اخبار ارز دیجیتال

نتایج یک نظرسنجی: کمبود دانش باعث عدم پذیرش ارزهای دیجیتال می‌شود

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که کمبود دانش در میان عموم افراد ممکن است بزرگترین مانع در مقابل پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال باشد.

به گزارش کوین تلگراف، نظرسنجی‌ای که صرافی بیت کوین همتابه‌همتای پکسفول (Paxful) آن را انجام داده است، نشان می‌دهد که آمریکایی‌هایی که از نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال آگاهند، بر این باورند که بزرگترین مانع بر سر راه ورود ارزهای دیجیتال به جریان اصلی و پذیرش گسترده آن‌ها توسط عموم مردم، کمبود دانش است.

در این نظرسنجی، که تلاش دارد نگاهی به چشم‌انداز بلندمدت ارزهای دیجیتال بیندازد، ۵۰۰ مرد و زن آمریکایی با درک و دانشی کامل و صحیح از دارایی‌های دیجیتال شرکت کردند.

به عقیده حدود ۵۴ درصد از پاسخ‌دهندگان، دانش محدود از ارزهای دیجیتال در میان عموم مردم بزرگترین مانع در مقابل استفاده گسترده از دارایی‌های دیجیتال است.

این در حالی بود که ۳۴ درصد از پاسخ‌دهندگان کمبود امکاناتی مانند دسترسی به اتصال اینترنت، رایانه، یا تلفن هوشمند را بزرگترین مانع در مقابل پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال می‌دانستند و ۱۱ درصد هم هیچ عامل خاصی را به عنوان مانعی مهم در مقابل استفاده عموم از دارایی‌های دیجیتال ذکر نکردند.

نتایج نظرسنجی دیگر در مقابل نظرسنجی پیشین پکسفول دارای تضادی مشهود است. در نظرسنجی قبلی، که تقریبا هفت ماه پیش منتشر شد، نگرش نسل هزاره (افرادی که طی دو دهه پیش از هزاره دوم میلادی و بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰ به دنیا آمده‌اند) و نسل اینترنت (افرادی که بعد از سال ۲۰۰۰ به دنیا آمده‌اند و از کودکی با اینترنت بزرگ شده‌اند) در خصوص ارزهای دیجیتال مورد بررسی قرار گرفته بود.

مطالعه‌ای که در سپتامبر ۲۰۱۹ (شهریور ۱۳۹۸) انجام شد نشان داد که بزرگسالان رده سنی ۱۸ تا ۴۲ سال که دانشی نسبی از ارزهای دیجیتال دارند بر این باورند که دو عامل کمبود دانش در این حوزه و همچنین قوانین و مقررات، هر کدام با ۱۴ درصد، کم‌اهمیت‌ترین موانع برای پذیرش ارزهای دیجیتال هستند. در حالی که ۳۷ درصد عدم اعتماد را بزرگترین مانع ارزهای دیجیتال می‌دانند.

با این حال، هر دو نظرسنجی حاکی از آن است که اکثر پاسخ‌دهندگان معتقدند که دارایی‌های دیجیتال جایگزین مناسب و معتبری برای سیستم بانکی هستند.

نظرسنجی جدید پکسفول همچنین نشان داد که دو سوم شهروندان آمریکایی بر این باورند که ایالات‌متحده بیشترین نقش و تاثیر را در بازارهای ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ دارد، پس از آن بریتانیا، جنوب شرق آسیا، و اروپا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

دو سوم پاسخ‌دهندگان آمریکایی معتقدند که پرداخت‌های دیجیتال اصلی‌ترین کاربرد ارزهای دیجیتال هستند. مسئله‌ای که مهر تاییدی بر یافته‌های پیشین است.

بر اساس مطالعه‌ای که توسط نشریات اکونومیست (The Economist) و «Crypto.com» بین بیش از ۳,۰۰۰ مصرف‌کننده ارزهای دیجیتال در اقتصادهای توسعه‌یافته و در حال توسعه صورت گرفت، ۳۴ درصد افراد پرداخت‌های دیجیتال را اصلی‌ترین کاربرد دارایی‌های دیجیتال می‌دانند؛ رقمی که از میزان تخمین‌زده‌شده بیشتر بود. همچنین، ۳۵ درصد کاربران Crypto.com پرداخت‌های دیجیتال را به عنوان مهم‌ترین مورد استفاده ارزهای دیجیتال تلقی می‌کنند. شباهت رویکرد میان مصرف‌کنندگان و کاربران ارزهای دیجیتال در این تحقیق به خوبی مشخص است.

مطالعه دیگری که اخیرا توسط ویژوئال آبجکتس (Visual Objects) انجام شد نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال اغلب برای خرید مواد غذایی و پوشاک استفاده می‌شوند.

The post نتایج یک نظرسنجی: کمبود دانش باعث عدم پذیرش ارزهای دیجیتال می‌شود appeared first on ارزدیجیتال.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا