اخبار ارز دیجیتال

فناوری بلاکچین در خدمت مرکز فرماندهی نیروی هوایی آمریکا

فناوری بلاکچین نیروی هوایی آمریکا

نیروی هوایی ایالات متحده (USAF) چندین سرمایه گذاری در تحقیقات فناوری بلاکچین انجام داده است. آنها اخیراً برای کمک به توسعه سیستم‌های مدیریت نبرد، قراردادی را با غول دفاعی ریتون (Raytheon) منعقد کردند. اما USAF در نظر دارد چه استفاده‌هایی از این فناوری جدید داشته باشد؟

در تاریخ ۱ سپتامبر (سه‌شنبه هفته گذشته)، USAF قراردادی به مبلغ تقریبی ۵۰۰ هزار دلار را با ریتون امضا کرد. این قرارداد تحت عنوان “مشخص کردن کاربرد و ارتباط فناوری دفترکل توزیع شده (DLT) در Air C2 ” است.

در این حالت C2 به معنی فرماندهی و کنترل است. کاملاً مشخص نیست که هدف این تحقیق چیست، اما امنیت و عدم دستکاری داده‌ها در بستر بلاکچین، مطمئناً گزینه جذابی است. به عنوان مثال، وجود چندین نسخه از یک مرکز فرماندهی می‌تواند نقش بازدارندگی و دفاعی در برابر دشمنان را داشته باشد و بدین ترتیب تشدید خسارات نیز مهار می‌شود. اگر یک مرکز فرماندهی از دور خارج شود، یک مرکز فرماندهی دیگر که با بلاکچین ساخته شده به شکلی ایمن جای آن را می‌گیرد.

اگرچه ساخت کل مرکز فرماندهی تحت زنجیره بلوکی می‌توانست بسیار عالی باشد، اما انجام این کار کاملاً امکان پذیر نیست. به گفته یک بازنشسته ستاد نیروی هوایی تصور در اختیار داشتن کپی‌های متعدد از یک مرکز فرماندهی امری دشوار است. اما به نظر می‌رسد استفاده از بروزرسانی‌های لحظه‌ای سرور، امری امکان پذیر و قابل استفاده باشد. آنها همچنین اشاره کرده‌اند که زنجیره بلوکی می‌تواند برای تأمین امنیت داده‌ها و جلوگیری از هک شدن سیستم‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

دستاوردها

تحقیقات نظامی در خصوص موارد استفاده از دفترکل توزیع شده می‌تواند ثمره‌ای غیرمنتظره داشته باشد. به گفته گروهبان ستاد، این نوع تحقیقات در مورد فناوری جدید تضادی با تحقیقات نیروی هوایی ندارد. آنها باید متوجه این موضوع باشند؛ آنها با یک شبکه کوچک به نام DARPA-net کار کرده‌اند. آن شبکه که ویژه امور نظامی بود، اکنون تحت عنوان اینترنت شناخته می‌شود.

اما این احتمال وجود دارد که تمام نتایج حاصل از تحقیقات فناوری بلاکچین نیروی هوایی آمریکا به فناوری‌های خوب و شیک برای استفاده عمومی تبدیل نشوند. USAF در بودجه سال مالی ۲۰۲۱ خود، به دنبال “ابزارهای بسیار پیشرفته و مرگ آور” در میان سایر فناوری‌ها بوده است.

مدتی است که USAF دوست‌دار کریپتو شده است. سال گذشته، آنها زنجیره SIMBA را بکار گرفتند تا یک شبکه زنجیره تأمین را توسعه دهند. همچنین بخشی از اعتبارات بودجه سال مالی ۲۰۲۱، به ارتقای سیستم مدیریت جنگ پیشرفته (ABMS) اختصاص یافته است. مبلغ درخواستی بودجه نسبت به سال ۲۰۲۰ دو برابر شده و به بیش از ۳۰۱ میلیون دلار رسیده است. از این اعتبار برای تحقیق و استفاده از فناوری‌های جدید مانند بلاکچین استفاده خواهد شد. به هر حال، آنها مجبور هستند راه‌هایی را برای برقراری ارتباط (بطور واقعی) با نیروی فضایی ایجاد کنند.

می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در آینده اخبار بیشتری را از نیروی هوایی ایالات متحده در فضای کریپتو ببینیم. فناوری بلاکچین مزایای بالقوه زیادی را با خود به همراه دارد و در این مرحله، نیروی هوایی ایالات متحده تنها نهادی است که توانایی پرداخت هزینه‌های آن را دارد.

نوشته فناوری بلاکچین در خدمت مرکز فرماندهی نیروی هوایی آمریکا اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا