اخبار ارز دیجیتال

نویسنده بنام : بیت کوین قایق نجات است ؛ طوفان مالی دنیا را فرا می‌گیرد

افزایش بدهی و تورم می‌تواند سال‌هایی طوفانی را برای اقتصاد جهانی ایجاد کند. جف بوث (Jeff Booth)، نویسنده و کارآفرین مشهور، در دورانی که بانک‌های مرکزی در حال تشدید بدهی‌های کلان بانکی هستند، بیت کوین را به عنوان یک دارایی ضروری برای سرمایه‌گذاری و یک قایق نجات تأیید کرد.

بوث در رشته توییتی بیان کرد که بانک‌های مرکزی گمان می‌کنند با افزایش انفجاری بدهی‌هایشان، می‌توانند به طریقی از مشکل بدهی‌های کلان خود فرار کنند. بوث دیروز (۱۶ سپتامبر) اظهار داشت:

“به نظرم، داشتن بیت کوین ضروری است، نه تنها برای ثروت و سرمایه‌گذاری، بلکه به عنوان یک قایق نجات. لطفاً خودتان تحقیق کنید.”

جف بوث، نویسنده کتاب هزینه فردا (The Price of Tomorrow)، کتابی با محوریت تورم، اشاره کرد که حتی قبل از اینکه شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهانی را به چالش بکشد، اقتصاد جهانی با ارزش حدودی ۸۸ تریلیون دلار از بدهی ۲۵۰ تریلیون دلاری رنج می‌برده است که ۱۸۵ تریلیون دلار از آن طی۲۰ سال گذشته ایجاد شده است.

طبق اطلاعات وبسایت یواس دبتکلاک (usdebtclock.org)، ایالات متحده با بدهی ۲۶.۷ تریلیون دلاری (بیش از ۱۰ درصد از کل بدهی‌های جهانی) در صدر فهرست بدهی‌های ملی قرار دارد. به اعتقاد بوث فرقی نخواهد داشت که زخم چرکین بدهی‌های جهانی چه زمان و به چه شکل باز شود، در نهایت نتایج آن برای اقتصاد جهانی کشنده خواهد بود.

بوث معتقد است که تنها دو انتخاب در مواجهه با این موضوع باقی مانده که هر دوی آنها ترسناک هستند. اولین گزینه پرداخت دولتی بدهی جهانی و در نتیجه وقوع رکود تورمی است، که سقوط سیستم بانکی را در پی خواهد داشت. دومین گزینه نیز پرداخت آن از طریق تورم بیش از حد است، که به نظر می‌رسد از قبل با چاپ گسترده پول شروع شده باشد. بوث افزود:

“به نظر من، وجود بیت کوین نه فقط برای حفظ دارایی شما بلکه به عنوان یک قایق نجات، ضروری است.”

این نظرات در یک فضای تورمی مطرح شده است. در اواخر ماه آگوست، جرمی پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده اعلام کرد که بانک مرکزی دیگر تورم را به عنوان تهدید اصلی رشد اقتصادی تلقی نخواهد کرد.

او روز چهارشنبه، ۱۶ سپتامبر، فاش کرد که فدرال رزرو تصمیم گرفته است نرخ بهره کوتاه مدت برای سال‌های آینده را بین۰ تا ۰.۲۵ درصد نگه دارد، در حالی که در صورت لزوم ممکن است اجازه دهد تورم از آستانه ۲ درصد بگذرد.

مانند اکثر بانک‌های مرکزی، فدرال رزرو نیز در تغییر اهداف قابل قبول و غیرقابل قبول نرخ تورم، دست خود را باز گذاشته است. این آزادی عمل، اقداماتی همچون محفوظ داشتن حق چاپ چندین تریلیون دلار پول، تحت عنوان اقدامات محرک اقتصادی را نیز شامل خواهد شد. دولت‌ها برای پاک کردن کوه بدهی‌هایی که ایجاد کرده‌اند، اساساً باید ارزهای خود را بی‌ارزش کنند.

جف بوث یکی از طرفداران بیت کوین است که سعی دارد توجهات را به مشکلات بانکداری کنونی جلب کند، که به نظر می‌رسد انعکاس دهنده اتفاقاتی باشند که پیشتر و در سال ۲۰۰۸ رخ دادند.

کتاب “هزینه فردا” او درباره دو روند خطرناک اقتصادی هشدارهایی جدی داده است که به نظر او، عمدتاً نادیده گرفته می‌شوند. این کتاب ادعا می‌کند که فناوری و کاهش قیمت باعث بیکاری گسترده و ادامه‌دار خواهد شد، در حالی که اقتصاد جهانی بر اساس کوهی از بدهی‌های ناپایدار پایه‌ریزی شده است. با این حساب، بیت کوین ممکن است یکی از معدود قایق‌های نجات باقی مانده باشد.

منبع: Cointelegraph

نوشته نویسنده بنام : بیت کوین قایق نجات است ؛ طوفان مالی دنیا را فرا می‌گیرد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا