اخبار ارز دیجیتال

نرخ بهره منفی بانک مرکزی انگلیس، بهترین تبلیغ برای بیت کوین !

به گفته تون ویز (Tone Vays)، معامله‌گر کهنه کار، سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین نمی‌توانند بیشتر از این انتظاری داشته باشند، چراکه اقدامات بانک مرکزی انگلیس برای محافظت از واحد پولی خود در برابر برگزیت (Brexit) و ویروس کرونا بهترین تبلیغ برای بیت کوین است.

هزینه تراشی یکی دیگر از بانک‌های‌ مرکزی بزرگ برای مردم آنهم به بهانه حفظ ارزش واحد پولی خود، می‌تواند بهترین تبلیغ برای بیت کوین باشد.

همانطور که در گزارش بلومبرگ از جلسه روز پنجشنبه آمده است، بانک مرکزی انگلیس (BoE) آخرین بانک مرکزی بوده است که در مورد نرخ سود منفی بحث کرده.

نرخ سود منفی؛ بهترین تبلیغ بیت کوین

طبق نتایج این جلسه، بانک مرکزی انگلیس در خصوص نرخ سود منفی با قانونگذاران بانکی وارد مذاکره خواهد شد. این رویکرد عملاً بدان معناست که مؤسسات وام دهنده و در نتیجه سپرده گذاران باید برای ذخیره دارایی‌های خود پول نقد پرداخت کنند.

دلیل چنین سیاستگذاری تأثیر ویروس کرونا بر اقتصاد و آینده مبهم برگزیت، توافق یا عدم توافق، است. پس از انتشار این خبر، یک تحلیلگر به بلومبرگ گفت:

“بانک به دلیل‌ عدم اطمینان، همه گزینه‌ها را روی میز نگهداشته است.”

روز پنجشنبه، پوند در برابر ارزهای مهم افت کرد، در حالی که قانون‌گذاران پیشتر تأیید کرده بودند که نرخ بهره فعلاً در حد ۰.۱ درصد باقی خواهد ماند.

نمودار ترازنامه بانک مرکزی انگلیس (پاوند)

نمودار ترازنامه بانک مرکزی انگلیس (پاوند)

طرفداران بیت کوین بلافاصله مشکلات بانک مرکزی انگلیس را مشاهده و استدلال کردند که چنین سیاستی به سادگی هم اعتبار پول فیات و هم موقعیت خود بانک مرکزی را تضعیف خواهد کرد. تایلر وینکلوس (Tyler Winklevoss) در توییتر خود نوشت:

“وای، بانک انگلیس در مورد نرخ بهره منفی بحث می‌کند. اگر آن‌ها این موضوع را بپذیرند، به شما پول می‌دهند تا وام بگیرید. این بهترین تبلیغ برای بیت کوین بود که آنها می‌توانستند انجام دهند، شما می‌توانید پول آن‌ها را بگیرید و روی بیت کوین سرمایه‌گذاری بلندمدت کنید.”

تون ویز نیز پیشنهادات مشابهی داشت. وی در پاسخ به وینکلوس بیان کرد:

“من فکر نمی‌کنم هیچ بانکی به شما وام بدهد، اما آن‌ها برای ذخیره یا پس‌انداز پول خود در بانک از شما کارمزد خواهند گرفت، یک سرمایه‌گذار بلندمدت بیت کوین دیگر چه توقعی می‌تواند داشته باشد! ممنون بانک انگلستان، شما کمک می‌کنید که پذیرش بیت کوین بیشتر شود.”

بانک، کمک‌های مالی و بیت کوین

برخی افراد تصمیمات در ارتباط با نرخ بهره موقت (Interim Interest Rate) را هدف گرفته‌اند.

کریستوفر بندیکسن (Christopher Bendiksen)، رئیس بخش تحقیقات سیاست‌گذاری سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال کوین‌شیرز (Coinshares)، در توییتی نوشت:

“یکی از مهمترین قیمت‌ها در جامعه ما با رأی تعیین می‌شود. شما درست خواندید. در سال۲۰۲۰، هشت مرد میانسال و یک زن چند بار در سال دور هم جمع می‌شوند تا ارزش پول را تعیین کنند. این امر برای فرزندان ما غیرقابل باور به نظر خواهد رسید.”

همانطور که کوین تلگراف گزارش داده است، بانک انگلستان به ویژه در محافل بیت کوین بدنام است. دولت انگلستان در آستانه تولد بیت کوین در سال ۲۰۰۹ بخش بانکی را یکجا نجات داد. آنها حتی جلوی انتشار مقاله‌ی روزنامه تایمز درباره پیدایش بیت کوین را گرفتند.

اخیراً، واکنش‌های بانک‌های مرکزی به ویروس کرونا باعث تقویت این ایده شده است که بیت کوین به طور فزاینده‌ای به عنوان یک محافظ در برابر ارزهای فیات عمل خواهد کرد.

این هفته، فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات متحده) به برخی سؤالات در خصوص برنامه‌اش برای فاصله گرفتن از اهداف تورمی پاسخ داده است، روندی که موجب تضعیف دلار آمریکا و احتمالا تقویت بیشتر دارایی‌های امن مانند طلا و بیت کوین خواهد شد.

حتی بانک مرکزی انگلیس هم ماه گذشته به نوبه خود بیان کرده بود که نرخ بهره منفی، به اقتصاد انگلیس آسیب خواهد زد.

بانک مرکزی اروپا (European Central Bank) یا ECB از سال ۲۰۱۶ نرخ‌های بهره منفی را اعمال کرده، اما چنین اقدامی در طول تاریخ برای اولین بار در انگلستان رخ خواهد داد.

منبع: Cointelegraph

نوشته نرخ بهره منفی بانک مرکزی انگلیس، بهترین تبلیغ برای بیت کوین ! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا