اخبار ارز دیجیتال

ما در ابتدای سقوط هولناک تجارت جهانی و رکود بزرگ اقتصادی قرار داریم

پیش بینی کاهش ۱۳ تا ۳۲ درصدی تجارت جهانی در سال ۲۰۲۰

براساس آخرین گزارش سازمان تجارت جهانی، پیش بینی میشود تجارت جهانی در سال ۲۰۲۰ از ۱۳% تا ۳۲% کاهش یابد. شیوع ویروس کرونا ضمن خدشه وارد کردن به تجارت در مقیاس جهانی، میزان تقاضا را نیز با رکود مواجه ساخته است.

طبق اعلام سازمان تجارت جهانی، پیش بینی میشود تجارت جهانی در ماه های پیش رو با کاهش عمده مواجه شود.

پیش بینی سقوط تجارت جهانی

با کاهش تقاضای جهانی به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا، سازمان تجارت جهانی انتظارات خود را برای تجارت جهانی کاهش میدهد. بر اساس آخرین برآوردها:

“پیش بینی میشود تجارت در مقیاس جهانی در سال ۲۰۲۰ بین ۱۳٪ تا ۳۲٪ کاهش یابد.”

ما در ابتدای سقوط هولناک تجارت جهانی و رکود بزرگ اقتصادی قرار داریم

براساس این گزارش، اولویت اول دولت‌ها، کنترل شیوع بیماری کرونا است. با این حال، این اعداد پیش بینی شده هولناک هستند. در حال حاضر خبری درخصوص کنترل این بیماری وجود ندارد.

این گزارش همچنین تأکید میکند که بحران اقتصادی امروز قابل مقایسه با رکود اقتصادی بزرگ سال ۲۰۰۸ نیست. در دوره رکود گذشته، دولت‌ها برای اصلاح بحران اقتصادی، تنها با سیاست های پولی و مالی درگیر بوده‌اند. این بار اما تاثیر محدودیت‌هایی برای حمل و نقل، کار و مسافرت بر اقتصاد جهانی بسیار متفاوت است. بنابراین پیش بینی چگونگی حرکت اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ همچنان دشوار است.

ما در ابتدای سقوط هولناک تجارت جهانی و رکود بزرگ اقتصادی قرار داریم

بر اساس اطلاعات بدست آمده، کاهش تعداد پروازها بر اثر گسترش شیوع ویروس کرونا در صنعت هواپیمایی جهان کاملاً مشهود است. گفتنی است که این بیماری همه‌گیر منجر به اعمال محدودیت‌های مسافرتی توسط دولت‌ها شده و به همین دلیل بسیاری از خطوط هوایی پروازهای خود را متوقف کرده‌اند.

کریستالینا جورجیه‌وا، رئیس صندوق بین‌المللی پول رسماً اعلام کرده است که اقتصاد جهانی حالا به دلیل ویروس کرونا وارد رکود شده است.

شوک تورمی؟

تحلیلگران معتقدند که اقتصاد جهانی ممکن است در نتیجه رکود تقاضا، شوک نزولی داشته باشد. با توجه به تعدیل های گسترده، هر روز مردم به سادگی توانایی میزان هزینه‌ای را که در گذشته داشته‌اند، از دست میدهند و این باعث کاهش درآمد و در نهایت کاهش قیمت‌ها میشود.

امکان چاپ پول بی پایان و بدون پشتوانه توسط فدرال رزرو باعث شده است تا بسیاری از فعالین فضای ارزهای رمزپایه ادعا کنند که این چاپ بی رویه پول میتواند یک بحران بیش از حد تورمی را منجر گردد، اما به نظر نمیرسد این پیش بینی در کوتاه مدت محقق شود.

بااین حال، شواهدی وجود دارد که نشان میدهد اعتبار درحال خشک شدن است زیرا شرکت‌ها درحال ثبت رکوردهای جدیدی به دنبال دریافت وام حمایتی هستند. با وجود چاپ حدود ۶۰ میلیون دلار پول جدید در هر دقیقه توسط فدرال رزرو، اکنون نگرانی های شدیدی مبنی بر شکل گیری تورم نزولی وجود دارد.

نقطه قوت بیت‌کوین این است که یک پناهگاه در برابر تورم و ارز فیات میتواند تلقی گردد. بااین حال، از آنجایی که ما درحال حاضر در یک دوره بسیار نزولی قرار داریم، آینده کوتاه مدت بیت‌کوین نیز در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

بسیاری از معامله‌گران اکنون علیرغم وجود رویداد هاوینگ پیش روی در ماه مه، در حال بررسی روندهای کلان اقتصادی برای ارزیابی ورود به بازار بیت‌کوین هستند.

🗓

نوشته ما در ابتدای سقوط هولناک تجارت جهانی و رکود بزرگ اقتصادی قرار داریم اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا