اخبار ارز دیجیتال

مایک نووگراتز: صعود بیت کوین پایان ندارد!

مایک نووگراتز: صعود بیت کوین پایان ندارد!

قیمت بیت کوین (Bitcoin) همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و به گفته مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، میلیاردر سرمایه گذار و مدیر پیشین صندوق پوشش ریسک، این تنها نوک کوه یخ است و صعود بیت کوین هنوز پایان نیافته است. چرا که وی اعتقاد دارد این دارایی جهش‌های قیمتی بسیار بزرگتری را در سال‌های پیش رو تجربه خواهد کرد.

بیت کوین احتمالاً به صعود خود ادامه خواهد داد

نووگراتز در گفت و گوی تازه خود ادعا کرده است:

“در حال حاضر، کل ثروت ذخیره شده در حوزه رمزارز ۲ تریلیون دلار است. این میزان معادل نیم درصد از کل ثروت جهان است. اگر فکر می‌کنید که طی دو تا سه سال آینده سهم بازار رمزارز به ۲ تا ۳ درصد افزایش نخواهد یافت باید بگویم که به اندازه کافی به روند این بازار توجه نکرده‌اید.”

بیت کوین طی سال گذشته عملکردی فوق‌العاده را از خود به نمایش گذاشته است. اولین رمزارز جهان از نظر ارزش بازار که در فوریه ۲۰۲۰ موفق شده بود از تراز ۱۰ هزار دلار عبور کند، با آغاز همه گیری کرونا روندی معکوس را در پیش گرفت تا یکی از بدترین ماه‌های خود را تجربه کند. این ویروس مرگبار سقوط یکباره تمام بازارهای اقتصادی را موجب شد و در نتیجه آن بیت کوین، بازار سهام، طلا و بسیاری دیگر از دارایی‌های شاخص سقوطی سهمگین را تجربه کردند.

بیت کوین در ترازهای بالایی محدوده ۳۰۰۰ دلار جای خوش کرد، هرچند این وضعیت چندان ادامه نیافت. چرا که ۲ ماه بعد این دارایی دیجیتال با قیمتی بیش از ۹۰۰۰ دلار معامله می‌شد و این باور را در میان سرمایه گذاران القا کرد که بیت کوین بسیار قدرتمندتر از آن چیزی است که می‌پنداشتند.

از آنجا به بعد و با گسترش این ویروس منحوس، بیت کوین ترازهای قیمتی بالاتری را یکی پس از دیگری فتح نمود. قیمت بیت کوین همچنان به رشد خود ادامه می‌داد، چرا که سرمایه گذاران در کشورهایی همچون آمریکا با افزایش نرخ تورم که از هر سو بازارهای مالی را تحت تأثیر خود قرار می‌داد مواجه شدند و اطمینانشان به ارزهای ملی را از دست دادند. این در حالی بود که تا قبل از این، بیت کوین صرفاً به عنوان یک ابزار نه چندان مطمئن که شاید می‌توانست سرمایه گذاران خود را یک شبه پولدار کند شناخته می‌شد.

اما پس از اتفاقات سال ۲۰۲۰ مردم دیدگاه جدیدی به بیت کوین پیدا کردند. آنها به این ارز دیجیتال شاخص به عنوان یک ابزار ذخیره ثروت که می‌توانست در دوران بی‌ثباتی اقتصادی ارزش دارایی‌هایشان را حفظ کند نگاه می‌کردند. این امر باعث شد که مردم به خرید و سرمایه گذاری در بیت کوین روی آورند و روند مثبت ایجاد شده در بازار در نهایت سرمایه گذار سازمانی همچون مایکرواستراتژی (MicroStrategy) را متقاعد کرد تا به عنوان اولین شرکت بزرگ و شناخته شده در بیت کوین سرمایه گذاری کند. اکنون این شرکت پس از چند دور خرید بیت کوین ۲ میلیارد دلار سرمایه دیجیتال را در ترازنامه مالی خود ثبت کرده است.

در کل می‌توان گفت که بیت کوین روزهای هیجان انگیزی را پشت سر گذاشته و بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران خود را خشنود کرده است. با این حال مایک نووگراتز مطمئن است که این پایان داستان نیست. وی در ادامه مصاحبه خود گفته است:

“میزان رشد فضای رمزارز، سرسام آور خواهد بود. ما تازه در آغاز راه قرار داریم.”

آغاز عصری جدید

نووگراتز معتقد است که بیت کوین طی هفته‌های پیش رو به دلیل لیست شدن کوین بیس در بازار نزدک، جهش بزرگی را تجربه خواهد کرد. وی در این خصوص گفته است:

“بیایید تصویر بزرگ را از دست ندهیم: این دوران برای حوزه رمزارز مانند اتفاقی است که چندین سال قبل برای نت اسکیپ (Netscape) شاهد بودیم. بیاد بیاورید که نت اسکیپ در سال ۱۹۹۵، ۴ سال پیش از آنکه شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و اینترنت با رشد ارزش انفجاری مواجه شوند، آغاز صنعتی جدید را نوید داده بود.”

نوشته مایک نووگراتز: صعود بیت کوین پایان ندارد! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا