اخبار ارز دیجیتال

مراقب باشید ؛ کلاهبرداران توکن UNI صرافی یونی سواپ در کمین هستند

یک روز پس از انتشار توکن حاکمیتی یونی سواپ (Uniswap)، کلاهبرداران با جعل هویت خالق این پروتکل، نسبت به اهدای جعلی هزاران توکن یونی (UNI) اقدام کردند.

کلاهبرداری از طریق اجرای کمپین‌های جعلی هدیه دادن رمزارز، هر چند وقت یک بار مشاهده می‌شود و آخرین نمونه آن به پروتکل محبوب صرافی ارز دیجیتال غیرمتمرکز یونی سواپ برمی‌گردد. فقط یک روز پس از انتشار توکن حاکمیتی (Governance Token) یونی، کلاهبرداران با جعل هویت هایدن آدامز (Hayden Adams)، خالق یونی سواپ، تبلیغات خود برای اهدای جعلی یونی را شروع کردند.

کلاهبرداران توکن یونی سواپ در یوتیوب

پلتفرم محبوب تبادل رمزارز غیرمتمرکز یونی سواپ حوزه دیفای (DeFi)، توکن بومی خود با نام یونی را به تازگی راه‌اندازی کرده است. این خبر در حالی منتشر شد که یونی سواپ اعلام کرد ۱۵ درصد از کل توکن‌های یونی را به کاربرانی هدیه خواهد داد که تا قبل از ۱ سپتامبر از این پلتفرم استفاده کرده باشند. طبیعتاً، این حجم از عرضه رایگان، توجه جامعه رمزارز را به سرعت جلب می‌کند.

با این حال، به نظر می‌رسد که کلاهبرداران نیز این اخبار را کاملاً زیر نظر داشته‌اند. تنها یک روز پس از راه‌اندازی یونی، کلاهبرداران ناشناخته یک کانال جعلی اهدای یونی را در یوتیوب راه‌اندازی کردند.

کانال جعلی یوتیوب یونی سواپ که کلاهبردارن بکار گرفته‌اند

کانال جعلی یوتیوب یونی سواپ که کلاهبردارن بکار گرفته‌اند

در این مورد خاص، کلاهبرداران یک کانال جعلی یونی سواپ در یوتیوب را با بیش از ۴۰۰ هزار مشترک ایجاد کرده‌اند. آن‌ها همچنین یک ویدیوی زنده با حضور هایدن آدامز و ۴۰ هزار بیننده زنده را به نمایش گذاشته‌اند.

در نهایت، کلاهبرداران از روش کلاسیک دو برابر کردن رمزارز کاربران بهره گرفته‌اند، به اینصورت که اگر کاربران ۲۵۰ یونی را به آدرس خاصی ارسال کنند، کلاهبرداران ۵۰۰ یونی را به آنها هدیه خواهند داد.

اگرچه این کار به نظر فرآیند آسانی است، اما با یک نگاه عمیق‌تر برخی مسائل نمایان خواهد شد و مشخص می‌شود که این یک کلاهبرداری کلاسیک بوده است. تنها دو ویدیو در این کانال یوتیوب بارگذاری شده است (محتوای هر دوی آنها همان ویدیوی زنده جعلی است) اما گوگل فقط یکی از آنها را روی کانال غیرفعال کرده است.

علاوه بر این، فیلم‌ها یک مصاحبه قدیمی و تکراری با آدامز را نمایش می‌دهند که در آن به اهدای یونی رایگان اشاره نمی‌شود. در نهایت کاربرانی که قربانی این کلاهبرداری می‌شوند و رمزارزهایشان را به آدرس‌های ارائه شده می‌فرستند، در مقابل چیزی دریافت نخواهند کرد.

منبع: Cryptopotato

نوشته مراقب باشید ؛ کلاهبرداران توکن UNI صرافی یونی سواپ در کمین هستند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا