قیمت آیوتا پایدار میماند، حمله صورت گرفته تحت کنترل است

0
72

باتوجه به هک انجام شده از کیف‌پول‌های ترینیتی آیوتا در روزهای گذشته، انجام هیچگونه تراکنشی فعلاً مجاز نیست. تیم آیوتا به سختی درحال تلاش است تا یک برنامه عملی منسجم را تدارک ببیند.

بنابر گزارش‌ها، طی چند روز گذشته، کیف پول ترینیتی (Trinity) آیوتا مورد حمله هدفمندی قرار گرفت. بنیاد آیوتا نیز در پیامی از کاربران خود خواست تا اعلام وضعیت عادی، از باز کردن کیف‌پول‌های خود، خودداری نمایند. نود تطبیق دهنده شبکه آیوتا غیرفعال شده است تا از انجام تراکنش‌ها و معاملات ممانعت شده تا بدین ترتیب از بروز خسارت‌های بیشتر جلوگیری شود.

تحقیقات انجام شده نشان میدهد که هیچ نقض پروتکلی وجود ندارد. همه شواهد حاکی از آن است که مشکل پیش آمده مربوط به کیف پول ترینیتی است. دومینیک شینر، بنیانگذار آیوتا اظهار داشت که این تیم امروز یک برنامه عملی در مورد حل این مشکل ارائه خواهد داد.

دیو دی فیجر از مسئولان ارشد بنیاد آیوتا توضیح داد:

پس از شناسایی مشکل پیش آمده، درحال حاضر ما درحال کار بر روی طرحی هستیم که چگونه شبکه در امنیت کامل دوباره به بهره‌برداری برسد. ما همچنین به دنبال آنیم که به هرکسی که ممکن است آسیب دیده باشد، اجازه داده شود تا با خیال راحت به انتقال رمزارزش بپردازد. ما درحال کار بر روی یک برنامه عملیاتی هستیم که در اسرع وقت ابلاغ میشود. درخصوص آسیب اتفاق افتاده، به کلیه بخش‌های ذیربط اطلاع داده شده و درحال همکاری با مأمورین اجرای قانون و متخصصان امور هستیم تا بطور کامل دریابند که چگونه این اتفاق رخ داده است.

در همین رابطه، اعلام شده است که کیف پول ترینیتی در اسرع وقت به نسخه ۲.۰ به روزرسانی خواهد شد تا از بروز چنین هک هایی در آینده جلوگیری شود.

بنیانگذار آیوتا در ادامه توضیح میدهد که باوجود این هک، جامعه آیوتا متحد باقی مانده و حمایت از این پروژه بسیار زیاد است. یکی از کاربران و علاقمندان آیوتا نیز جنبه‌های مثبت هک اخیر را به‌شرح زیر خلاصه کرده است:

۱.ما یاد گرفتیم که کیف‌پول‌های سخت افزاری چقدر مهم هستند.

۲. قوت و ضعف نود های تطبیق دهنده آشکار شدند.

۳.ما یک تیم عالی دیدیم.

۴. ما یک جامعه قدرتمند از آیوتا را شاهد بودیم.

این هک نشان داد که استفاده از کیف پول سخت‌افزاری، بهترین راه‌حل برای ذخیره آیوتا یا سایر رمزارزهاست.

علیرغم اخبار منفی موجود، قیمت آیوتا تنها با افتی حدود ۱۶% در ۲۴ ساعت گذشته، به رقم ۰.۲۸ دلار رسیده است. سرمایه موجود در بازار آیوتا ۸۰۷ میلیون دلار است که آن را در بین بزرگترین ارزهای رمزپایه در سراسر جهان در جایگاه بیست و سوم نگه میدارد.

منبع: crypto-news-flash

🗓

نوشته قیمت آیوتا پایدار میماند، حمله صورت گرفته تحت کنترل است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید