قانون گذاران آمریکایی: عملکرد بلاکچین بهتر از سیستم پرداخت بانک مرکزی است

0
17

عملکرد بهتر بلاکچین در مقایسه با سیستم های پرداخت فعلی

برایان بروکس، یکی از مقامات ارشد ممیزی ارزی ایالات متحده آمریکا، آلت کوین‌های موجود را به عنوان بخش مهمی از زیرساخت‌های پرداختی در ایالات متحده می‌داند.

برایان بروکس، رئیس سابق بخش حقوقی صرافی کوین بیس و ممیز ارشد ارزی، معقتد است که عملکرد فناوری بلاکچین، بهتر از سیستم پرداختی فعلی وابسته به بانک است.

سیستم‌های غیر‌متمرکز برای پرداخت‌های آینده

برایان بروکس روز گذشته، با آرون کلین از موسسه بروکینگز، یکی از مهمترین اتاق فکرهای ایالات متحده آمریکا، صحبت کرد. وی در واکنش به پلت فرم‌هایی که به عنوان سیستم‌های پرداختی برای ۵ سال آینده طراحی شده‌اند، به ویژگی غیر‌متمرکز بودن آنها اشاره کرد و گفت:

“من به سیستم‌های غیر متمرکز ایمان دارم و فکر می‌کنم که استیبل کوین‌ها و سایر توکن‌های مبتنی بر بلاکچین، مقاوم‌ترین مدل برای پرداخت‌های سریع در بلند‌مدت هستند و قطعاً بهتر از مدل فعلی که در آن سیستم‌های پرداختی در انحصار بانک مرکزی قرار دارند، عمل می‌کنند.”

واکنش دولت به همه‌گیری ویروس کرونا، برخی از مشکلات قدیمی سیستم های پرداختی را افشا کرد. وی در این گفتگو تأکید کرد که متأسفانه مسائل و مشکلات فنی موجود جهت پرداخت کمک هزینه معیشتی ۱۲۰۰ دلاری به شهروندان آمریکایی از چند ماه پیش وجود داشته‌اند.

نقش بانک‌ها در سیستم پرداخت

دفتر کنترل ارزی (OCC)، یک بخش در خزانه‌داری آمریکا است که بانک‌های فدرال را اداره می‌کند. هفته گذشته، این دفتر موضوعاتی را مطرح کرد مبنی بر اینکه مسئولیت دارایی‌های مزنگاری شده را بر عهده بانک‌های فدرال قرار می‌دهد.

با این حال، نکته‌ای که در این گفتگو بیش از همه به چشم می‌خورد، یک درس تاریخی جالب است. بروکس خاطرنشان کرد که، OCC به لطف قانون ارز ملی ۱۸۶۳، نه قانون بانکداری ملی ۱۸۶۴، به وجود آمده است. قانون ۱۸۶۴ رویه خود را تغییر داد و تمرکز خود را بر روی مقررات بانکی قرار داد، اما بروکس گفت:

“در ابتدا ایده اصلی، ایجاد یک سیستم واحد از روش‌های پرداختی رقابتی بود.”

کلین و بروکس بر سر این موضوع اتفاق نظر داشتند که نحوه عملکرد پول در ایالات متحده، در گذشته گیر کرده است. بروکس در این باره چنین اظهار داشت که:

“صد سال پیش ما پیشرفته‌ترین سیستم مالی در جهان را داشتیم، و هنوز هم پیشرفته‌ترین سیستم جهان را در اختیار داریم.”

وی در خصوص به روزرسانی سیستم های مدرن پرداختی اظهار داشت که قانون‌گذاران با ارائه راه حل‌های مختلف به نتایج محدودی دست یافتند. او گفت:

“به عنوان یک قانون گذار، سوال من این است که شما چگونه این کار را می‌کنید؟ FedNow هنوز در حد یک ایده بر روی کاغذ است.”

وی با این حال، به فناوری‌هایی که از قبل موجود بوده و برای جامعه رمزارزها به عنوان یک راه حل بالقوه شناخته می‌شوند اشاره کرد:

“همچنین فن‌آوری‌های بلاکچینی بخش خصوصی با قراردادهای هوشمندی وجود دارند که می‌توان آنها را به سادگی برنامه‌ریزی کرد و با یک دکمه به صورت اتوماتیک فوراً در اختیار هر کسی در شبکه قرار داد.”

بروکس در اواخر ماه مه نقش ناظر ارزی را به عهده گرفت. وی طی مصاحبه‌ای، از امیدهای خود برای سازگاری سیستم نظارتی و بانکی با فناوری بلاکچین سخن گفت.

منبع: jibitex

🗓

نوشته قانون گذاران آمریکایی: عملکرد بلاکچین بهتر از سیستم پرداخت بانک مرکزی است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید