قتل دو مروج وان کوین در مکزیک

0
25

دو مروج وان کوین با کلاهبرداری ۴ میلیارد دلاری در شهر مازاتلان مکزیک به قتل رسیدند.

به گزارش کوین تلگراف در روز سه شنبه، اسکار بریتو ایبارا و ایگناسیو ایبارا، دو مروج اصلی پروژه اسکم وان کوین ربوده و کشته شدند. طبق این گزارش، این دو مرد درحال تبلیغ وان کوین، به عنوان یکی از روش‌های پرداخت برای یک شرکت فروش خودروی آمریکای لاتین درحال فعالیت بودند.

این خبر هولناک برای اولین بار توسط جراید رسمی آمریکای لاتین، در روز شنبه منتشر شد. بر اساس این گزارش، اجساد این دو نفر در چمدان جاسازی شده و در زمینی متروکه رها شده بودند. نظریه پزشکی قانونی، کشته شدن آن ها به روش خفگی است.

پیوستن ایبارا به وان کوین پس از رسوایی کلاهبرداری

طبق گزارش‌ها، ماجرا از سال ۲۰۱۷ و زمانی آغاز شد که اسکار بریتو ایبارا، شهروند اهل شیلی، قراردادی را با شرکت وان کوین امضا کرد. این درحالی بود که در آن زمان، پروژه وان کوین، که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده بود، متهم به کلاهبرداری بوده و توسط برخی مقامات جهانی در سال ۲۰۱۷ به عنوان طرح پانزی شناخته شده بود.

پس از ترویج وان کوین برای مدتی، اسکار بریتو ایبارا یک شریک آرژانتینی با نام ایگناسیو ایبارا پیدا کرده و با وعده تخفیف برای خرید خودرو با وان کوین، مردم را به خرید از شرکت CLA تشویق میکرد. علیرغم ادامه تبلیغ‌های این دو مرد کلاهبردار، هیچ خودرویی تحویل مشتری در سراسر آمریکای لاتین نشد.

احتمال دست داشتن کارتل‌های محلی در قتل

براساس گزارشات، ۱۴۰ نفر در آرژانتین تا پایان سال ۲۰۱۹ مورد کلاهبرداری قرار گرفته و برخی حتی تا ۴۰۰ هزار دلار، دارایی خود را از دست دادند.

در ۲۰ ژوئن ۲۰۲۰، بریتو و ایبارا به مازاتلان سفر کردند. این سفر گرچه به احتمال زیاد مرتبط با شرکت خودروی CLA بوده است اما علت اصلی آن هنوز نامشخص میباشد،. اجساد این دو مرد چند روز بعد یافت شد.

جراید با استناد به گزارشی از اداره مبارزه با موارد مخدر ایالات متحده آمریکا میگویند که این قتل‌ها میتواند مربوط به کارتل‌های محلی باشد که از ارز دیجیتال برای پولشویی استفاده میکنند.

وان کوین هم به مانند شرکت بیت کانکت (BitConnect)، یکی از معروفترین پروژه‌های کلاهبرداری در زمینه ارز دیجیتال است. علیرغم ادعای بازرسان که این شرکت در یک طرح پانزی مبلغ ۴ میلیارد یورو (۴.۴ میلیارد دلار) کلاهبرداری کرده بود، ظاهراً این شرکت بلغاری هنوز به فعالیت خود ادامه میدهد.

در اوایل ماه ژوئیه نیز یک مرد سنگاپوری به دلیل استفاده از وان کوین متهم شناخته شده و به پرداخت ۷۲ هزار دلار محکوم شد.

منبع: cointelegraph

🗓

نوشته قتل دو مروج وان کوین در مکزیک اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید