اخبار ارز دیجیتال

نگاه سرمایه گذاران به طلا پس از سقوط بیت کوین به تراز ۳۰۰۰۰ دلار

سقوط بیت کوین به تراز ۳۰۰۰۰ دلار

پس از سقوط روز گذشته بیت کوین (BTC) به ۳۰۰۰۰ دلار ، شرکت سرمایه گذاری جی پی مورگان می‌گوید که سرمایه گذاران بزرگ ممکن است به خاطر این نوسان قیمتی زیاد و ریسک بالای این دارایی به سمت طلا جذب شوند.

در طی یک سال گذشته، با توجه به رشد بیت کوین و سایر رمزارزها، تعداد زیادی از سرمایه گذاران کلان و شرکت‌های سرمایه‌گذاری ترغیب به خرید و نگهداری این دارایی بعنوان یک ذخیره ارزش شدند. اما هم اکنون با توجه به افزایش حس ترس و عدم اطمینان در مورد روند بلندمدت بیت کوین، ریسک سرمایه گذاری در آن‌ها نیز افزایش پیدا کرده و افراد ریسک گریز ترجیح می‌دهند که دارایی‌های امن‌تری مثل اوراق قرضه یا طلا را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.

طبق یادداشت نوشته شده توسط تحلیلگران تحقیقاتی در بانک سرمایه گذاری آمریکایی جی پی مورگان، سرمایه گذاران نهادی در خلال آخرین اصلاح بیت کوین به سمت طلا جذب شده‌اند به طوریکه جریان وجوه مالی شرکت‌ها به سمت بیت کوین در سه ماهه اول سال به تدریج کند شده و در اواخر آوریل منفی نیز شده است. بازار رمزارزها هنوز به بلوغ کامل نرسیده و نوسانات شدید آن نیز بیانگر چنین چیزی است.

جذابیت دوباره‌ی طلا ؟

علت کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بیت کوین هنوز کاملاً روشن نیست اما یکی از احتمالات این است که افزایش قیمت قابل توجه رمزارزها در یک ساله اخیر، آن‌ها را از محدوده خرید جذاب خود خارج کرده و نوسانات شدید چند روز گذشته نیز مزید بر علت شده است.

با توجه به اصلاح عمیق روز گذشته ارزهای دیجیتال، ممکن است این دارایی‌ها دوباره برای سرمایه گذاران جذاب شده باشد و به همین خاطر محققان جی پی مورگان به مشتری‌های خود خاطر نشان کردند که همچنان روند حرکتی بیت کوین در بلند مدت صعودی است و هنوز نمی‌توان گفت که بازار کریپتو تمام شده است.

نوشته نگاه سرمایه گذاران به طلا پس از سقوط بیت کوین به تراز ۳۰۰۰۰ دلار اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا