اخبار ارز دیجیتال

قیمت نفت به کمتر از یک دلار رسید / هر بیت کوین معادل ۷۰۰۰ بشکه نفت

در پی اتفاقات اخیر از جنگ نفت گرفته تا کندی فعالیت‌های صنعتی بواسطه شیوع ویروس کرونا، مقدار اضافی تولید نفت، اصلی ترین عامل سقوط قیمت این طلای سیاه شده است. ساعتی پیش، معاملات نفت خام با کمتر از ۱ دلار در هر بشکه مشاهده شده است.

با وجود آخرین سقوط قیمت در بازارهای نفت در سراسر جهان و البته کاهش قیمت بیت‌کوین، رمزارز پیشرو تا به امروز سقوطی چشمگیر را تجربه نکرده است. چنانکه هنوز در حدود ۷۰۰۰ دلار، معامله میشود. اکنون یک بیت‌کوین ارزش تعداد زیادی بشکه نفت را دارا میباشد که پیش از این هرگز چنین نبوده است.

بنیانگذار کوانتوم اکونومیکز، متی گرینسپن در اوایل روز گذشته به افت قیمت نفت اشاره کرد. بااین حال، پس از سقوط قیمت نفت خام در عرض چند ساعت، وی تحلیل هایش را بروزرسانی کرد.

” ۶۱۰ بشکه نفت در ازای فقط یک بیت‌کوین.”

سقوط قیمت نفت در پی کاهش تقاضا

باتوجه به این که بسیاری از نقاط جهان هنوز تحت محدودیت‌های حمل و نقل به دلیل شیوع ویروس کرونا قرار دارند، درحال حاضر فعالیت‌های صنعتی تنها با بخشی از ظرفیتی که در گذشته انجام میشده است درحال انجام است.

خودروها کمتر در جاده‌ها هستند، تولید کمتر و عملاً هیچ مسافرتی انجام نمیشود، این بدان معنی است که نفت خام هم مانند گذشته استفاده نمیشود. برای انبار مازاد، تجار مجبور شده‌اند تانکرهای نفتی عظیمی را که هر کدام قادر به حمل ۲ میلیون بشکه است، را بکار گیرند.

قیمت نفت به کمتر از یک دلار رسید / هر بیت کوین معادل ۷۰۰۰ بشکه نفت

به نقل از گاردین، کشتی‌های حامل نفت، هرگز چنین میزان تقاضایی را ندیده‌اند. رکورد قبلی برای نفت مازاد ذخیره‌شده در این روش ۱۰۰ میلیون بشکه در سال ۲۰۰۹ بود. امروز، با سررسید زمان آغاز تخلیه، نفت به پایین ترین قیمت ممکن فروخته می‌شود، چراکه تولیدکنندگان تلاش می‌کنند موجودی مازادشان را تخلیه کنند.

اتمام فضای ذخیره‌سازی، سقوط قیمت نفت را رقم زده است. معاملات آتی وست تگزاس اینترمدییت (WTI) امروز به کمتر از ۱ دلار کاهش یافت. کاهش عمده تولید از ایالات متحده و اوپک به اندازه کافی نتوانسته است سطح قیمت را حفظ کند.

بیت کوین ارزشمند تر از هر زمان در برابر نفت

همانطورکه اخیراً گزارش شده است، با افت نابهنگام قیمت نفت، سقوط قیمت بیت‌کوین به سختی رخ داده است. شکست توافق اوپک برای حفظ قیمت‌ها در ماه گذشته منجر به افت اکثر شاخص‌ها در بازارهای مختلف شده است. صنعت رمزارز نیز پس از این اتفاق، شاهد قیمت‌های ترسناک خود تا به امروز بوده است.

بااین حال، طی افت اخیر قیمت نفت، به نظر نمیرسد که قیمت بیت‌کوین نیز کاملاً تحت تأثیر قرار گیرد. اگرچه در معاملات امروز با کاهش قیمت پادشاه رمزارزها مواجه بوده‌ایم. اما همچنان در زمان نگارش این خبر، بیت‌کوین حوالی ۷۰۰۰ دلار معامله میشود.

اگرچه در اوایل امروز یک بیت‌کوین به اندازه ۶۱۰ بشکه نفت ارزش داشت، اما اکنون این رقم به ۷۰۰۰ بشکه نزدیک شده است.

پ.ن: نفت ۱ دلار و کمتر مربوط به نفت تحویل ماه مه میباشد که پیش از این قرار دادهایش بسته شده است. هیچ بعید نیست نفت تحویل ماه ژوئن هم با توجه به شرایط کنونی به همین مقدار کاهش یابد.

لطفا نظر خود را پیرامون اثرات کاهش قیمت نفت بر بازارهای جهانی با ما و دیگر کاربران درمیان بگذارید.

🗓

نوشته قیمت نفت به کمتر از یک دلار رسید / هر بیت کوین معادل ۷۰۰۰ بشکه نفت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا