اخبار ارز دیجیتال

نتایج یک نظرسنجی: بیت کوین تا سال ۲۰۵۰ یکه‌تاز اقتصاد جهانی خواهد شد

وب‌سایت فایندر (Finder) اخیراً نظرسنجی‌ای را منتشر کرده که در آن نیمی از شرکت‌کنندگان گفته‌اند بیت کوین تا سال ۲۰۵۰ به قدرت اصلی امور مالی جهان تبدیل خواهد شد.

به گزارش کوین دسک، وب‌سایت فایندر که در حوزه امور مالی فعالیت می‌کند، اخیراً نظرسنجی را منتشر کرده که در آن ۵۴ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند بیت کوین تا سال ۲۰۵۰ به یکه‌تاز امور مالی جهان تبدیل خواهد شد. در این میان ۴۴ درصد هم معتقدند که این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد.

در این نظرسنجی که روز پنجشنبه با عنوان «گزارش پیش‌بینی قیمت بیت کوین» منتشر شد، ۴۲ تن از فعالان حوزه پژوهش و آموزش، امور مالی و فناوری حضور داشته‌اند. ۱۵ درصد از شرکت‌کنندگان این اتفاق را هایپر بیتکونیزیشن (Hyperbitcoinisation) یا گسترش شدید بیت کوین می‌نامند و معتقدند که این اتفاق در سال ۲۰۳۵ رخ خواهد داد.

پذیرش بیت کوین در کشورهای در حال توسعه به‌عنوان عامل اصلی این پیشرفت تلقی می‌شود. ۳۳ درصد از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی گفته‌اند که تا ۱۰ سال آینده بیت کوین به ارز منتخب کشورهای در حال توسعه تبدیل خواهد شد. ۲۲ درصد هم معتقدند که پذیرشی در این ابعاد بیش از ۱۰ سال زمان می‌برد.

الکس اسوتسکی (Aleks Svetski)، مدیرعامل پلتفرم معاملاتی اَمبر (Amber)، با اشاره به تصمیم السالوادور برای پذیرش بیت کوین به‌عنوان ارز قانونی خود و استفاده گسترده آن در ونزوئلا به‌عنوان ابزاری برای مقابله با تورم، گفت:

این محرک در ادامه قوی‌تر هم خواهد شد. جالب اینجاست که این کشورهای آسیب‌دیده سریع‌تر از کشورهای توسعه‌یافته متحول خواهند شد، چراکه بیت کوین مدل حکومتی کشورها را تضعیف می‌کند.

این نظرسنجی پیش‌بینی کرده‌ است که قیمت بیت کوین تا دسامبر ۲۰۲۵ (آذر ۱۴۰۴) به ۳۱۸,۴۱۷ دلار می‌رسد. این رقم ۶۱ درصد بالاتر از قیمت پیش‌بینی شده در نظرسنجی مشابهی است که در پایان سال ۲۰۲۰ انجام شد.

نتایج یک نظرسنجی: بیت کوین تا سال ۲۰۵۰ یکه‌تاز اقتصاد جهانی خواهد شد

در این باره بیشتر بخوانید

  • پیش‌بینی کایزر مبنی بر افزایش ۱۰۰،۰۰۰ دلاری بیت‌کوین
  • مایک نووگراتز: سال آینده ورق به نفع بازار ارزهای دیجیتال برخواهد گشت
  • مدیر بیتمکس: در سال ۲۰۱۹ بیت کوین به ۱۰۰۰۰ دلار خواهد رسید
  • قیمت بیت کوین به ۱۳,۲۰۰ دلار رسید؛ حرکت بعدی چیست؟
  • قیمت بیت کوین از ۱۴,۲۰۰ دلار عبور کرد؛ رکوردشکنی قراردادهای اختیار

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا