اخبار ارز دیجیتال

مایک نووگراتز: سرمایه گذاران نهادی برای خرید بیت کوین صف کشیده‌اند

سرمایه گذاران نهادی برای خرید بیت کوین در هر افت قیمت صف کشیده‌اند

مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، میلیاردر معروف، اعتقاد دارد که سرمایه گذاران نهادی کمک کرده‌اند مشروعیت بیت کوین (Bitcoin) طی ماه‌های گذشته افزایش یابد و اکنون آنها برای خرید بیت کوین در هر افت قیمت جدیدی صف کشیده‌اند.

ارتباط بسته محرک اقتصادی آمریکا و رشد قیمت بیت کوین

نووگراتز در مصاحبه با CNBC به این موضوع اشاره کرده است که تعداد زیادی از آمریکایی‌ها به زودی چک‌های ۱۴۰۰ دلاری خود را در قالب بسته معیشتی ۱.۹ تریلیون دلاری کووید ۱۹، دریافت خواهند کرد. حال طبق نظرسنجی برگزار شده توسط شرکت میزوهو سکیوریتیز (Mizuho Securities) مشخص شده است که حداقل ۴۰ میلیارد دلار از ۳۸۰ میلیارد دلار توزیع شده در میان آمریکایی‌ها در بیت کوین و بازار سهام سرمایه گذاری خواهد شد.

طی چند روز گذشته قیمت بیت کوین از اوج تاریخی خود در تراز ۶۱۸۰۰ دلار به تراز ۵۳۰۰۰ دلار کاهش یافته، اما به گفته نووگراتز این افت قیمت یک رفتار طبیعی است. این میلیاردر سرمایه‌گذار اعتقاد دارد که روند صعودی بزرگتری پیش روی بیت کوین قرار دارد و سرمایه گذاران خرد را عامل اصلی رشد قیمت طی هفته گذشته و رسیدن آن به یک اوج تاریخی جدید معرفی کرده است. نووگراتز در این خصوص گفته است:

“تعداد زیادی از چک‌های مرتبط با بسته معیشتی جدید به دست افراد جوانی خواهد رسید که قصد دارند بیت کوین بخرند. از شواهد بدست آمده باید گفت چیزی که در پایان هفته رخ داد ناشی از رفتار هیجانی سرمایه گذاران خرد بوده است که به افزایش قیمت منجر شد.”

نووگراتز در ادامه افزود که مشروعیت بیت کوین به واسطه سرمایه گذاری مستمر سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ در حوزه رمزارز افزایش یافته است. پذیرش این رمزارز در میان شرکت‌ها نیز روندی صعودی در پیش گرفته است چرا که شرکت‌هایی همچون تسلا (Tesla)، مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، رافر اینوستمنت (Ruffer Investment) و دیگر شرکت‌های شناخته شده برای ورود به این بازار به خرید بیت کوین روی آورده‌اند.

از نظر نووگراتز این خریدها به تغییری منجر شده است که در آن “بیت کوین به یک دارایی تبدیل شده است”. بر اساس گفته‌های این میلیاردر “بحث در خصوص احتمالات نیست، بیت کوین اکنون یک کلاس دارایی است. رمزارزها به یک کلاس دارایی تبدیل شده‌اند.” وی در ادامه افزوده است که:

“سرمایه گذاران سازمانی برای خرید بیت کوین در هر کاهش قیمت صف کشیده‌اند.”

این میلیاردر شناخته شده در حوزه رمزارز ماه گذشته پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین می‌تواند تا سال ۲۰۲۴ تا تراز ۵۰۰۰۰۰ دلار افزایش یابد. همچنین شایان ذکر است که تحلیل منتشر شده از سوی جی پی مورگان (JPMorgan)، نشان می‌دهد در حالی که سرمایه گذاری‌های خرد در بیت کوین در حال افزایش است، سرمایه گذاری سازمانی در بیت کوین رو به کاهش گذاشته است.

در تحقیق به عمل آمده توسط نیکولاس پانیگریتزوگلو (Nikolas Panigirtzoglou)، استراتژیست جی پی مورگان، نشان داده شده است که سرمایه گذاران خرد در سه ماهه جاری در حدود ۱۸۷۰۰۰ BTC خریداری کرده‌اند. این در حالیست که سرمایه گذاران نهادی در حدود ۱۷۳۰۰۰ BTC را در مدت زمانی مشابه خریداری کرده‌اند. این در حالیست که در سه ماهه گذشته سرمایه گذاران نهادی و خرد به ترتیب در حدود ۳۰۷۰۰۰ و ۲۰۵۰۰۰ بیت کوین خریداری کرده‌اند.

نوشته مایک نووگراتز: سرمایه گذاران نهادی برای خرید بیت کوین صف کشیده‌اند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا