اخبار ارز دیجیتال

مرگ احتمالی کیم جونگ اون چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟

با قوت گرفتن شایعات در مورد مرگ کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، گفته می‌شود که این مسئله می‌تواند آتش فروشی گسترده را در بازار بیت کوین روشن کند.

به گزارش یوتودی و به نقل از رسانه‌های چینی و ژاپنی، خبرهای ضد و نقیضی درباره مرگ کیم جونگ اون وجود دارد و گفته می‌شود که وی پس از انجام یک عمل ناموفق بر روی قلبش، درگذشته است.

این در حالی است که کره شمالی هنوز به طور رسمی این خبر را تایید نکرده است. رسانه‌های مختلفی به بحث درباره اینکه با مرگ کیم جونگ اون چه بر سر ذخیره بسیار بزرگ بیت کوین‌های این کشور خواهد آمد، پرداخته‌اند.

اکانت توییتری راشن مارکت (Russian Market)، که گفته می‌شود پس از مسدود شدن صفحه پر بازدید زیرو هج (Zero Hedge) با رویکردی مشابه فعالیت می‌کند، با اشاره به مرگ کیم جونگ اون نوشت:

اخبار کره شمالی به بیت کوین هم رسید: با تایید رسمی مرگ کیم، باید شاهد افزایش ناگهانی فروش باشیم.

مرگ احتمالی کیم جونگ اون چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟
تصویر منتشرشده توسط راشن مارکت

طبق گزارش‌ها، کره شمالی مسئول بسیاری از حملات سایبری به صرافی‌های ارزهای دیجیتال بوده است. طبق گزارش ماه می (خرداد ۹۸) سازمان ملل متحد، این کشور چیزی در حدود ۶۷۰ میلیون دلار ارز دیجیتال در اختیار دارد. کره شمالی از این ارزها برای دور زدن تحریم‌های جهانی استفاده می‌کند.

ماه گذشته نیز، دولت آمریکا دو هکر چینی را تحت تعقیب قانونی قرار داد و اعلام کرد که این هکرها با گروه لازاروس (Lazarus) ارتباط داشته‌اند. لازاروس گروهی از هکرهای کره شمالی هستند که حملات زیادی را به صرافی‌های ارزهای دیجیتال صورت داده‌اند.

با افزایش شایعات در مورد مرگ رهبر کره شمالی، فعالان توییتری در حوزه ارزهای دیجیتال نیز هر یک نظری متفاوت دارند. به گفته برخی، این حقیقت که کره شمالی حجم بالایی از بیت کوین در اختیار دارد، لزوما به این معنی نیست که با مرگ کیم جونگ اون، به فروش آنها روی بیاورد. برخی دیگر نیز ارزهای دیجیتال کره شمالی را به ماهی و اورانیوم این کشور تشبیه کردند.

آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano) در توییترش می‌نویسد:

تیتر «گفته می‌شود کیم جونگ اون طی عمل ناموفق قلب، کشته شده است» را هم به تیترهایی که در سال ۲۰۲۰ انتظار دیدنشان را نداشتم اضافه کنید.

مایکل نووگراتز (Michael Novogrtz)، از سرمایه‌گذاران مطرح بیت کوین نیز در پاسخ به این توییت نوشت:

بیت کوین بخرید!

The post مرگ احتمالی کیم جونگ اون چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟ appeared first on ارزدیجیتال.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا