مایک نووگراتز: سرمایه گذاران نهادی واقعاً به سوی بازار رمزارز در حرکت هستند

0
40

به گفته مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، سرمایه گذاران نهادی در حال نزدیک شدن به بازار رمزارز و بیت کوین هستند. وی پیش‌بینی می‌کند که طی دو تا سه سال آینده اولین ارز دیجیتال با قیمت ۵۰ هزار دلار معامله خواهد شد.

نووگراتز، صدای پیشرو در بازار رمزارز بوده است. او به عنوان یک معامله‌گر با سابقه صندوق‌های پوشش ریسک، دیدگاهی نادر از جامعه سرمایه‌گذاران نهادی و طرز فکر آنها در مورد بیت کوین دارد.

مایک نووگراتز، مدیر عامل شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، به تازگی در بوت کمپ بنزینگا که با مشارکت BlockFi برگزار شد، شرکت کرده است. نووگراتز در بوت کمپ بنزینگا، نظرات خودش در مورد اینکه صنعت رمزارز تا کجا پیش رفته و همچنین به کجا منتهی خواهد شد را با پیتر مک کورماک (Peter McCormack)، میزبان برنامه، به اشتراک گذاشت. به گفته نووگراتز سرمایه گذاران نهادی در تحول بازار نقشی بزرگ خواهند داشت و تمام نشانه‌ها بر این موضوع دلالت دارند.

اگر که فکر می‌کنید قبلاً هم شنیده‌اید نووگراتز بگوید ” گله سرمایه گذاران نهادی در حال آمدن به سوی بیت کوین هستند”، درست فکر می‌کنید. او پیشتر هم درباره پذیرش بیت کوین از سوی نهادها صحبت کرده است. تنها مشکل این بود که برخی سرمایه گذاران نهادی از ترس نوسانات بازار رمز ارز در بیرون میدان نظاره‌گر بودند. با این حال، نووگراتز اصرار دارد که آنها در حال آمدن هستند و برای طرح این ادعا هم دلایل زیادی را ارائه می‌دهد. وی افزود:

“من مرتب می‌گفتم آنها می‌آیند. و من اشتباه ‌می‌کردم. این روند خیلی کند بود. اما حالا سرمایه گذاران نهادی واقعا در حال ورود به بازار رمزارز هستند. من این موضوع را می‌بینم، من هر روز در این رابطه تماس‌های تلفنی دارم. این موضوع باعث شده است تا دیدگاه من در خصوص فضای کلی بازار بسیار مثبت باشد.”

پلی به سمت سرمایه گذاران نهادی

گلکسی دیجیتال اخیرا تبلیغاتی را در فایننشال تایمز انجام داده است تا سرمایه گذاران بزرگ را به سمت خود جلب کند. نووگراتز اظهار داشت که این شرکت برای ایجاد ارتباط بهتر با دنیای سرمایه گذاران نهادی تلاش می‌کند.

مایکرواستراتژی : داستان مورد علاقه نووگراتز در سال جاری

اگر تا به حال فکر می کردید چه چیزی نووگراتز، سرمایه گذار باسابقه وال استریت، را وارد فضای رمزارزها کرده است، به داستان بیت کوین نگاهی بیندازید. این به زمانی مربوط است که او برای اولین بار روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد. عقیده او با گذشت زمان تغییر کرده و اکنون بیش از اینکه طلا داشته باشد، بیت کوین دارد.

داستان مورد علاقه نووگراتز در سال جاری رویکرد مایکرواستراتژی است که سرمایه گذاری فراوانی روی بیت کوین انجام داده است. نووگراتز، Microstrategy را به خاطر این حرکت تحسین کرد و منتظر است تا سرمایه گذاران نهادی دیگر نیز به این جنبش بپیوندند.

سرمایه گذاران نهادی بزرگ و دیفای

نووگراتز در حال وقت گذرانی در فضای دیفای است، جایی که به گفته او “اتفاقات جالبی در حال رخ دادن هستند”، اما هنوز سرمایه گذاری نهادی زیادی در آن انجام نشده است. او DeFi را یک محیط سرمایه‌گذاری آزمایشی پرریسک (Venture Sandbox) معرفی کرده است، درست شبیه بیت کوین در سال‌های گذشته. دیفای برای افراد باهوش خوب است، اما سرمایه گذاران نهادی موظف هستند در قبال مشتریان خود امانت دار و مسئولیت پذیر باشند. بنابراین دیفای هنوز برای چنین مخاطبانی مهیا نیست.

مایک نووگراتز - بیت کوین

مایک نووگراتز – قیمت بیت کوین ۵۰ هزار دلار خواهد شد

وی توضیح داد:

“با ورود سرمایه گذاران نهادی ، دارایی‌های بیشتری به این بازار تزریق می‌شود. در نتیجه تغییراتی رخ خواهد داد، جای گروه‌ها عوض می‌شود. طی دو سال گذشته سهم موسسات در فضای رمزارزها تنها ۲ درصد بود، اما سهم آنها به آرامی افزایش خواهد یافت. وقتی سهم آنها به ۳۰ تا ۵۰ درصد برسد، بازار کاملا تغییر خواهد کرد.”

همچنین نووگراتز پیش‌بینی می‌کند که طی دو تا سه سال آینده، قیمت بیت کوین به ۵۰ هزار دلار یا بیشتر افزایش خواهد یافت.

نوشته مایک نووگراتز: سرمایه گذاران نهادی واقعاً به سوی بازار رمزارز در حرکت هستند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید