نظرسنجی: ۲۶٪ از سرمایه گذاران نهادی به دنبال افزایش خرید رمزارز هستند

0
42

بنابر نظرسنجی انجام شده، بیش از ۲۶ درصد از سرمایه گذاران نهادی که کنترل ده‌ها بیلیون دارایی را در اختیار دارند،‌ به دنبال افزایش سرمایه گذاری در رمزارز و بیت کوین هستند.

سرمایه گذاران نهادی، همچون صندوق‌های بازنشستگی، مدیریت کنندگان دارایی و دفاتر خانواده، معتقدند که رشد حوزه رمزارز همچنان ادامه خواهد یافت و آن‌ها قصد دارند خریدهای بیشتری انجام دهند.

مطالعه جدیدی که توسط یک شرکت بیمه رمزارز تهیه شده است، نشان می‌دهد بیش از ۲۶٪ از سرمایه گذاران نهادی بررسی شده که مشترکاً نزدیک به ۸۰ بیلیون دلار دارایی را مدیریت می‌کنند، قصد دارند دارایی‌های دیجیتال خود را افزایش دهند.

آمادگی سرمایه گذاران نهادی برای خرید رمزارزهای بیشتر

اگرچه در چند وقت گذشته علاقه سرمایه‌گذاران نهادی همچون شرکت مدیریت دارایی دیجیتال گری اسکیل (Grayscale)، رو به افزایش بوده است اما نظرسنجی اورتس (Evertas) پیشنهاد می‌کند که این سرمایه‌گذاری‌ها در حال شتاب گیری هستند.

مطالعه صورت گرفته توسط این شرکت نشان داد ۲۶٪ از کل شرکت کنندگان بر این باورند که صندوق‌های بازنشستگی، دفاتر خانواده، بیمه‌ها و صندوق‌های ذخیره ارزی به طور چشمگیری خرید ارزهای دیجیتال را افزایش خواهند داد.

سرمایه گذاران نهادی رمزارز

افزایش سرمایه گذاران نهادی رمزارز

۶۴٪ دیگر پاسخ دادند که انتظار افزایش جزئی دارند. اکثریت شرکت کنندگان در این نظرسنجی علاقه روزافزون به دارایی‌های دیجیتال را با بهبود زیرساخت‌های نظارتی در بازار مرتبط دانستند. ۸۴٪ پاسخ دادند که هر چه قوانین روشن‌تر وضع شود، سرمایه گذاران محافظه کار بیشتری برای پیوستن به این حوزه اقدام خواهند کرد.

۸۰٪ از شرکت کنندگان اظهار داشتند که بازار رمزارزها در مقایسه با بخش‌های مالی سنتی، مانند بازار سهام و اوراق قرضه (Bond) هنوز کوچک است. با این وجود، آن‌ها انتظار دارند با جذب سرمایه‌گذاری و نقدینگی بیشتر، این بازار در پنج سال آینده شکوفا شود.

دیگر نگرانی‌های سرمایه گذاران نهادی برای ورود به رمزارز

با وجود یافته‌های خوشبینانه این نظرسنجی، برخی از سرمایه‌گذاران نهادی همچنان در خصوص برخی مسائل خاص حوزه ارز دیجیتال نگران هستند. بیشترین پاسخ انتخاب شده (۵۶٪) نشان می‌دهد که آن‌ها بیشتر نگران کمبود پوشش بیمه دارایی‌های دیجیتال هستند.

۵۴٪ از شرکت کنندگان اظهار کردند که در خصوص شیوه‌های کاری و روش‌های رسیدگی شرکت‌های فعال در این حوزه که به سرمایه گذاران نهادی خدمت رسانی می‌کنند “بسیار نگران” هستند. شرکت کنندگان به دیگر موارد نگران کننده بالقوه، از جمله “کیفیت خدمات حضوری، در دسترس بودن و کیفیت میزهای معاملاتی و امکانات گزارش دهی” نیز اشاره کردند.

جی گدانسکی (J. Gdanski)، بنیانگذار و مدیرعامل اورتاس، اظهار داشت:

“تحقیقات ما نشان می‌دهد که به طور کلی سرمایه گذاران نهادی مشتاق هستند بیشتر به فضای رمزارزها و دارایی‌های دیجیتال ورود کنند، اما به وضوح می‌توان بسیاری از مشکلات را در زیرساخت‌های حمایتی این بازارها مشاهده کرد که خود عامل نگران کننده‌ای برای این نهادها هستند. اگر که بنا باشد سرمایه‌گذاری بالقوه سرمایه‌گذاران نهادی در حوزه دارایی‌های دیجیتال به طور کامل محقق شود، قطعاً باید به این موارد نگران کننده رسیدگی گردد.”

خالی از لطف نخواهد بود که به گزارش دیگری در همین ارتباط اشاره کنیم که توسط فیدلیتی اینوستمنت (Fidelity Investments)، غول خدمات مالی چند ملیتی ایالات متحده، منتشر شده است. این سازمان از سرمایه‌گذاران نهادی در مورد چگونگی مواجهه آن‌ها با دارایی‌های دیجیتال سوال کرد و ۳۶٪ از آنها اظهار داشتند که صاحب بیت کوین یا رمز ارزهای دیگر هستند.

نوشته نظرسنجی: ۲۶٪ از سرمایه گذاران نهادی به دنبال افزایش خرید رمزارز هستند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید