اخبار ارز دیجیتال

مایکرواستراتژی : ورود جریان سرمایه از طلا به بیت کوین حباب نیست

ورود جریان سرمایه به بیت کوین حباب نیست

به گفته مدیر عامل شرکت مایکرواستراتژی (Microstrategy) ورود جریان سرمایه از طلا و دیگر دارایی‌های رایج به بیت کوین (Bitcoin) حباب نیست.

بیت کوین جایگزین طلا و سرمایه گذاری های سنتی

مایکل سیلور (Michael Saylor)، یکی از طرفداران بزرگ بیت کوین و مدیر عامل شرکت مایکرواستراتژی که نامش در فهرست نزدک (Nazdaq) ثبت شده است، بر این باور است که سوگیری جریان سرمایه از دارایی‌های رایج در دنیا به بیت کوین نه حباب است و نه یک روند موقت، بلکه یک واکنش زنجیره‌ای است. در همین حال مدیر عامل فعلی این شرکت، به دنبال سرمایه گذاری عظیمی که در بیت کوین انجام داده است و برای اینکه پذیرش این استراتژی را بالا ببرد، این موضوع را در توییتر خود اعلام کرده است.

مایکل سیلور خاطرنشان کرد که ورود جریان پولی از دارایی‌های رایج به BTC به این دلیل در حال رخ دادن است که خطر بی‌ارزش شدن واحدهای پولی جهانی رو به افزایش است. وی افزود که این خطر با وجود ویروس کرونا بیشتر شده است. در این بین برای جلوگیری از این روند دولت‌ها موظف به چاپ بیشتر پول می‌شوند و این به خودی خود باعث افزایش هر چه بیشتر تورم می‌شود و در نهایت اضافه کرد که این روند به این زودی‌ها پایان نخواهد یافت. سیلور نظرات خود را چنین مطرح کرده است:

“به دلیل افزایش خطرات کاهش ارزش پول جهانی، اختلال در فناوری، نابسامانی‌های اجتماعی و بلاتکلیفی سیاسی، همه به دنبال تبدیل دارایی‌های خود به بیت کوین هستند. این یک مسابقه یا حباب نیست – این یک واکنش زنجیره‌ای است که مانند ﺁتش در فضای سایبری پخش می‌شود.”

تزریق هیجان به بازار رمزارز!

تحلیلگران بازار و سرمایه گذاران طرفدار بیت کوین مانند مایکل سیلور همچنان به ارائه اظهار نظرهای تهییج کننده خود در خصوص BTC و دورنمای آن ادامه می‌دهند. به نظر می‌رسد که این اقدام، توجه سرمایه گذاران مستقل و نهادی بیشتری را برای تزریق نقدینگی به دارایی‌های دیجیتال، که در سال گذشته دست کم ۲۱۵ درصد بوده، جلب کرده است.

در این میان یکی از اظهار نظرهای تهییج کننده در خصوص BTC از سوی جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase)، بانک سرمایه گذاری چند ملیتی، مطرح شده است. به گفته این بانک سال‌ها است که موقعیت طلا، قابل مقایسه‌ترین دارایی حقیقی جهان با بیت کوین، به دلیل افزایش میزان پذیرش و همچنین رشد این رمزارز به خطر افتاده است. چنین اظهار نظرهایی سرمایه گذاران برجسته طلا را بر ﺁن داشته است تا دارایی‌های خود را به نفع BTC تغییر دهند. علاوه بر سرمایه گذاران مستقل که در حال تبدیل طلاهای خود به بیت کوین هستند، سرمایه گذاران نهادی نیز سرمایه گذاری در صندوق‌های قابل معامله طلا (ETFs) را به منظور خرید بیت کوین، کنار گذاشته‌اند.

در حالیکه مایکل سیلور معتقد است نرخ پذیرش فعلی بیت کوین برای مدت زمانی بسیار طولانی در موقعیت فعلی خودش خواهد ماند، منتقد مشهور بیت کوین و یکی از طرفداران بزرگ طلا پیتر شیف (Peter Schiff) معتقد است که حباب BTC به زودی به پایان خواهد رسید و وقتی این اتفاق بیافتد، در نهایت طلا برنده این رقابت خواهد بود.

نوشته مایکرواستراتژی : ورود جریان سرمایه از طلا به بیت کوین حباب نیست اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا