اخبار ارز دیجیتال

فعالیت مشکوک هاسکینسون، آیا رونمایی بزرگ کاردانو در راه است؟

رونمایی بزرگ کاردانو

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیان گذار کاردانو (Cardano)، باز هم با صحبت کردن در خصوص پرندگان، ذهن جامعه کاربران کاردانو را به بازی گرفته است و اینطور به نظر می‌رسد که رونمایی بزرگ کاردانو در راه است. این بار وی در توییت خود تصویری از یک پرنده عجیب را به همراه تمثالی از جان هنکاک (John Hancock) منتشر کرده است. وی در ادامه گفته است:

“به دلایلی من بسیار مشتاق هستم که این دو تصویر را ارسال کنم. این باید به تجربیات من در خصوص پرنده‌شناسی و علاقه‌ام به تاریخ قرن هجدم آمریکا مرتبط باشد …”

رئیس شرکت اینپوت اوت پوت هنگ کنگ (IOHK) از ماه فوریه ۲۰۲۱ تا کنون جامعه کاردانو را با پیام‌های رمزآلود و استفاده از نام و تصویر پرندگان آزار داده است. پس از اینکه وعده‌های او در زمان مقرر عملی نشدند، هاسکینسون توضیح داد که تغییر دنیا کاری بسیار دشوار است. بنابراین از سرمایه گذاران خواست تا صبور باشند.

اما از تصاویری که هاسکینسون دیروز منتشر کرده است، به نظر می‌رسد که دارندگان رمزارز ADA به زودی با خبری مهم مواجه خواهند شد.

کاردانو در اتیوپی

اگرچه اعلامیه‌ای رسمی در خصوص کاردانو منتشر نشده است، بسیاری از ناظران بازار بر این باورند که فعالیت‌های اخیر هاسکینسون با قراردادی که این شرکت با زیرساخت‌های شهری یکی از کشورهای آفریقایی بسته است، مرتبط هستند. اما اینکه کاردانو با چه کشوری قرارداد بسته و ابعاد این قرارداد به چه شکل می‌باشد، هنوز نامشخص است.

تصویر به اشتراک گذاشته شده توسط هاسکینسون (Hoskinson) بنیان گذار کاردانو

تصویر به اشتراک گذاشته شده توسط هاسکینسون

هاسکینسون دو سال پیش، در خصوص امضای یک تفاهم‌نامه با دولت اتیوپی به منظور توسعه یک سیستم مبتنی بر توکن برای آدیس آبابا (Addis Ababa)، پایتخت این کشور، صحبت کرده بود. وی در این‌باره گفته بود:

“ما به منظور توسعه یک رمزارز، تفاهم‌نامه‌ای را با وزارتخانه فناوری و نوآوری دولت اتیوپی امضا کرده‌ایم. این رمزارز به عنوان یک توکن کاربردی در آدیس آبابا استفاده خواهد شد. این پروژه با وارد کردن ۶ میلیون مخاطب به فضای کاری ما موفق خواهد بود. آنها بر اساس نیاز و تقاضایی واقعی از محصولی حقیقی بهره‌مند خواهند شد.”

این توکن از این نظر که تحت حمایت مستقیم دولت اتیوپی است و برای برطرف سازی نیازهای مردم پایتخت این کشور ضروری می‌نماید، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. علاوه بر این یکی از منابع خبری اتیوپیایی، گزارش داده است که آدیس آبابا یک آزمایش بسیار بزرگ برای دست اندرکاران این پروژه خواهد بود تا آن را امکان سنجی کنند. بنابراین بسیار محتمل خواهد بود که همین الگو برای دیگر شهرهای اتیوپی نیز پیاده سازی شود.

حتی در ابعاد بزرگتر نیز می‌توان متصور شد که این پروژه در دیگر کشورهای حاضر در قاره آفریقا نیز بکار گرفته شود. پیش از این هاسکینسون گفته بود که از نظر وی، پذیرش واقعی رمزارز در دنیا پیش از هر جای دیگر در کشورهای آفریقایی روی خواهد داد. توجیه وی این بوده است که کشورهای آفریقایی هم اکنون نیاز دارند زیرساخت‌های لازم برای توسعه خود را فراهم کنند و این در حالیست که کشورهای توسعه یافته پیش از این سیستم‌های زیرساختی سنتی خود را بنا نهاده‌اند.

واکنش جامعه کاردانو

با پیش کشیدن صحبت در خصوص پرندگان، بسیاری از اعضای جامعه کاردانو بر این باور هستند که به زودی باید اخباری در خصوص این رمزارز به گوش برسد. در همین حال برخی دیگر از کاربران نیز از این رویکرد که بیشتر شبیه به رونمایی از یک رونمایی است انتقاد کرده‌اند. همچنین این واقعیت که هاسکینسون در اوایل سال، ماه‌های فوریه و مارس، نیز رویکرد مشابهی را در پیش گرفته بود و در برآورده سازی وعده‌های خود ناموفق ظاهر شده است باعث شده تا انتقادهای تند و تیزتری در این خصوص مطرح شوند.

جان هنکاک بخاطر امضا کردن اعلامیه استقلال آمریکا از بریتانیا به چهره‌ای شناخته شده تبدیل شده است و شاید بتوان بکارگیری تصویر وی در کنار تصویر پرندگان را به عنوان نهایی شدن قرارداد کاردانو با کشور اتیوپی قلمداد کرد. در کل باید گفت که کاردانو همواره به وعده‌های خود عمل کرده است، هرچند که شاید رویکرد مناسبی را برای اعلام برنامه‌های خود استفاده نکرده باشد.

نوشته فعالیت مشکوک هاسکینسون، آیا رونمایی بزرگ کاردانو در راه است؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا