اخبار ارز دیجیتال

مایک نووگراتز: اتریوم ۲۶۰۰ دلاری در راه است!

اتریوم ۲۶۰۰ دلاری

مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، چهره شناخته شده دنیای رمزارز، اعتقاد دارد که در آینده نزدیک قیمت اتریوم به تراز ۲۶۰۰ دلاری خواهد رسید.

اتریوم در حال تبدیل شدن به یک کلاس دارایی با ارزش نگهداری بلندمدت است و روند افزایش قیمت آن همچنان ادامه دارد. این رمزارز توانست صبح دوشنبه در دوره معاملاتی خود در کشورهای آسیایی به رکورد قیمتی جدیدی دست یابد.

عملکرد بهتر اتریوم نسبت به بیت کوین

رمزارز اتریوم توانست صبح دوشنبه در دوره معاملاتی خود در بازارهای آسیایی به بالاترین سطح قیمتی خود در تمام تاریخ دست یابد. اما با این حال ETH نتوانست به تراز قیمتی ۱۵۰۰ دلاری دست یابد. با این حال برخی از تحلیلگران و چهره‌های شناخته شده دنیای رمزارز اهداف قیمتی به مراتب بالاتری را برای اتریوم پیش‌بینی کرده‌اند.

چند ساعت پیش، چندین صرافی ارز دیجیتال از جمله بایننس (Binance) بالاترین قیمت اتریوم خود در حدود تراز ۱۴۷۵ دلار را گزارش کردند اما قیمت این رمزارز در ساعت‌های بعدی با افتی نسبی همراه شده و در زمان نگارش این مطلب اتریوم در تراز ۱۴۲۴ دلاری در حال معامله است. این بدان معناست که این رمزارز طی ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۷.۷ درصدی را شاهد بوده است.

طی هفت روز گذشته، اتریوم رشدی ۱۵.۵ درصدی داشته است و این درحالیست که بیت کوین (Bitcoin) در مدت زمانی مشابه تنها توانسته است رشدی ۷ درصدی را تجربه کند. حداقل در حال حاضر، اتریوم توانسته است عملکردی متمایز از برادر بزرگتر خود به نمایش بگذارد و خروجی بهتری را به دارندگان خود ارائه داده است.

۴ میلیارد دلار اتریوم استیک شده است

در قیمت فعلی، بیش از ۴ میلیارد دلار اتریوم برای حداقل یک سال آینده در قرارداد هوشمند بیکن چین (Beacon Chain) استیک شده است. بنابر آمار ارائه شده در صفحه لانچ پد اتریوم ۲ این سرمایه معادل ۲.۸۲ میلیون ETH است که تقریباً ۲.۵ درصد از کل ذخایر این رمزارز را شامل می‌شود.

این مقدار چندان زیاد به نظر نمی‌رسد، اما باید به این موضوع اشاره کرد که اتریوم‌های استیک شده برای حداقل یک سال آینده قفل شده‌اند تا اینگونه امنیت بلاکچین تأمین گردد. اتریوم‌های قفل شده تنها زمانی در دسترس قرار خواهند گرفت که در فاز ۱.۵ شبکه ETH1 و ETH2 با یکدیگر ادغام گردند.

در حال حاضر درآمد سالانه سهام گذاران اتریوم معادل ۹.۳ درصد می‌باشد؛ این برای سهام گذاران اتریوم که از زمان راه‌انداری بیکن چین در دو ماه قبل دارایی خود را استیک کرده‌اند خبری عالی است، چرا که در همین مدت ارزش دلاری دارایی آنها نیز ۱۴۰ درصد افزایش یافته است.

استیکینگ تنها یکی از دلایل افزایش تقاضا برای اتریوم است. کاربرد روز افزون دیفای (DeFi) و استیبل کوین‌ها نیز دو دلیل دیگر هستند که به رشد قیمت این رمزارز کمک کرده‌اند. همچنین این نکته نیز شایان ذکر است که تعداد به مراتب بیشتری توسعه دهنده مشغول هم افزایی و همکاری با اتریوم، نسبت به دیگر رقبای این بلاکچین هستند.

سرمایه گذاران سازمانی نیز متوجه این مسأله شده‌اند. بنابراین می‌توان گفت که تقاضا برای این رمزارز در سال ۲۰۲۱ افزایش خواهد یافت و همین امر احتمال رشد قیمت اتریوم به ترازهایی به مراتب بالاتر را تقویت خواهد کرد.

ایستگاه بعدی قیمت اتریوم کجا خواهد بود ؟

مایک نووگراتز، چهره شناخته شده صنعت رمزارز، به تازگی در خصوص جلسه خود با جوزف لوبین (Joseph Lubin)، هم‌بنیان گذار اتریوم، صحبت کرده است ادعا کرده که قیمت اتریوم تا تراز ۲۶۰۰ دلار افزایش خواهد یافت:

“من امروز با جوزف یک جلسه به صرف نهار داشتم. اون همیشه باعث میشه که بخوام اتریوم بیشتری خریداری کنم. این یک آغاز خوب برای هفته جدید بود. هدف گذاری قیمت من ۲۶۰۰ دلار است.”

با توجه به روند اخیر اتریوم و مناسب بودن شرایط، تردید چندانی در خصوص افزایش قیمت این رمزارز وجود ندارد، اما اینکه این افزایش قیمت تا کجا و چطور اتفاق خواهد افتاد سوالی است که باید به آن پاسخ داد.

نوشته مایک نووگراتز: اتریوم ۲۶۰۰ دلاری در راه است! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا