اخبار ارز دیجیتال

مدل قیمتی بیت کوین که عدد ۷۰۰۰۰۰ دلار را برای این رمزارز پیش بینی می کند

مدل قیمتی بیت کوین بر اساس تعداد کاربران

شرکت سرمایه گذاری رمزارز پانترا کاپیتال (Pantera Capital) یک مدل قیمتی برای بیت کوین (Bitcoin) ارائه داده است که بزرگترین دارایی دیجیتال از نظر ارزش بازار را در سطوح جدید و فوق العاده بالایی قرار می‌دهد.

در نامه آوریل این شرکت به سرمایه گذاران خود، پانترا خاطرنشان می‌کند که یکی از مدل‌های آنها، که تعداد کاربران جدید بیت کوین را با قیمت این رمزارز مقایسه می‌کند، قیمت نهایی ۷۰۰۰۰۰ دلار را برای بیت کوین نشان می‌دهد.

طبق این مدل، قیمت BTC برای هر ۱ میلیون کاربر جدید بیت کوین، ۲۰۰ دلار افزایش می‌یابد. پانترا کاپیتال می‌گوید به جز در فوریه ۲۰۱۶ که قیمت عقب افتاد این مدل هر بار به درستی و دقت قیمت را پیش بینی کرده است.

مدل قیمتی بیت کوین بر اساس تعداد کاربران در طی سالیان گذشته و پیش بینی آینده

مدل قیمتی بیت کوین بر اساس تعداد کاربران

در صورت افزایش ۲۰۰ دلاری قیمت بیت کوین در هر باری که ورود هر میلیون کاربر به بازار را شاهد هستیم، این مدل نشان می‌دهد که BTC می تواند تقریباً ۱۲۰۰ درصد از ارزش فعلی ۵۴۰۰۰ دلار افزایش یابد.

“۳.۵ میلیارد نفر گوشی هوشمند دارند، که تنها چیزی است که برای ورود به بازار نیاز است. در دراز مدت و آینده بسیار بسیار دور دلیلی وجود ندارد که چرا اکثر افراد نباید از بیت کوین استفاده کنند. این تعداد تنها مقداری بیشتر از میزان اشتراک عکس در فیس بوک است.

با استفاده از این روابط، می‌توان یک مقدار نهایی برای بیت کوین فرض کرد. اگر قیمت به میزان ۲۰۰ دلار به ازای هر یک میلیون کاربر افزایش یابد، ارزش بیت کوین ۷۰۰۰۰۰ دلار خواهد بود.

در آن سطح، ارزش بازار بیت کوین ۱۵ تریلیون دلار می‌شود که معادل ۱۵ درصد از M2 جهانی (حجم پول) ارزش دارد. به نظر می‌رسد کاملاً عملی باشد.”

بازار آلتکوین‌ها

دیدگاه فوق العاده صعودی پانترا فقط مختص بیت کوین نیست. این شرکت همچنین به نمودار سهم بازار سایر رمزارزها به غیر از بیت کوین و اتریوم (Ethereum) که رشد همه ارزهای دیجیتال به غیر از BTC و ETH را ردیابی می‌کند، چشم دوخته است. پانترا معتقد است که بهترین فرصت‌ها و بزرگترین دستاوردها به احتمال زیاد در خارج از بیت کوین و اتریوم یافت می‌شود زیرا بقیه صنایع و بخش‌های بازار در حال افزایش قیمت در برابر دوتا از بزرگترین دارایی‌های دیجیتال با محدودیت بازار هستند.

“بیت کوین مانند یک نماینده ثابت برای اختلال‌های شبکه بلاکچین است. با این حال، همه چیز نیست. بیت کوین تقریباً نیمی از ارزش بازار رمزارزها را در دست دارد اما احتمالا کمتر از نصف فرصت‌های آینده را داشته باشد…

در سه ماه گذشته سهم بازار سایر رمزارزها بجز بیت کوین و اتریوم بیش از دو برابر شده است و از ۱۶ درصد به ۳۴ درصد رسیده است. حواستان به این بخش از بازار باشد. در این بخش بازار است که به احتمال زیاد بیشترین سود حاصل خواهد شد.”

نمودار تغیرات سهم بازار سایر رمزارزها بجز بیت کوین و اتریوم

نمودار سهم بازار سایر رمزارزها

نوشته مدل قیمتی بیت کوین که عدد ۷۰۰۰۰۰ دلار را برای این رمزارز پیش بینی می کند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا