اخبار ارز دیجیتال

معرفی ارز ناشناخته و پر‌پتانسیل کیپر

معرفی ارز ناشناخته و پر‌پتانسیل کیپر

چه تعداد ارزی را می‌شناسید که در عین حالی که تیم توسعه دهنده‌ی معتبری دارند، ارزش بازارشان زیر ۱۰۰ میلیون دلار باشد و هم اکنون در موقعیت خوبی برای خرید قرار داشته باشند؟ کیپر نتورک (kp3r_network) با توکن kp3r هم‌اکنون چنین شرایطی دارد. پروژه‌ای که توسط آندره کرونیه (Andre Cronje) خالق یرن فایننس (YFI) ساخته شده است و تنها ۵۰ میلیون دلار ارزش بازار دارد. ‏این پروژه همکاری بزرگی با یرن فایننس و سوشی سوآپ (SushiSwap) دارد که به‌زودی افشا خواهد شد.

کیپر چیست؟

قراردادهای هوشمند نمی‌توانند به‌صورت کاملاً خودکار عمل کنند و در برخی موارد لازم است که انسان یا رباتی خارج از بلاکچین، عملی را انجام دهد. به‌طور مثال در صرافی غیرمتمرکز یونی سوآپ، نمی‌توانیم سفارش لیمیت قرار دهیم چراکه وقتی قیمت به محدوده‌ی خرید می‌رسد، قرارداد هوشمند نمی‌تواند به‌طور خودکار عملیات خرید را شروع کند و لازم است که حتما یک نفر کلید خرید و فروش را فشار دهد.

اینجاست که کیپر وارد ماجرا می‌شود. کیپر جایی است که پروژه‌هایی مثل یونی سوآپ کارهایی که قراردادهای هوشمند نمی‌توانند به‌طور خودکار انجام بدهند را به‌عنوان کار (job) ثبت می‌کنند و افراد یا ربات‌های نرم افزاری با انجام ‏دادن این کارها، کارمزد دریافت می‌کنند.

حال قسمت جالب ماجرا اینجا است که قرار است به‌زودی انجام سفارش‌های لیمیت یاد شده به کمک کیپر روی نسخه‌ی جدید سوشی سوآپ، اجرا شود.

اما چرا کیپر تا الان نتوانسته است خوب عمل کند؟

چون هیچ تیمی در حال حاضر بر روی این پروژه کار نمی‌کند و ‏تمام کار توسعه‌ی این ارز دیجیتال فقط و فقط توسط آندره کرونیه انجام شده است و کیپر حتی صفحه‌ی توییتر یا کانال تلگرام هم ندارد یعنی مارکیتینگ و تبلیغات آن تا الان صفر بوده است. آندره ماه گذشته گفته بود:

“کیپر پروژه‌ی بسیار درخشان و آینده‌داری است و تنها مشکلش این است که ‏من به تنهایی نمی‌توانم همه‌ی بار را بر دوش بکشم و از توسعه دهندگان دعوت می‌کنم که در این زمینه به من کمک کنند.”

با توجه به این که کیپر از روز اول در صرافی بایننس لیست شده و همچنین با توجه به همکاری آینده‌اش با سوشی سوآپ، به‌نظر می‌رسد تحت حمایت بایننس و سوشی سوآپ قرار دارد و به‌زودی ممکن است تیم مخصوصی بر روی این پروژه و بازاریابی آن کار کنند که در این‌صورت هر توکن kp3r به‌راحتی می‌تواند رشد خیره کننده‌ای داشته باشد.

‏کار دیگری که آندره می‌خواهد با استفاده از کیپر انجام دهد، ایجاد متاولت (Metawallet) است، کیف پولی مخصوص اتریوم که در آن تراکنش‌ها کاملا بدون کارمزد خواهند بود اما این‌که کیپر دقیقا چگونه این کار را انجام خواهد داد هنوز مشخص نیست.

نوشته معرفی ارز ناشناخته و پر‌پتانسیل کیپر اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا