اخبار ارز دیجیتال

مدیر فنی ریپل: من بر ضد ساتوشی ناکاموتو هستم!

دیوید شوارتز (David Schwartz)، مدیر فنی ارشد ریپل که از او به‌عنوان مغز متفکر ارز دیجیتال ریپل نیز یاد می‌شود خود را ضد ساتوشی خواند!

به گزارش نیوزلاجیکال، این مهره کلیدی در بنیاد ریپل، در یک اظهارنظر تازه اعلام کرد که اثبات کار، الگوریتم اجماع اولین شبکه بلاک چینی دنیا، به‌طور خودسرانه‌ای ادامه حیات و بقای شبکه را به امنیت آن ترجیح می‌دهد و به‌هیچ‌وجه تاب تحمل قطع ارتباط (Partition Tolerance) را ندارد. وی قبلاً مدعی شده بود XRP بسیار زودتر از راه‌اندازی ریپل لبز (Ripple Labs Inc) متولد شده است.

او این اظهارات را در پاسخ به اِمین گان سیرر (Emin Gun Sirer)، مدیرعامل ایوا لبز (Ava Labs) و استاد دانشگاه کرنل، عنوان کرد. گان سیرر قبل از راه‌اندازی پروتکل آوالانچ (Avalanche) توسط شرکتش با قاطعیت اعلام کرده بود که اثبات کار تنها راه‌حلِ واقعی برای ساختن پروتکل‌های اجماع است.

گان سیرر افزود:

ما نباید تأثیرات الگوریتم اثبات کار بر محیط‌زیست را از یاد ببریم. تا همین اواخر اثبات کار تنها روش مؤثر برای ساخت پروتکل‌های اجماع به شمار می‌رفت اما پس از پرده‌برداری از پروتکل آوالانچ، ادامه کار بر روی اثبات کار، بی‌مورد و از مد افتاده به نظر می‌رسد.

شوارتز به عنوان یکی از طرفداران پر و پا قرص ریپل در پاسخ به سخنان گان سیرر گفت که ریپل از سال ۲۰۱۲ به بعد در این صنعت حاضر بوده و از همان زمان هم یک پروتکل اجماع مؤثر و واقعی را در اختیار داشته است.

او در این خصوص گفت:

ریپل از سال ۲۰۱۲ تا به‌ حال فعال بوده است و یک ارز جدید محسوب نمی‌شود. آیا می‌گویید که پروتکل اجماع ریپل کارایی ندارد؟ اگر جواب شما مثبت است دلیل آن را برای ما توضیح دهید.

گان سیرر در جواب اذعان کرد که به نظر او مدیریت حرفه‌ای و متمرکز تعداد زیاد نودهای ریپل باعث شده است که شبکه بتواند ادامه فعالیت خود را تضمین کند. وی همچنین خاطر نشان کرد، استلار هم که از همین نوع طراحی استفاده می کند، امسال با مشکلاتی در این خصوص مواجه شد.

اما دیوید شوارتز پاسخ داد که ساتوشی ناکاموتو [در این مورد] مرتکب اشتباه شده است. وی در ادامه فهم این نکته که «چنین سیستمی می‌تواند دارای ویژگی‌های ارزنده‌ای باشد» را مهم‌ترین دستاورد خالق بیت کوین دانست.

او با اصرار بر گفته‌های خود اعلام کرد که XRP توانست با معرفی یک نودِ اعتبارسنج بهتر، این مشکل اساسی بیت کوین را بر طرف کند. وی ضمن سنتی خواندن این راهکار افزود:

من خودم را تا حدودی ضد ساتوشی می‌دانم، چراکه موفق شدم همان مشکل را با ترجیح امنیت [شبکه] و اضافه کردن ویژگی تحمل بیشتر در برابر قطعی ارتباط، با روشی سنتی‌تر حل کنم.

The post مدیر فنی ریپل: من بر ضد ساتوشی ناکاموتو هستم! appeared first on ارزدیجیتال.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا