مراقب نوسانات دو روز آینده باشید! فرا رسیدن سررسید تسویه نیمی از معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو

0
157

سررسید تسویه نیمی از معاملات آتی بیت کوین

قراردادهای آتی و آپشن بیت کوین بورس کالای شیکاگو (CME) در این اواخر شاهد محبوبیت رو به رشدی بوده است. این امر باعث شده تا قراردادهای برخط به این پلتفرم به سرعت موشک انجام شود و این رشد توسط هجوم موسسات و معامله‌گران حرفه‌ای به بازار هدایت شود.

قرار است روز جمعه ۵۰٪ از این نوع قراردادهای برخط در قالب هردو گزینه آپشن و معاملات آتی تسویه شود و این موضوع میتواند معامله‌گران را به عقد و تمدید قراردادهای خود به ماه‌های آینده سوق دهد.

این مساله میتواند نوساناتی را برای رمزارز اصلی بازار کریپتو بهمراه داشته باشد. بیت کوین این اواخر شاهد برخی از اقدامات نسبتاً ناامید کننده در نوسانات قیمت بوده است. پس از آخرین واکنش بیت کوین با تراز ۱۰۰۰۰ دلار، این رمزارز خود را در روندی نزولی که آن را به کانال ۸۰۰۰ دلاری هدایت کرده است، یافته است.

اگرچه این کاهش باعث شده تا بیت کوین بیش از ۱۰۰۰ دلار از اوج اخیر خود پایین‌تر بیاید، اما سرعت نزول آن به همت خریداران برای تهیه بیت کوین ۸۸۰۰ دلاری کمی تعدیل شده است و این تراز همچنان به عنوان یک منطقه پشتیبانی قوی جهت جلوگیری از کاهش قیمت در تلاش می‌باشد.

استقرار در این تراز حمایتی ممکن است زیاد طول نکشد، چراکه انقضاء قراردادها در بورس کالای شیکاگو میتواند باعث عدم ثبات ناشی از فعالیت معامله‌گران در این تراز شود.

فرا رسیدن سررسید نیمی از قراردادهای معوقه بیت کوین

با اضافه شدن معاملات برخط به پلتفرم، توجه به محصولات بیت کوین در بورس کالای شیکاگو در این اواخر شاهد رشد گسترده‌ای بوده بطوریکه اخیراً معاملات آن به اوج خود رسیده است.

معامله‌گران از امکان معاملات آپشن و آتی به شدت استقبال و استفاده کرده‌اند و محبوبیت این محصولات در حالی که به دنبال معاملات برخط هستند به وضوح مشاهده میشود.

مراقب نوسانات دو روز آینده باشید! فرا رسیدن سررسید تسویه نیمی از معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو

معاملات آتی بیت کوین بورس کالای شیکاگو درحال حاضر حدود ۴۲۰ میلیون دلار معاملات برخط ممتاز دارد، که نشانگر کاهش جزئی از بالاترین نرخ تمام وقت اخیر ۵۳۲ میلیون دلار است.

مراقب نوسانات دو روز آینده باشید! فرا رسیدن سررسید تسویه نیمی از معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو

معاملات آپشن در این پلتفرم نیز رشد خوبی را تجربه کرده‌است بطوریکه به سرعت هر چه تمامتر از ۲۰ میلیون دلار در طی چند ماه اول سال ۲۰۲۰ تا ۱۷۴ میلیون دلار در هفته گذشته افزایش یافته است.

اکنون سررسید تسویه ۵۰٪ از معاملات برخط برای معاملات آتی و آپشن بیت کوین موجود فرا رسیده است.

نوسان بیت کوین در راه است؟

معامله‌گرانی که مستمراً از قراردادها و معاملات آتی استفاده میکنند، معمولاً قراردادهای خود را در حوالی سررسید تسویه می‌بندند. این کار به آن‌ها این امکان را می‌دهد که با وجود منقضی شدن قرارداد اولیه، جایگاه خود را حفظ کنند و با فروش قرارداد جاری برای خرید یک قرارداد با یک سر رسید دیگر امکانی را برای خود فراهم آورند.

فروش سریع این قراردادها میتواند پیامدهایی برای رفتار قیمت بیت کوین به همراه داشته باشد. اگرچه ذکر این نکته حائز اهمیت است که سهم بورس کالای شیکاگو از بازار کریپتو هنوز هم اندک است.

در نهایت بنابر موارد عنوان شده، تغییر موقعیت‌ها بین معامله‌گران در روز جمعه، ممکن است فقط اثرات مخرب برای بازار به همراه داشته باشد.

منبع: bitcoinist

🗓

نوشته مراقب نوسانات دو روز آینده باشید! فرا رسیدن سررسید تسویه نیمی از معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید