اخبار ارز دیجیتال

مک‌آفی: بیت کوین دیگر آینده بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیست / مونرو کاندیدای جدید آینده رمزارزها است

بیت کوین دیگر آینده بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیست!

باور و دیدگاه جان مک‌آفی درخصوص بیت کوین دچار تغییر شده است و وی معتقد است بیت کوین دیگر آینده بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیست، بلکه آینده ارزهای رمزپایه به سایر ارزها و مسائل دیگر وابسته است.

تا پیش از این، جان مک‌آفی بنیانگذار شرکت امنیت نرم‌افزاری مک‌آفی به‌عنوان یکی از بزرگترین هواداران و علاقمندان بیت کوین در جامعه کریپتوکارنسی شناخته می‌شد. علاوه بر بیت‌کوین، صحبت‌ها و تبلیغات وی برای برخی از توکن‌های ناشناخته در مقاطعی از زمان منجربه رشد قیمت برخی آلت‌کوین‌ها شد. به‌طوری که برخی از افراد رشد آلت‌کوین‌ها در سال ۲۰۱۸ را “اثر مک‌آفی” می‌دانند.

چندسال پیش جان مک‌آفی براساس یک پیش‌بینی باور داشت که قیمت بیت‌کوین در پایان سال ۲۰۲۰ به ۵۰۰ هزار دلار می‌رسد. وی بعد از آن رقم پیش‌بینی خود را افزایش داده و مدعی شد که بر اساس قواعد ریاضی، قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۰ به ۱ میلیون دلار خواهد رسید.

بااین حال، روز ۵ام ژانویه (چهار روز پیش) وی اظهار کرد که پیش‌بینی وی در مورد قیمت ۱ میلیون دلاری بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۰ صرفاً یک بازارگرمی و با هدف جذب افراد به این بازار انجام شده است و البته تا حدودی در این کار هم به موفقیت‌هایی نیز نائل شده است.

گفتنی است باتوجه به قیمت فعلی بیت کوین و پیش‌بینی مک‌آفی مبنی بر هفت رقمی شدن قیمت، یک نسبت ۱۳،۸۰۰ درصدی وجود دارد. درضمن خاطرنشان میسازد زمان باقیمانده برای تحقق این وعده کمتر از ۱۲ ماه هست.

بااین وجود و بنابر روند واقع گرایانه، رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده ۳۰ هزار دلار در پایان سال ۲۰۲۰ چندان دور از انتظار نمیتواند باشد.

بیت کوین هیچگاه آینده بلاکچین نبوده و نخواهد بود

علیرغم ادعای بیت‌کوین ۱ میلیون دلاری در سال ۲۰۲۰، جان مک‌آفی اعتقاد دارد که بیت‌کوین هیچ‌گاه آینده ارزهای دیجیتال و بلاکچین نخواهد بود؛ همانگونه که اتومبیل فورد مدل تی هیچگاه آینده صنعت خودروسازی نبوده است.

وی از مونرو (XMR) به‌دلیل ویژگی‌هایش به‌عنوان ارز دیجیتال مورد علاقه و کاندیدای آینده ارزهای دیجیتال نام برد.

مک‌آفی: بیت کوین دیگر آینده بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیست / مونرو کاندیدای جدید آینده رمزارزها است

مک‌آفی مجدداً با انتشار توئیتی در ۷ام ژانویه مدعی شد که وی بیت کوین را رد نمی‌کند، بلکه معتقد است که این رمزارز نمی‌تواند آینده بلاکچین و ارزهای دیجیتال باشد. از نظر او، بلاکچین کلید آزادی ما از زندان خواهد بود.

چه چیز آینده بلاکچین و ارزهای دیجیتال و قیمت بیت کوین خواهد بود؟

مک‌آفی در پاسخ به توئیت یکی از فعالان حوزه ارزهای رمزپایه در فضای توئیتر که پرسیده بود “از نظر مک آفی، آینده کریپتو چیست؟” گفت:

ارزهای مبتنی بر حریم خصوصی (Privacy Coins)، قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین و توزیع شده، صرافی غیرمتمرکز

مک‌آفی: بیت کوین دیگر آینده بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیست / مونرو کاندیدای جدید آینده رمزارزها است

منبع: cointelegraph

مک‌آفی: بیت کوین دیگر آینده بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیست / مونرو کاندیدای جدید آینده رمزارزها است

نوشته مک‌آفی: بیت کوین دیگر آینده بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیست / مونرو کاندیدای جدید آینده رمزارزها است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا