اخبار ارز دیجیتال

نقش کلیدی شرکت گری اسکیل در تعیین قیمت بیت کوین

نقش کلیدی شرکت گری اسکیل در روند صعودی قیمت بیت کوین

نقش کلیدی شرکت گری اسکیل (Grayscale) در روند قیمت ، پذیرش و عرضه بیت کوین (Bitcoin) در حال افزایش است. زیرا این شرکت در حال حاضر بیش از ۳ درصد از کل ۲۱ میلیون بیت کوین را در اختیار دارد.

گری اسکیل با در اختیار داشتن مدیریت پیشرو دارایی‌های دیجیتال، همچنان کنترل بیشتری در عرضه بیت کوین پیدا می‌کند. طبق برآوردهای اخیر، این شرکت در حال حاضر بیش از ۳ درصد از ۲۱ میلیون بیت کوین موجود را در اختیار دارد.

سلطه گری اسکیل بر بیت کوین

گری اسکیل در سال ۲۰۱۳ با دارا بودن بیش از ۲۷ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت خود، تبدیل به بزرگترین صندوق مدیریت دارایی‌های دیجیتال شد.

بدون شک گری اسکیل بیت کوین تراست (GBTC) یکی از شناخته ‌شده‌ترین خدمات ارائه شده در این شرکت است که مؤسسات را قادر می‌سازد تا با توجه به اعتمادی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ﺁمریکا (SEC) دارند، در صف معاملات بیت کوین قرار گیرند.

سرمایه گذاران با تخصیص اعتبار در GBTC سهام خود را با اعتماد خریداری می‌کنند. آنها با این ذهنیت که گری اسکیل مقادیر زیادی بیت کوین دارد و از آنها پشتیبانی خواهد کرد چنین سرمایه‌گذاری‌ای را انجام می‌دهند. این شرکت در یک سال گذشته مقادیر زیادی BTC را خریداری کرده است تا بتواند تقاضای روز افزون مردم را پاسخگو باشد.

مدیر دارایی این شرکت در گزارش سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ میلادی خود خاطر نشان کرده بود “در حالی که عرضه بیت کوین‌های تازه ایجاد شده به دلیل هاوینگ در می سال ۲۰۲۰ نصف شده است، سرعت جذب BTC به صندوق گری اسکیل به طرز چشمگیری افزایش یافته است.”

این صندوق چه تعداد بیت کوین در اختیار دارد؟

گزارش‌های اخیر تنها یکی از نمونه‌های خرید رگباری بیت کوین توسط گری اسکیل بوده است. بلاک پورت (Bloqport)، پلتفرم مانیتورینگ بازار رمزارز، بیان کرده است که این صندوق مدیریت دارایی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۲۴۴ بیت کوین خریداری کرده است. برای اینکه دید بهتری در خصوص مقدار BTC خریداری شده بدست آورید، بهتر است بدانید که قیمت این مقدار بیت کوین معادل ۶۰۰ میلیون دلار است.

در نهایت، بلاک پورت خاطر نشان کرد که بیت کوین‌های تحت مدیریت شرکت گری اسکیل ۳ درصد از کل بیت کوین‌های موجود در دنیا را شامل می‌شود. این آماری است که توسط مدیران این صندوق نیز تأیید شده است.

با یک حساب ساده می‌توان اینطور نتیجه گرفت که این مقدار برابر با ۶۴۳۸۰۱ BTC، یا ۳.۰۱۳ درصد از کل ۲۱ میلیون بیت کوین قابل عرضه، است. علاوه بر این می‌توان گفت که گری اسکیل هم اکنون ۳.۴۰ درصد از کل ۱۸،۶۰۴،۰۰۰ بیت کوین استخراج شده را در اختیار دارد.

نوشته نقش کلیدی شرکت گری اسکیل در تعیین قیمت بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا