تاریخ : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024
0

لورس :نئو NEO یا اتریوم چینی چیست؟ معرفی کامل ارز دیجیتال Neo

 • کد خبر : 2606787
 • ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱
لورس :نئو NEO یا اتریوم چینی چیست؟ معرفی کامل ارز دیجیتال Neo
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

نئو (NEO) یک بلاک چین همه کاره است که می‌تواند ارزهای دیجیتال را با استفاده از قراردادهای هوشمند راه‌اندازی و مدیریت کند. در ابتدا با نام Antshares شناخته می‌شد، اما در سال ۲۰۱۷ با چشم انداز تبدیل شدن به یک شبکه متن باز برای “اقتصاد هوشمند” به Neo تغییر نام داد.
در سال ۲۰۱۸ ارز دیجیتال نئو در بین ۱۰ رمز ارز برتر بازار قرار داشت. نئو از معدود ارزهای دیجیتال است که می‌تواند در چین فعالیت کند. در این مقاله از بلاگ پینگی، در مورد نئو به عنوان یک ارز دیجیتال و یک سرمایه گذاری بیشتر خواهید آموخت.
نئو چیست؟ نئو به عنوان پاسخ کشور چین به ارز دیجیتال اتریوم در نظر گرفته می‌شود. هر دو ارز دیجیتال از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند، اما NEO از بلاک چین منحصر به فرد خود برای بهبود شبکه اتریوم استفاده می‌کند. NEO خود را به عنوان شبکه توزیع شده برای اقتصاد هوشمند تعریف کرده است. منظور از اقتصاد هوشمند، رمز ارزها با هویت دیجیتال است که توسط قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌شود.
نامNeoنمادNEOوبسایت رسمیneo.orgوایت پیپرdocs.neo.orgاکسپلوررneoscan.ioمروری بر ارز NEO چه چیزی نئو را منحصر به فرد می‌کند؟..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

نئو (NEO) یک بلاک چین همه کاره است که می‌تواند ارزهای دیجیتال را با استفاده از قراردادهای هوشمند راه‌اندازی و مدیریت کند. در ابتدا با نام Antshares شناخته می‌شد، اما در سال ۲۰۱۷ با چشم انداز تبدیل شدن به یک شبکه متن باز برای “اقتصاد هوشمند” به Neo تغییر نام داد.

در سال ۲۰۱۸ ارز دیجیتال نئو در بین ۱۰ رمز ارز برتر بازار قرار داشت. نئو از معدود ارزهای دیجیتال است که می‌تواند در چین فعالیت کند. در این مقاله از بلاگ پینگی، در مورد نئو به عنوان یک ارز دیجیتال و یک سرمایه گذاری بیشتر خواهید آموخت.

بخوانید  داستان دومین جنگ دنیای کریپتو

نئو چیست؟

نئو به عنوان پاسخ کشور چین به ارز دیجیتال اتریوم در نظر گرفته می‌شود. هر دو ارز دیجیتال از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند، اما NEO از بلاک چین منحصر به فرد خود برای بهبود شبکه اتریوم استفاده می‌کند. NEO خود را به عنوان شبکه توزیع شده برای اقتصاد هوشمند تعریف کرده است. منظور از اقتصاد هوشمند، رمز ارزها با هویت دیجیتال است که توسط قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌شود.

نام Neo
نماد NEO
وبسایت رسمی neo.org
وایت پیپر docs.neo.org
اکسپلورر neoscan.io
مروری بر ارز NEO

چه چیزی نئو را منحصر به فرد می‌کند؟

به عنوان یک بلاک چین متن باز، نئو شباهت‌هایی به اتریوم (ETH) دارد و توسعه دهندگان پلتفرم‌های دیگر می‌توانند برای ایجاد قراردادهای هوشمند و ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) از آن استفاده کنند. در سال ۲۰۲۱، Neo مهاجرت به نسخه جدید N3 را آغاز کرد. برخی از خدمات و ویژگی‌های NEO عبارتند از:

پشتیبانی چند زبانه: نئو در تلاش است تا به یک بلاک چین مناسب برای توسعه دهندگان تبدیل شود. نئو ابزار Blockchain Toolkit را برای توسعه برنامه‌های بلاک چین ارائه می‌دهد و از زبان‌های برنامه نویسی پایتون، جاوا، تایپ‌اسکریپت، سی شارپ و Go پشتیبانی می‌کند.

بخوانید  والمارت به دنیای بزرگ انفتی ها و متاورس وارد میشود!

ذخیره سازی غیرمتمرکز: NeoFS یک شبکه ذخیره سازی توزیع شده و غیرمتمرکز است که می‌توانید از آن برای رمزگذاری و امنیت داده‌های خود استفاده کنید.

اوراکل بومی: Neo سرویس اوراکل مخصوص به خود را دارد که به توسعه دهندگان امکان دسترسی به منابع داده خارج از زنجیره را می‌دهد.

هویت خودمختار: NeoID یک ابزار هویت غیرمتمرکز است که احراز هویت کاربر را در برنامه‌های مبتنی بر بلاک چین فراهم می‌کند.

چه چیزی NEO را منحصر به فرد می‌کند؟

قابلیت همکاری: Neo یکی از اعضای بنیانگذار Poly Network است، اتحادی که برای تسهیل تراکنش‌ها در بلاکچین‌های مختلف است. سایر شبکه‌های پشتیبانی شده شامل اتریوم و بایننس چین هستند.

نئو همچنین اولین بلاک چین قراردادهای هوشمند متن باز بود که در چین تأسیس شد. به گفته توسعه دهندگان، ممنوعیت ارزهای دیجیتال در چین تأثیر کمی بر نئو داشته است. NEO یکی از بلاک چین‌هایی است که به شبکه خدمات مبتنی بر بلاک چین (BSN) خدمات می‌دهد و در تلاش است تا پذیرش توکن‌های NFT را در آنجا گسترش دهد.

بخوانید  سرمایه‌ گذاری بیت کوین در سال ۲۰۲۰؛ هر آنچه باید بدانید

مزایا و معایب ارز دیجیتال نئو NEO

مزایا معایب
نئو NEO یک شبکه برای ایجاد اقتصاد هوشمند ارائه می‌دهد NEO پلتفرم متمرکز است
سرعت تراکنش‌های NEO بیشتر از اتریوم است
جامعه توسعه دهندگان NEO کاملاً فعال هستند
برنامه نویسی NEO نسبت به سایر پروژه‌ها ساده‌تر است و می توان آن را در ۵ زبان برنامه نویسی مختلف انجام داد
مزایا و معایب ارز دیجیتال نئو NEO

تاریخچه ارز نئو

دا هونگفی و اریک ژانگ Antshares، یک پروتکل شبکه مبتنی بر بلاک چین را در ژوئن ۲۰۱۴ تأسیس کردند. آنها کد منبع را در سال بعد در Github منتشر کردند و شبکه اصلی پروتکل را در اکتبر ۲۰۱۶ راه اندازی کردند.

تیم پشتیبان Antshares تصمیم گرفت آن را در ژوئن ۲۰۱۷ به نئو تغییر نام دهد. این فقط یک تغییر نام نبود؛ زیرا هونگفی و ژانگ نیز برنامه‌های جدیدی را برای این پروژه مانند سیستم قراردادهای هوشمند جدید و همکاری با مقامات چین، ارائه کردند.

بخوانید  آمار DeFiLlama نشان می‌دهد که بلاکچین Base از بلاکچین Solana پیشی گرفته است.

شبکه نئو چگونه کار می‌کند؟

نئو اولین پلتفرم بلاک چین عمومی با دو توکن بود. از دو توکن NEO و GAS استفاده می‌کند که هر کدام عملکردهای متفاوتی را در شبکه انجام می‌دهند:

NEO یک توکن حاکمیتی است که به دارندگان حق رای دادن به جامعه نئو را می‌دهد. اعضای جامعه، بلاک چین را اداره می‌کنند.

GAS یک توکن کاربردی است که برای پرداخت هزینه تراکنش در شبکه نئو استفاده می‌شود. در هر بلوک جدید، ۵ توکن GAS ایجاد می‌شود. این شبکه ۱۰ درصد از این توکن‌ها را بین همه دارندگان نئو، ۸۰ درصد را برای رأی دهندگانی که به اعتبارسنجی تراکنش‌ها کمک می‌کنند و ۱۰ درصد را بین ۲۱ عضو شورای NEO توزیع می‌کند.

برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها، نئو از یک مکانیسم توافقی به نام «تحمل خطای بیزانسی واگذار شده» استفاده می‌کند. همان مفهوم کلی است که اثبات سهام، یکی از محبوب‌ترین سیستم‌ها برای بلاک چین‌هایی است که به دنبال تراکنش‌های سریع و ارزان هستند.

بخوانید  آیا اینترنت ایران دوباره قطع می‌شود؟

سیستم Neo به دارندگان توکن اجازه می‌دهد تا به گره‌های توافقی که نرم افزار Neo را اجرا می‌کنند، رأی دهند. آنها با قفل کردن یا استیک توکن‌های NEO خود می‌توانند رأی دهند، هر توکن نشان‌دهنده رأی برای گره اجماع انتخابی است.

گره‌های اجماع که بیشترین رای را دریافت می‌کنند به عنوان اعتباربخش عمل می‌کنند. برای اینکه بلاک جدیدی از تراکنش‌ها به بلاک چین اضافه شود، حداقل به اکثریت دو سوم اعتبار سنجی‌ها نیاز است.

 شبکه نئو چگونه کار می‌کند؟
شبکه neo چگونه کار می‌کند؟

همکاری‌های NEO با سایر پروژه‌ها

مهم‌ترین همکاری نئو تاکنون، شراکت با شبکه خدمات مبتنی بر بلاک چین (BSN) است. BSN توسط دولت چین ایجاد شد تا یک زیرساخت جهانی باشد که می‌تواند اقتصاد دیجیتال را تقویت کند.

نئو از معدود بلاک چین‌ها است که توسط BSN پشتیبانی می‌شود. به عنوان بخشی از عملکرد خود، با مرکز اطلاعات دولتی چین، China UnionPay و China Mobile برای ارتقای نوآوری بلاک چین و پذیرش گسترده همکاری خواهد کرد.

بخوانید  راه‌اندازی سرویس حساب حقوقی صرافی فرهاد اکسچنج

از آنجایی که توسعه دهندگان می‌توانند از Neo برای راه اندازی dApps استفاده کنند، اکوسیستم نئو شامل پروژه‌های مختلفی است. در ادامه چند نمونه از انواع پروژه‌های نئو آورده شده است:

 • Flamingo Finance، یک پروتکل مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای (DeFi) است؛
 • DogeRift، یک بازی بلاکچین بازی برای کسب درآمد که از NFT استفاده می‌کند؛
 • GhostMarket، یک بازار NFT است؛
 • DeepBrain Chain، یک شبکه غیرمتمرکز که قدرت محاسباتی را در اختیار شرکت‌های هوش مصنوعی قرار می‌دهد.

Da Hongfei، بنیانگذار نئو، Onchain، یکی از برترین شرکت های بلاک چین را نیز تاسیس کرد. Onchain از پلتفرم Neo به عنوان چارچوبی برای ساختار شبکه‌های توزیع شده خود استفاده می‌کند که به کسب‌و‌کارها در ساخت بلاک چین‌های خصوصی و عمومی کمک می‌کند.

آیا می‌توان با ارز NEO درآمد غیرفعال کسب کرد؟

نئو کسب درآمد غیرفعال را آسان می‌کند. همه دارندگان توکن NEO بخشی از توکن ابزار شبکه، GAS را دریافت می‌کنند. هر بار که یک بلوک جدید ایجاد می‌شود، توکن‌ها تولید می‌شوند. توکن‌های GAS به طور خودکار پاداش می گیرند.

بخوانید  لیست بهترین کیف پول هارمونی وان، معرفی ولت های ارز ONE

توجه داشته باشید که اگر توکن‌های NEO خود را در صرافی ارزهای دیجیتال ذخیره کنید، ممکن است این پاداش‌ها را دریافت نکنید.

شما می توانید با استیک توکن‌های NEO خود، مقدار GAS را افزایش دهید. وقتی ارز نئو را استیک می‌کنید، در فرآیند اعتبارسنجی تراکنش مشارکت می‌کنید.

این شبکه ۸۰ درصد از پاداش توکن GAS را بین کسانی که توکن‌های NEO خود را استیک می‌کنند، توزیع می‌کند، در حالی که تنها ۱۰ درصد در میان دارندگان توکن NEO که آنها را استیک نمی‌کنند، توزیع می‌کند. از آنجایی که تفاوت زیادی در پاداش وجود دارد، استیکینگ گزینه بهتری است.

ریسک‌های شبکه NEO

ارتباط نئو با دولت چین را می‌توان هم یک مزیت و هم ریسک در نظر گرفت. چین به سختگیری برای ارزهای دیجیتال معروف است. به نظر می‌رسد نئو در حال حاضر مهر تایید کشور را دارد، اما اگر این موضع تغییر کند، می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر رشد پروژه داشته باشد.

بخوانید  بیت کوین با چه زبانی برنامه نویسی شده است؟

رویکرد تیم Neo این بوده است که ابتدا بر توسعه فناوری، به ویژه ارتقاء N3 تمرکز کند. با این حال، در حالی که Neo این کار را انجام می دهد، جایگاه خود را نسبت به سایر پروژه‌های بلاک چین که بیشتر به ارتقاء اهمیت می‌دهند، از دست داده است.

همچنین شایان ذکر است که توکن‌های NEO غیرقابل تقسیم هستند، که می‌تواند استفاده از آنها را تا حدودی ناخوشایند کند. حتی یک رمزارز گران قیمت مانند بیت کوین (BTC) را می‌توان به ساتوشی تقسیم کرد که یک صد میلیونم بیت کوین ارزش دارد که برای ارز دیجیتال NEO امکان پذیر نیست.

اگر می‌خواهید آن را بخرید، بفروشید یا معامله کنید، باید یک عدد کامل مانند یک NEO یا ۱۰ NEO باشد. شما نمی‌توانید ۰٫۵ NEO یا ۵٫۷۵ NEO ارسال کنید. این امر استفاده از آن را برای انتقال وجه در مقایسه با سایر انواع ارزهای دیجیتال سخت‌تر می‌کند.

NEO 1
ریسک‌های شبکه NEO

کیف پول‌های ارز نئو

پس از خرید نئو شما به یک کیف پول ارز دیجیتال برای ذخیره دارایی‌های خود نیاز دارید. برخی از کیف پول‌های پشتیبانی کننده از NEO عبارتند از:

 • تراست ولت
 • اتمیک ولت
 • لجر
 • ترزور
 • Neon Wallet
 • Neotracker
بخوانید  علت ریزش آربیتروم چه بود؟ تحلیل و بررسی ارز دیجیتال (ARB)

آیا نئو ارز دیجیتال خوبی است؟

زمانی که نئو پس از تغییر نام تجاری خود راه اندازی شد، رقیب قدرتمندی برای اتریوم به حساب می‌آمد و حتی برای مدت کوتاهی «اتریوم چین» نامیده شد. بازار هر دو ارز دیجیتال برای شروع سال ۲۰۱۸ داغ بود. از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲، اتریوم ۳۸۷ درصد افزایش یافت. از سوی دیگر، نئو ۶۶ درصد از ارزش خود را از دست داد.

جمع بندی

نئو که با نام “اتریوم چین”نیز شناخته می‌شود، قصد دارد یک پلتفرم هوشمند ایجاد کند که در آن توسعه دهندگان بتوانند به راحتی برنامه‌های غیرمتمرکز را بر اساس محصولات و خدمات واقعی بسازند و در عین حال به داده های خارجی که می‌توانند برای این برنامه‌ها استفاده شوند نیز دسترسی داشته باشند. Neo بخش عملیات قراردادهای هوشمند را با افزودن ویژگی‌های بیشتر برای توسعه‌دهندگان و تضمین حاکمیت در یک محیط غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر، پیش می‌برد.

هر کسی می‌تواند با استفاده از ارزهای NEO، که نشان‌دهنده مرکز سیستم اقتصاد هوشمند نئو است، یک گره را راه‌اندازی کرده و در حاکمیت شبکه شرکت کند. برای شروع سرمایه گذاری در صرافی پینگی ثبت نام کنید.

بخوانید  داستان دومین جنگ دنیای کریپتو
لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2606787

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها