازمانی هر ثانیه بیشتر و بیشتر از BTC پر می‌شود. ویلی وو در این خصوص گفته است:

“در حال حاضر ارزش بیت کون ۶۰ هزار دلار می‌باشد. با توجه به ساعات کمی که از دستیابی بیت کوین به این تراز قیمتی جدید می‌گذرد، اما کوین‌هایی که در این تراز قیمتی به کیف پول سرمایه گذاران منتقل می‌شوند، بسیار زیاد است.”

میزان حجم خرید با سرعت بسیار زیادی در حال افزایش است. از این رو احتمال اصلاح بسیار کم است. طبق گفته وو احتمالاً در ماه آینده اصلاحی بین ترازهای ۶۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دلار رخ خواهد داد.

نوشته فشار خرید بسیار زیاد ، حتی در تراز ۶۰ هزار دلاری، برای بیت کوین همچنان ادامه دارد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا