اخبار ارز دیجیتال

معرفی ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱

۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱

نیکلاس مرتن (Nicholas Merten)، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال و موسس دیتا دش (DataDash)، لیست ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه گذاری مطمئن در سال ۲۰۲۱ را معرفی کرده است.

نیکلاس مرتن و فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه رمزارز

رمزارز شماره ۱۰ لیست مرتن رمزارزی به نام هجیک (Hegic) است که بر بستر اتریوم (Ethereum) قابل معامله می‌باشد. همزمان با رشد اکوسیستم مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi)، محصولات مرتبط با بازار مشتقات مالی غیرمتمرکز نیز رشد خواهند کرد. در این میان هیجیک پتانسیل پیشرفتی همچون رمزارز اتریوم را دارا است. با درنظر گرفتن میزان کانترکت‌های این ارز و دیگر دارایی‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال، هیجیک پتانسیل این را دارد که به یکی از بهترین دارایی‌های سال ۲۰۲۱ تبدیل شود.

جایگاه نهم این لیست به شرکت سرمایه گذاری وارپ فایننس (Warp Finance) تعلق دارد، چرا که پروژه آن‌ها می‌تواند طوفان عظیمی را ایجاد کند. وارپ توانسته است ۷۵ درصد از سرمایه‌هایی را که در حمله ناگهانی به سرقت رفته بود، پس بگیرد و در حال ﺁماده سازی برای پرداخت غرامت به قربانیان این حادثه و برقراری ارتباط با شرکت‌های حسابرسی، برای بهبود امنیت پروتکل خود می‌باشد.

پروتکل های اکوسیستم مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi)

اکوسیستم مالی غیرمتمرکز یا دیفای

“وارپ این امکان را به تامین کنندگان نقدینگی (LP) می‌دهد تا با وثیقه گذاشتن توکن‌های LP در این پلتفرم، طیف وسیعی از استیبل کوین‌ها (Stable Coin) را با نرخ های مطلوب و احتمال ضرر بسیار کم نگهداری کنند. تنها در هفته اول راه‌اندازی این پروتکل میلیون‌ها دلار در قالب توکن‌های LP به مخازن این پلتفرم واریز شده است.”

در جایگاه هشتم این لیست، دیفای مانی مارکت (DeFi Money Market) یا DMM قرار دارد. مرتن بر این باور است که این پلتفرم یک معضل خیلی مهم را حل خواهد کرد:

“دی ام ام (DMM) یک پروتکل باز است که به هر کسی اجازه می‌دهد استیبل کوین دلخواهش را در آن نگهداری کرده و دارایی خود را در دنیای واقعی خرج کند. چیزی که باعث می‌شود من به DMM علاقه مند شوم این است که سبک بانکداری سنتی را به شکل برعکس بکار گرفته است. به جای این که بانک‌ها سپرده‌ها و پس‌اندازهای شما را دریافت و ﺁن را به افرادی که درخواست وام دارند، قرض بدهند و بیشتر سودهای آن را برای خود نگه دارند، DMM در حال جمعﺁوری دارایی‌هایی است که به اقتصاد ارزش می‌بخشند و قسمت بیشتر این درﺁمدها را نیز به سرمایه گذاران خود عودت خواهد داد.”

هفتمین ارزی که در این لیست قرار گرفته است، یونی برایت (Unibright) است که از نظر مرتن یکی از اصلی‌ترین وزنه‌های تجاریسازی بلاکچین محسوب می‌شود.

“تجاری سازی بلاکچین، یکی از بخش‌های اصلی بازار ارزهای دیجیتال است که به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته و همین امر UBT را در مرکز توجه متخصصین این حوزه قرار داده است. یونی برایت با استفاده از چهارچوب مخصوص خود، به شکل قابل ملاحظه‌ای، راه را برای خودکارسازی و ﺁسان سازی تولید قراردادهای هوشمند شرکت‌های تجاری، اختصاص نام مخصوص در این فضا و برداشتن موانع فراوان برای ایجاد بلاکیچین‌های توسعه یافته، هموار ساخته است.”

ششمین ارز این لیست پروژه غیر متمرکز لوپرینگ (Loopring) است. به اعتقاد مرتن، این پروتکل در سال ۲۰۲۰ چندین پیشرفت بزرگ داشته است.

“ساختار لوپرینگ طوری طراحی شده است که بتوان آن را به یک صرافی غیرمتمرکز یا سازندۀ خودکار بازار (AMM) با امکان پردازش بیش از ۲۰۲۵ معامله در هر ثانیه تبدیل کرد، به طوری که کارمزد هر کدام از آنها کمتر از یک پنی خواهد بود.”

جایگاه پنجم متعلق به ارز دی هج (dHEDGE) یا DHT می‌باشد که بر پایه دارایی‌های مصنوعی بنا شده است.

“DHEDGE به هر کسی اجازه می‌دهد صندوق مالی مجازی مستقل و مختص به خود را داشته باشد و شما به کمک آن می‌توانید سبد دارایی مصنوعی خودتان را ایجاد کنید. افراد مستقل یا گروه‌های سرمایه گذار می‌توانند با دریافت کارمزدهای پایین، و به نمایش گذاشتن عملکرد بهتر نسبت به سایر سبدهای دارایی‌ مشتریان بیشتری را به خود جلب کنند.”

چین لینک بالاتر از بیت کوین! 1590 درصد رشد تنها در یک سال!

چین لینک (Chainlink)، شبکه اوراکل غیرمتمرکز، چهارمین ارز این لیست است.

” یکی از ارزش‌های پیشنهادی چین لینک (LINK) طی چند سال گذشته، به جز فناوری پیشرفته ارائه شده از سوی این پلتفرم، جامعه‌ای بسیار بزرگ از شرکایی است که طی سال‌های گذشته همکاری خود با این پروتکل را آغاز کرده‌اند. من به شدت مطمئنم که LINK می‌تواند به همان ترازهای قیمتی دست یابد که اتریوم در سال ۲۰۱۷ تجربه کرده بود.”

به گفته مرتن سومین جایگاه، متعلق به یونی سواپ (Uniswap) است که برزگترین صرافی خودکار و غیرمتمرکز فضای دیفای به حساب می‌آید.

“افزایش تعداد تأمین کنندگان نقدینگی روی این پلتفرم، پشتیبانی گسترده از توکن‌های معتبر و کارمزدهای نسبتا پایین، باعث شده‌اند تا حجم معاملات روزانه این صرافی از بسیاری از صرافی‌های بزرگ همچون کوین بیس (Coinbase) نیز بیشتر شود.”

دومین ارز این لیست آمپل فورث (Ampleforth) یا (AMPL) است.

” پروتکل AMPL مانند یک بانک مرکزی تحت بلاکچین عمل می‌کند. زمانی ارزش توکن‌های AMPL بیشتر از یک دلار می‌شود، اقدام به چاپ یا ضرب توکن‌های بیشتری می‌کند با این تفاوت که باعث نمی‌شود ثروت شما در اثر تورم ایجاد شده از بین برود. AMPL همچنین می‌تواند روند معکوس را نیز در پیش بگیرد و وقتی که قیمت‌ها به پایین‌تر از یک دلار رسید، عرضه را کاهش دهد. به طور معمول می‌توان شاخص ارزشگذاری در این پلتفرم را برای رسیدن به سطح تورم واقعی دلار آمریکا نسبت به زمان راه اندازی این پروتکل در سال ۲۰۱۹ تنظیم کرد. برای مثال شاخص ارزشگذاری این پلتفرم هم اکنون ۱.۰۱ است.”

به گفته این تحلیلگر، AMPL یک مورد استفاده جالب ارائه می‌دهد، چرا که مردم در فضای دیفای به دنبال دارایی‌های پایدار برای تضمین یا حفظ ارزش ثروت خود هستند.

در نهایت اتریوم در صدر این جدول قرار دارد، و به اعتقاد مرتن با کمترین ریسک ممکن، بیشترین پتانسیل رشد را به دارندگان خود ارائه خواهد داد. مرتن همچینین تصدیق کرد که تمام پروژه‌های دیفای و توکن‌هایی که در این لیست معرفی شده‌اند، بر بستر اتریوم قرار دارند.

“هدف بلندمدت از ﺁماده سازی اتریوم ۲.۰ (ETH 2.0)، رسیدن به رکورد هزاران تراکنش در ثانیه است. اتریوم خود را برای موفقیت‌های بزرگ در بلندمدت ﺁماده می‌کند.”

اگر این به‌روزرسانی عملیاتی شود و فرآیندی بدون دردسر را طی نماید، احتمالا جایگاه این پلتفرم را تا ابد در رقابت با دیگر بلاکچین‌های مشابه تثبیت خواهد کرد. افزایش تراکنش‌ها و پاداش‌های سهام گذاری (Staking)، فشار خرید اتریوم به عنوان یک دارایی را به شکل فزاینده‌ای افزایش خواهد داد.

این ۱۰ رمزارز برتر را می‌توان گزینه‌هایی خوب برای سرمایه گذاری قلمداد کرد چرا که پتانسیل آن را دارند تا آینده سرمایه گذار‌ان خود را به شدت تغییر دهند.

نوشته معرفی ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا