اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای بیت کوین ، چشم انتظار رشد قیمت

ماینرهای بیت کوین همچنان به ذخیره کردن ادامه می‌دهند

ماینرهای بیت کوین دوباره شروع به اندوختن کردند. از ابتدای ماه فوریه، ۵۰۰۰ کوین دیگر به تعداد بیت کوین‌های (BTC) خرج نشده اضافه شده است.

ماینرها (miners) به امید قیمت‌های بالاتر همچنان به نگهداری کوین‌های خود ادامه می‌دهند. انتقالات مستقیم از ماینرها به صرافی‌ها در یک ماه گذشته حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است. داده‌های درون زنجیره‌ای منتشر شده از طرف گلس‌نود (Glassnode) حاکی از افزایش دارایی حساب ماینرها در دو ماه اخیر است.

داده‌های گلس‌نود نشان می‌دهند که ذخایر مصرف نشده (بیت کوین هایی که تا به حال از آدرس‌های دریافتی ماینرها جابه‌جا نشده‌اند)، بعد از سقوط شدیدی که در ماه ژانویه داشتند، در حال افزایش هستند.

نمودار ذخایر مصرف نشده بیت کوین از گلس‌نود

ذخایر مصرف نشده بیت کوین

از ماه فوریه حدود ۵۰۰۰ بیت کوین تازه تولید شده به ذخایر کوین‌های مصرف نشده اضافه شدند که مجموع این ذخایر را به ۱.۷۶۵ میلیون بیت کوین رساندد. نقل و انتقالات مستقیم از کیف پول ماینرهای بیت کوین به صرافی ها نیز کاهش چشمگیری در هفته‌های گذشته داشته که میانگین متحرک ماهانه این انتقالات را از ۴۵۰ بیت کوین در میانه ماه مارس به ۲۷۵ رسانده.

نمودار میانگین متحرک ماهانه انتقالات بیت کوین از کیف پول ماینرها به صرافی‌ها

میانگین متحرک ماهانه انتقالات بیت کوین

شولتز-کرافت (Schultze-Kraft) با اشاره به قله جدید نرخ هش (hash rate) شبکه بیت کوین و رکورد جدید سختی شبکه آن، وضعیت این ارز را، از نظر بنیادی، فوق العاده توصیف کرد. او همچنین نشان داد که درآمد ماینرها در حدود یکسال گذشته ۳۰۰ درصد افزایش داشته و مرتبا در حال ساخت قله‌های جدید بالای سطح ۵۰ میلیون دلار است.

“ماینرها در حال حاضر هیچ انگیزه‌ای برای نقد کردن ندارند. فروختن در دید آن‌ها نیست.”

موفقیت آشکار ماینرهای بیت کوین را می‌توان در عملکرد مشترک شرکت‌های ماینینگ آمریکای شمالی مشاهده کرد. داده‌های اخیر نشان می‌دهند که سهام چهار عدد از بزرگترین شرکت‌های ماینینگ آمریکای شمالی در ۱۲ ماه گذشته حدود ۵۰۰۰ درصد رشد کرده است. این در حالیست که قیمت بیت کوین در همین دوره ۹۰۰ درصد رشد داشت.

نوشته ماینرهای بیت کوین ، چشم انتظار رشد قیمت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا