اخبار ارز دیجیتال

نیروی فضایی آمریکا هم NFT عرضه می‌کند

نیروی فضایی ایالات متحده، به‌زودی مجموعه‌ای از توکن‌های غیرمثلی (NFT) خود را راه‌اندازی و عرضه می‌کند. این توکن‌ها نمایانگر ماهواره‌بر‌ها، لباس‌های فضایی و سایر عناصر نمادین فضانوردی خواهند بود.

به گزارش کوین تلگراف، نیروی فضایی ایالات متحده (شاخه‌ای از نیروهای مسلح امریکا که دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین این کشور آن را تأسیس کرد) در حال راه‌اندازی و عرضه مجموعه‌ای از توکن‌های غیرمثلی (NFT) است.

نیروی فضایی ایالات متحده (USSF)، روز دوشنبه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با پلتفرم توکن‌های غیرمثلی اترنیتی چین (Ethernity Chain)، به‌منظور انتشار نسخه‌های دیجیتالی کوین‌ها و برچسب‌های طراحی‌شده برای پرتاب پنجمین ماهواره‌بر سامانه موقعیت‌یاب GPS Block III همکاری می‌کند.

این توکن‌های NFT، نمایانگر ماهواره‌بر‌ها، لباس‌های فضایی و سایر عناصر نمادین فضانوردی خواهند بود. در حال حاضر، اولین NFT از این مجموعه راه‌اندازی شده و به نام نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong)، پیشگام عرصه فضانوردی و اولین شخصی که بر ماه قدم گذاشت، نام‌گذاری شده است.

طبق اعلامیه اترنیتی‌ چین، این توکن‌های غیرمثلی در واقع توکن‌های تعاملی واقعیت افزوده خواهند بود. به‌عنوان مثال، یکی از این توکن‌ها، نمایانگر تصویری سه‌بُعدی از ۲۷ ماهواره در حال چرخش به دور زمین است که دانشمندان آن را صورت فلکی [تشکیل‌شده از ماهواره‌های] سیستم موقعیت‌یاب جهانی (GPS) توصیف می‌کنند. مزایده این توکن غیرمثلی با پیشنهاد اولیه ۱ دلار شروع شده و مجموعه‌های آن که از ۲۵ تا ۱۰۰ قطعه تشکیل شده‌اند، با پیشنهاد‌های اولیه ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ دلاری قیمت‌گذاری شده‌اند.

نیک رزُ مدیرعامل اترنیتی‌ چین در بخشی از این اعلامیه گفت:

این یک فرصت تاریخی برای توکن‌های غیرمثلی و فضای بلاکچین است که این صنعت را به پیش‌ می‌راند و لحظه‌ای را به عنوان تلاقی تکنولوژی و آینده‌پژوهی، در تاریخ ثبت می‌کند. اکنون می‌­توانیم این پرتاب و دستاورد‌های تاریخ‌ساز نیل آرمسترانگ را بر روی یک دفتر کل تغییرناپذیر ثبت کنیم و با ایجاد یک توکن غیرمثلی که مردم می‌توانند در [خریدوفروش] آن مشارکت کنند، آن را برای همیشه به خاطر بسپاریم.

گفته می‌شود که این ماهواره، سیستم‌های موقعیت‌یابی و ناوبری دقیق جهانی را به کاربران نظامی و غیرنظامی ارائه می‌دهد.

نیروی فضایی ایالات متحده، در سال ۲۰۱۹ به دستور دونالد ترامپ به‌عنوان شاخه‌ای مستقل از نیروهای مسلح تأسیس شد. در آن زمان بسیاری از نهادها، تأسیس این نیرو را به سخره گرفتند؛ چرا که در آن زمان بیشتر نگرانی‌ها حول مسائل داخلی و بین‌المللی بود. حتی در آن زمان، یک سریال کمدی نیز به همین نام (نیروی فضایی) ساخته شد.

نیروی فضایی آمریکا هم NFT عرضه می‌کند

در این باره بیشتر بخوانید

  • ارسال بیت کوین به آدرس‌های ایرانی ممنوع شده توسط آمریکا با این پیام: نمی‌توانید تحریم کنید !
  • راس اولبریک برای نجات از زندان و کسب عفو ریاست جمهوری از جامعه ارزهای دیجیتال درخواست کمک کرد
  • وزیر خزانه‌داری آمریکا: نظارت بر ارزهای دیجیتال را به شدت گسترش می‌دهیم
  • شرکت آمریکایی Greenpro قصد دارد ۱۰۰ میلیون دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کند
  • فدرال رزرو آمریکا: ارز دیجیتال ملی اولویت بسیار بالایی دارد

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا