اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل مایکرواستراتژی: خرید بیت کوین همچنان در دستور کار است!

به گفته مدیرعامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy) خرید بیت کوین (Bitcoin) به عنوان یک ذخیره ارزش توسط این شرکت سهامی عام، همچنان ادامه خواهد داشت.

طی روزهای گذشته شرکت مایکرواستراتژی، غول هوش تجاری، با سرمایه‌گذاری اولیه ۲۵۰ میلیون دلاری روی بیت کوین توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. این شرکت در ادامه ۱۷۵ میلیون دلار دیگر را نیز به خرید بیت کوین اختصاص داد – خریدی که حدوداً ۱۰۰ ساعت کاری به طول انجامید.

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر عامل شرکت مایکرواستراتژی، روز جمعه در توییتی بیان کرد:

“برای خرید ۱۶۷۹۶ بیت کوین، ما به طور پیوسته ۷۴ ساعت معامله کردیم، به عبارت دیگر هر ۳ ثانیه، ۰.۱۹ بیت کوین خریداری کردیم و در مجموع ۸۸۶۱۷ معامله انجام شد.”

وی در حالی که به تمایل شرکتش برای خرید بیت کوین در قیمت‌های پایین‌تر اشاره می‌کرد، گفت:

“تقریبا ۳۹۴۱۴ دلار بیت کوین در هر دقیقه خریداری شد، اما تمام مدت ما این آمادگی را داشتیم تا با یک افت قیمت ۱ تا ۲ درصدی طی چند ثانیه بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کنیم.”

مایکل سیلو

مایکل سیلور، مدیر عامل مایکرواستراتژی

مایکرواستراتژی یکی از آخرین غول‌های تجاری جریان اصلی است که وارد فضای رمزارزها شده. بر اساس بیانیه ۱۱ آگوست، این شرکت با ایمان به آینده بیت کوین یک سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری روی پادشاه رمزارزها انجام داده و ۲۱۴۵۴ بیت کوین را به عنوان یک ذخیره ارزش، خریداری کرده است.

پس از سرمایه‌گذاری اولیه، این شرکت با صرف انرژی و زمان نسبتاً زیاد ۱۶۷۹۶ بیت کوین دیگر را نیز خریداری کرد که در توییت سیلور به آن اشاره شده است.

در حالی که خرید عمده بیت کوین توسط مایکرواستراتژی نشان دهنده علاقه جریان اصلی به این دارایی است، همچنین ثابت کرد که این رمزارز می‌تواند با وجود کند شدن بیش از حد شبکه و افزایش شدید کارمزد معاملات، همچنان به عنوان یک ذخیره ارزش مقیاس پذیر عمل کند. توانایی بیت کوین در ایفای نقش کردن به عنوان یک ذخیره ارزش، همان تردیدی بود که از سال ۲۰۱۷ در اذهان عمومی به وجود آمد.

فراگیری ویروس کرونا و سیاست‌گذاری برخی بانک‌های مرکزی در قبال تورم و اثرات منفی ناشی از آن بر زندگی مردم، ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین را به یکی از موضوعات داغ این روزها تبدیل کرده است. اما با این حال سرمایه گذاری نیم میلیارد دلاری جسورانه مایکل سیلور، به عنوان مدیرعامل یک شرکت سهامی عام، روی بیت کوین می‌تواند تا سال‌ها به عنوان یکی از هوشمندانه‌ترین یا ناپخته‌ترین تصمیمات یک مدیرعامل در دنیای تجارت مورد بحث قرار گیرد.

منبع: Cointelegraph

نوشته مدیر عامل مایکرواستراتژی: خرید بیت کوین همچنان در دستور کار است! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا